Výukové programy

Programy nabízejí teoretické i praktické a především interaktivní poznávání přírody. Jejich cílem je přiblížit dětem zajímavou formou principy rovnováhy a souvislosti mezi přírodou a člověkem.  Sledováním projevů živých organismů se zvyšuje poznání a pochopení biologické a ekologické podstaty dějů v souvislostech.

● Vámi společný vybraný program v Mendelově ekologickém centru (45-60 min.) zahrnuje: výklad a zajímavosti v učebně (nejen slovo, ale vizuální, či zvukový doprovod) → tematicky laděná interaktivita (ekohra nebo pracovní činnost) → využití kontaktních zvířat, od drobných živočichů (bezobratlých), přes plazy až po malé savce.


Pro koho jsou výukové programy určeny?

primárně pro školy a školky, ale využít je mohou i jiné obdobné skupiny (tábory, školy v přírodě apod.). Výukové programy jsou pro tři věkové kategorie - mateřské školky a 1. a 2. stupeň základních škol.
Výuka probíhá ve skupinách do maximálního počtu 25 dětí. Třídy nad 25 dětí je třeba rozdělit do menších skupin, programy pak probíhají za sebou, nikoli souběžně (výjimka - VP Kabátek)


Jak dlouho výukový program trvá?

- program trvá 45 - 60 min


Jaké programy jsou k dispozici?

k dispozici je celkem 12 programů - po čtyřech pro každou věkovou kategorii. V dolní části stránky si můžete překliknout na bližší informace o programech té které věkové kategorie.
Pro MŠ je to: Kabátek (peří, srst, šupiny...), Rozhlédni se kolem sebe (zvířata ze zahrady, parku), Hladový jako vlk (rozmanitost potravy, její obstarávání), Za zvířátky do Afriky (Afrika, Madagaskar...) - tato témata lze přizpůsobit i pro nižší ročníky ZŠ.
Pro 1. stupeň ZŠ: Naše masky (maskování, mimikry, výstražné signály...), Kdyby ryby nebyly (hurá na ryby!  - rybníky, oceány), Ptačí sousedé (naši ptáci, tahy, hnízdění, pomoc, nástrahy), Vidím, slyším, cítím - vnímám (zvířecí smysly), Jsem NEJ (rekordmani světa zvířat)
Pro 2. stupeň ZŠ: To dáš! (inteligence zvířat, učení, trénink), Kdyby ryby nebyly (hurá na ryby! ekologie, vliv člověka), Šelmy (není šelma jako šelma), Australské putování (Austrálie, vačnatci, zavlečené druhy). 

Venkovní programy: Když jsem já sloužil... (domácí zvířata, zvířata ze statku, domestikace) - pro MŠ, 1. st. ZŠ i 2. st. ZŠ

Vyhubená zvířata - samoobslužný program pro učitele a jeho třídu po stopách zvířecích druhů vyhubených člověkem (informace, hry) - pro 1. stupeň ZŠ a 2. stupeň ZŠ


Kdy je možné výukový program objednat? 

kdykoli během celého školního roku, a to včetně zimy, jelikož výuka probíhá ve vytápěných prostorách (vyjma venkovních programů - samoobslužný program Vyhubená zvířata). Nejvyšší obsazenost je samozřejmě v měsících duben - červen. Vítáni jste u nás po celý školní rok! 


Kolik výukový program stojí?

Program: 40 Kč/dítě
plus běžné vstupné (pro školy se skupinovou slevou). Pedagogický doprovod má program za symbolickou korunu.


Musí se výukový program předem objednat?

ano, bez předchozího objednání nelze výukový program realizovat. Nejvyšší vytíženost je ke konci školního roku. Dostupnost lze zkontrolovat na stránce volných termínů.


Jak výukový program objednat? 

Vyplněním níže uvedeného formuláře Poptávka/Rezervace výukové programy, či e-mailem na . V obou případech je objednávka platná až po e-mailovém potvrzení lektorem (není odesíláno automaticky). Telefonické rezervace neprovádíme, neb jsme často v terénu. Na kontaktu 702 186 910 Vám však rádi podáme potřebné doplňující informace, neváhejte se na nás obrátit.

Možné je domluvit i oběd, svačinu, nebo třeba jen čaj apod. - v případě zájmu volejte 721 628 125, k dispozici Vám je provozovatelka občerstvení paní Anna Svatková.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:
Prosíme, přijíždějte na přednášky včas, nejlépe s předstihem - program nelze z důvodu zpoždění příliš upravovat, má svůj harmonogram. Při rezervaci termínu také počítejte s časem na pohodový, klidný výstup z autobusu, návštěvu toalet a případnou svačinu. 

Děkujeme za pochopení.

Program EVVO v ZOO Chleby byl podpořen Středočeským krajem


Výukové programy pro MŠ

Výukové programy probíhají v učebně Mendelova ekocentra. Zčásti jsou teoretické (výklad), doplněné o aktivitu zaměřenou na dané téma, či s využitím kontaktních druhů zvířat (opět záleží na…

zobrazit

Výukové programy pro 1. stupeň ZŠ

Výukové programy probíhají v učebně Mendelova ekocentra. Zčásti jsou teoretické (výklad), doplněné o aktivitu zaměřenou na dané téma, či s využitím kontaktních druhů zvířat (opět záleží na…

zobrazit

Výukové programy pro 2. stupeň ZŠ

Výukové programy probíhají v učebně Mendelova ekocentra. Zčásti jsou teoretické (výklad), doplněné o aktivitu zaměřenou na dané téma, či s využitím kontaktních druhů zvířat (opět záleží na…

zobrazit

Rezervace výukového programu - VP2022

 

(Liší-li se od objednávajícího, možno doplnit později.)

 

Max. 25 účastníků/skupina, při větším počtu bude rozděleno do více skupin


Způsob úhrady (vstupné + program)

 
 
 
 


Po odeslání formuláře bude provzovatel webu společnost ZOO Chleby o.p.s. (IČ: 25134752) zpracovávat a spravovat vaše osobní údaje za účelem odbavení vašeho požadavku. Tento souhlas můžete kdykoliv odvolat.

ZOO plná zážitků
По-русски Polski Deutsch English
Poslat email Homepage
Zoo Chleby