Výukové programy pro 1. stupeň ZŠ

Výukové programy probíhají v učebně Mendelova ekocentra. Zčásti jsou teoretické (výklad), doplněné o aktivitu zaměřenou na dané téma, či s využitím kontaktních druhů zvířat (opět záleží na zvoleném tématu VP)..

S kterými zvířátky je možný kontakt?

Kontaktní zvířata volíme dle tématu výukového programu i dle aktuální situace (např. zdravotní stav, přítomnost mláďat, svlékání u hadů apod.).

Pro první a druhé ročníky ZŠ je možné přizpůsobit i výukové programy určené MŠ, viz www.zoochleby.cz/vyukove-programy-pro-ms-6151/.

Cena všech programů je shodná, stejně tak doba trvání i způsob objednání - podrobné informace najdete na souhrnné stránce Výukových programů


1) Naše masky

Bál, maškarní, karneval! I my se umíme maskovat. Ve zvířecím světě však nejsou masky jen tak pro zábavu, ale jsou veledůležitou záležitostí! Převleky v živočišné říši, triky a maskování, to vše nám předvedou obyvatelé zoo a ekocentra. 

Doprovodná činnost: kontaktní zvířata, přírodniny, mikroskopování


2) Kdyby ryby...

... nemusely by být rybníky, ale také moře, oceány a nebyli by ani lidé... Ryby a ostatní mořští živočichové to nemají vůbec jednoduché a lidstvo jim ani za mák nepomáhá. Podíváme se na nejvýznamnější ryby našich vod a zavítáme i do oceánu. Jak se rybám žije a co potřebují? Co se jim naopak nelíbí? Zkusili jste někdy rybařit?

Doprovodná činnost: makety ryb, rybářské pomůcky, ukázka přírodnin, mikroskopování


3) Ptačí sousedé

Naším cílem je seznámení se s našimi druhy ptáků - kdo poletuje v zahradě či parku? Kdo s podzimem odlétá a kdo u nás zůstává celý rok? Jak můžeme našim ptačím sousedům pomoci? 

Doprovodná činnost: přírodniny, makety ptáků, ukázka budek, krmítek, krmení pro ptáky

4) Vidím, slyším, cítím - vnímám

V tomto programu se zaměříme na smysly zvířat a zjistíme, kdo je v jednotlivých disciplínách opravdovým expertem. Kdo slyší vše, co se šustne? Kdo vidí až za roh? Kdo má nejostřejší čich? A kdo si vystačí s hmatem? A jak jsme na tom my? Můžeme se s některými zvířaty vůbec porovnávat?

Doprovodná činnost: kontaktní zvířata, zkouška smyslů

5) Jsem NEJ

Zvířata jsou stvoření obdivuhodná a našli bychom mezi nimi spoustu medailistů v různých disciplínách. Zaměříme se na rekordmany mezi obratlovci, zvířata si rozdělíme do tříd a povíme si spoustu zajímavostí. 

Doprovodná činnost: kontaktní zvířata, přírodniny, tipovací hra


Podrobné informace o ceně, délce programů, objednání atd. najdete na souhrnné stránce Výukových programů

ZOO plná zážitků
По-русски Polski Deutsch English
Poslat email Homepage
Zoo Chleby