INFO pro učitele

Zde naleznete přehled nejdůležitějších informací pro Vaši návštěvu se školou, školkou, či jinou skupinou.

PROVÁDÍME REZERVACE NA ROK 2022

1. Můžeme k vám přijet kdykoli?

Ano, zoo je otevřena každý den v roce od 9.00 hod. Zde je kompletní přehled otevírací doby. Nejfrekventovanější období školních výletů je květen-červen, ale mnohé školy si oblíbily i jiné období s  pěkným počasím,  např. září-říjen a březen-duben. Ať si vyberete jakýkoli termín pro váš výlet, u nás jste vítáni po celý rok! 

Výukové programy probíhají ve vnitřních prostorách, tedy ani zimní měsíce nejsou překážkou. Výukové programy realizujeme pouze během školního roku (nikoli o velkých letních prázdninách).


2. Lze objednat nějaký program pro škol(k)u?

Pro školy, školky a jiné dětské kolektivy nabízíme několik typů vzdělávacích aktivit, a to komentovanou prohlídku s průvodcem (staré nebo nové části zoo), výukové programy v Ekocentru a venkovní výukový program Statek.  Je však nutná jejich rezervace. Kalendář s přehledem volných termínů naleznete zde.


3. Jaké je vstupné?

Organizované skupiny u nás mají slevu na vstupném, platí 110 Kč/dítě a 1 Kč/doprovod. V případě doplňkových aktivit ještě hradí 25 Kč/dítě komentovaná prohlídka s průvodcem nebo 30 Kč/výukový program, doprovod opět pouze 1 Kč. Autobusy mají parkovné zdarma.

Vstupné i program lze hradit na hlavní pokladně hotově, či kartou, školní skupiny mohou využít možnosti úhrady fakturou (nutno nahlásit předem - . Mimo sezonu (nejčastěji říjen - březen) je v provozu pouze automatická pokladna. Pro využití hromadné slevy v mimosezonním období se, prosím, hlašte předem.

Upozornění: výše uvedené vstupné platí pro vstup do staré i nové části vč. dětského hřiště. Další vstupné k nám již nehradíte.


4. Plánujeme pouze procházku po zoo (bez programu), je nutná rezervace?

V tomto případě nepožadujeme provedení rezervace, ale ohlášení předem uvítáme. Stačí nám informace o přibližném počtu dětí a doprovodu, název instituce a termín návštěvy. Vše lze sdělit na e-mail . Na pokladně vás již budeme očekávat!


5. Lze u vás zajistit svačinu/oběd?

Ano, pokud si nepovezete stravu vlastní, je možné ji dojednat (s předstihem) přímo v zoo. Pro objednání drobného pohoštění nebo obědů kontaktujte, prosím, provozovatele občerstvení: A. Svatková 721 628 125 nebo .


6. Nesehnali jsme autobus, jezdí k vám i veřejná doprava?

Ano, do Chleb jezdí autobus linky č. 673 (přímo od vlakového nádraží v Nymburce). Autobus ve Chlebech staví cca 300 metrů od zoo. Pro vyhledání spojení doporučujeme web idos.cz. Pozor při zadávání cíle - vyberte Chleby, okres Nymburk.

Zdatnější mohou jet vlakem do Oskořínku a poté 3 km pěšky do zoo. 


7. Mám další otázky k výletu, na koho se mohu obrátit?

Pro další dotazy, či upřesnění, nás, prosím, kontaktujte na tel. 702 186 90 nebo e-mailu .Soubory ke stažení


ZOO plná zážitků
По-русски Polski Deutsch English
Poslat email Homepage
Zoo Chleby