INFO pro učitele

Zde naleznete přehled nejdůležitějších informací pro Vaši návštěvu se školou, školkou, či jinou skupinou.

PROVÁDÍME REZERVACE NA ROK 2021 - REALIZACE KOMENTOVANÝCH PROHLÍDEK A VÝUKOVÝCH PROGRAMŮ BUDE DLE AKTUÁLNÍHO NAŘÍZENÍ. 

Nyní je možné objednat komentovanou prohlídku staré části, vnitřní prostory jsou aktuálně zavřené (Mendelovo ekocentrum), proto nelze realizovat výukové programy a komentovanou prohlídku s průvodcem v nové části omezeně (je uzavřeno Terárium).

1. Můžeme k vám přijet kdykoli?

Ano, zoo je otevřena každý den v roce od 9.00 hod. Zde je kompletní přehled otevírací doby. Nejfrekventovanější období školních výletů je květen-červen, ale mnohé školy si oblíbily i jiné období s  pěkným počasím,  např. září-říjen a březen-duben. Ať si vyberete jakýkoli termín pro Váš výlet, u nás jste vítaní po celý rok! 

Výukové programy probíhají ve vnitřních prostorách, tedy ani zimní měsíce (pro oživení výuky) nejsou překážkou.


2. Lze objednat nějaký program pro škol(k)u?

Pro školy, školky a jiné dětské kolektivy nabízíme několik typů vzdělávacích aktivit, a to komentovanou prohlídku s průvodcem (staré nebo nové části zoo), 12 výukových programů v Ekocentru, venkovní výukový program Statek (v přípravě) a komentovaná setkání u jednotlivých druhů zvířat (surikaty, lemuři, Terárium). Je však nutná jejich rezervace! Kalendář s přehledem volných termínů naleznete zde.


3. Jaké je vstupné?

Organizované skupiny u nás mají slevu na vstupném, platí 100 Kč/dítě a 1 Kč/doprovod. V případě doplňkových aktivit ještě hradí 20 Kč/dítě komentovaná prohlídka s průvodcem nebo 25 Kč/výukový program, doprovod opět pouze 1 Kč. Autobusy mají parkovné zdarma.

Vstupné i program lze hradit na hlavní pokladně hotově, či kartou, školní skupiny mohou využít možnosti úhrady fakturou (nutno nahlásit předem - . Mimo sezonu (nejčastěji říjen - březen) je v provozu pouze automatická pokladna. Pro využití hromadné slevy v mimosezonním období se, prosím, hlašte předem.

Upozornění: výše uvedené vstupné platí pro vstup do staré i nové části vč. dětského hřiště. Další vstupné k nám již nehradíte.


4. Plánujeme pouze procházku po zoo (bez programu), je nutná rezervace?

V tomto případě nepožadujeme provedení rezervace, ale ohlášení předem uvítáme. Stačí nám informace o přibližném počtu dětí a doprovodu, název instituce a termín návštěvy. Vše lze sdělit na e-mail . Na pokladně vás již budeme očekávat!


5. Lze u vás zajistit svačinu/oběd?

Ano, pokud si nepovezete stravu vlastní, je možné ji dojednat (s předstihem) přímo v zoo. Pro objednání drobného pohoštění nebo obědů kontaktujte, prosím, provozovatele občerstvení: A. Svatková 721 628 125 nebo .


6. Nesehnali jsme autobus, jezdí k vám i veřejná doprava?

Od letošního roku se k nám dostanete pohodlně i bez vlastního autobusu! Od 10. března 2019 je v provozu nová linka č. 673 v trase Nymburk - Budiměřice - Chleby - (Nový Dvůr) - Oskořínek - Hrubý Jeseník - Mečíř - Křinec - Bošín - Sovenice. Na lince platí tarif Pražské integrované dopravy, tudíž je možno na jednu jízdenku jet z centra Prahy a svézt se tak tramvají, metrem, vlakem i autobusem až do naší zoo! V Nymburku autobusová linka 673 obousměrně navazuje na rychlíky i osobní vlaky od Prahy a osobní vlaky od Kolína. 

Od 30. března 2019 dochází k zavedení sezónních víkendových spojů v trase Nymburk, Hl. nádraží - Chleby a zpět v intervalu 2 hodin. 


7. Mám další otázky k výletu, na koho se mohu obrátit?

Pro další dotazy, či upřesnění, nás, prosím, kontaktujte na tel. 702 186 90 nebo e-mailu .Soubory ke stažení


ZOO plná zážitků
По-русски Polski Deutsch English
Poslat email Homepage
Zoo Chleby