Plazi

Agama vousatá Central bearded dragon Бородатая агама Pogona vitticeps
Bazilišek zelený Green basilisk (Plumed / Double crested basilisk) Шлемоносный василиск Basiliscus plumifrons
Gekončík noční Leopard gecko Пятнистый леопардовый эублефар Eublepharis macularius
Chameleon jemenský Veiled chameleon (Yemen chameleon) Йеменский хамелеон Chamaeleo calyptratus
Krajta královská Royal python (Ball python) Королевский питон Python regius
Krajta tmavá * Burmese rock python * Темный тигровый питон * Python bivittatus
Leguán zelený Common green iguana Обыкновенная игуана Iguana iguana
Želva nádherná Red-eared slider Красноухая черепаха Trachemys scripta elegans
Želva nádherná žlutolící Yellow-bellied slider Жёлтобрюхая черепаха  Trachemys scripta scripta
Želva ostruhatá African spurred tortoise Шпороносная черепаха  Geochelone sulcata
Želva stepní Central Asian tortoise (Afghan tortoise; Russian tortoise) Среднеазиатская черепаха Testudo horsfieldii
Želva vroubená Margined Tortoise Окаймлённая сухопутная черепаха Testudo marginata

* deponovaná zvířata (nejsou v zoo) • deposited animals (are not in the zoo) • депонирование животные (их нет в зоопарке)


Želva ostruhatá

Velký druh suchozemské želvy, který má na zadních nohách výrazné ostruhy. Krunýř je oválný a nižší než u většiny suchozemských želv. Barevně není příliš výrazný, většinou žlutohnědý. Okrajové štítky nad hlavou bývají u starších želv zahnuté nahoru a zadní štítky výrazně zubují. Mají hákovitě zahnutou horní čelist, která bývá u starších jedinců…

Více >

Krajta královská

menší hroznýšovitý had (tedy nejedovatý šktič), který má viditelně oddělenou hlavu a ocas od těla. Je hnědá s velkými světlejšími (žlutými, bělavými nebo až hnědými) skvrnami, ale existuje řada odchylek s jinou barvou nebo zcela jinou kresbou (běžní jsou např. i albíni), celkem je prý mezi chovateli na 4000 různých vzhledů.

Více >

Agama vousatá

žluto světlehnědá až hnědočervená ještěrka velmi oblíbená mezi teraristy

Více >

Leguán zelený

nejznámější z leguánů, leguán zelený má silné nohy, dlouhý ocas, hřeben ze zubovitých šupin na hřbetě a dospělí jedinci také velký lalok pod bradou. Tělo je nejčastěji zelené nebo našedlé, ale v mnoha lokalitách jsou běžnější jiná zbarvení, včetně téměř černého nebo namodralého a dakonce i oranžového, načervenalého nebo růžového.

Více >

Bazilišek zelený

zelená ještěrka se světlými bílými nebo namodralými skvrnami, tenkým dlouhým ocasem, dlouhýma zadníma nohama a hřebenem na hlavě, hřbetě a ocasu.

Více >

Gekončík noční

gekončík noční je jedním z nejběžnějších terarijních zvířat. Je nenáročný, pestrobarevný a existuje v mnoha bervných formách. Základní zbarvení je hnědo-žluté s tmavými tečkami nebo skvrnkami, ocas je modravý, taktéž skvrnitý a břicho bílé.

Více >

Chameleon jemenský

velký druh chameleona, typický výraznou přilbou a hrdelním hřebenem. Jeho základní zbarvení je zelené s pruhy a skvrnami ve žluté hnědé a modré barvy. Podle nálady a světla chameleon mění základní zelenou barvu od světle žlutavě zelené až po tmavou olivově zelenou. Samice bývají méně barevné a nápadné.

Více >

Želva stepní

Želva stepní nebo též čtyřprstá patří k často chovaným želvám. Má téměř kruhový a na vrchu zploštělý carapax (vrchní část krunýře) pískové barvy s černými fleky. Od běžných želv zelenavých a žlutohnědých se liší tím, že je širší, plošší, světlejší a zejména tím, že má na předních končetinách jen 4 prsty.

Více >

Želva nádherná

Sladkovodní původně americká želva, v Evropě považovaná za invazivní druh. Má olivově zelený, hnědý, téměř černý nebo i oranžový krunýř, na spodku žlutý.

Více >

Želva nádherná žlutolící

poddruh americké sladkovodní želvy nádherné, která je v Evropě považovaná za invazivní druh. Má olivově většinou hnědočerný krunýř se žlutými proužky, na spodku žlutý se zelenými fleky. Typický je žlutý širší pruh na tvářích.

Více >
« Předchozí Další »
1 2
ZOO plná zážitků
По-русски Polski Deutsch English
Poslat email Homepage
Zoo Chleby