Den ošetřovatelem v zoo

Jste milovníky zvířat? Chtěli byste poznat naši zoo z druhé strany?  Tak právě pro vás je určen Den ošetřovatelem v zoo. Je to speciální zážitkový program, kdy můžete na vlastní kůži zažít práci ošetřovatele téměř tak, jak ji absolvuje sám od začátku až po konec pracovní směny a to včetně všech anomálií nebo ne zrovna běžných činností a situací, jelikož každý pracovní den v zoo je jiný.

Na rozdíl od velkých zoo u nás není Den ošetřovatelem v zoo omezen jen na určitý rajón nebo některá vybraná zvířata, ale týká se celé zoo - naprosté většiny všech zvířat. S některými přijdete do styku více, s jinými méně, ale i to je typické pro ošetřovatelskou práci.

Den ošetřovatelem v zoo je zážitek, na který budete jistě vzpomínat velmi dlouho, ale také zážitek, kterým můžete potěšit někoho blízkého, jelikož jej lze věnovat jako dárek.


Pro koho je tento zážitek určen? Jaká jsou omezení?

Pro každého, kdo má rád zvířata nebo si chce náročnou ošetřovatelskou práci vyzkoušet a je starší 18 let. Kromě věku je striktně dáno jediné omezení - zájemce nesmí aktuálně trpět žádnou virózou (ani rýmou a kašlem), jelikož přijde do styku s primáty, pro které by to mohlo mít fatální následky. Tento zážitkový program není příliš vhodný ani pro těhotné ženy (zvláště v pokročilém těhotenství) a překážkou mohou být i některá zdravotní omezení. Máte-li nějaká zdravotní, pracovní, či jiná omezení, informujte nás o tom předem, pokusíme se vám program v rámci možností přizpůsobit.


Jak dlouho tento zážitkový program trvá?

od 7.30 do cca 13.30 hod. (včetně přestávky na oběd)


Jak Den ošetřovatelem v zoo probíhá?

V 7.30 hod. se dostavíte do zoologické zahrady (do staré části), kde se vás ujme ošetřovatel/ka. Potom bude následovat nezbytné školení a podpis BOZP a PO a pak se již se "svým ošetřovatelem" vydáte do terénu. Ošetřovatel vás seznámí se zvířaty, se svou prací i vším ostatním, bude vám po celý den průvodcem, spolupracovníkem, kolegou...
Na závěr, tj. v 13.30 si vyzvednete certifikát o absolvování Dne ošetřovatelem v Zoo Chleby.


Jaká bude náplň práce a další činnosti?

práce ošetřovatele je různorodá a tak je každý den originál. Nemine vás příprava krmiva, krmení zvířat, úklid chovatelských zařízení, případně i souvislých prostor. Můžete se nachomýtnout k různým konzultacím nebo neočekávaným situacím (např. veterinární zákrok).


Kdy je možné zážitkový program absolvovat?

Program Den ošetřovatelem v zoo nabízíme po celý rok, v podzimních a zimních měsících však počítejte s tím, že práce probíhá i ve venkovním prostředí. 


Pro kolik lidí je tento program?

nabízíme dvě základní varianty - pro jednotlivce a pro dvojici. U obou variant je možnost "nečinného" doprovodu jedné osoby.


Kolik tento zážitkový program stojí?

Pro jednotlivce 3900 Kč (+ jeden případný doprovod - fotografování, natáčení)
Pro dvojici 5800 Kč (+ jeden případný doprovod)
Vstupné nikdo z účastníků ani v jednom případě pochopitelně neplatí.

REZERVACI VÍKENDOVÉHO TERMÍNU DOPORUČUJEME MIN. MĚSÍC PŘEDEM, TERMÍN VE VŠEDNÍ DEN ALESPOŇ 14 DNÍ PŘED AKCÍ.


Zážitkový program jako dárek

Všechny varianty zážitkových programů lze darovat. Po úhradě kupující obdrží dárkový poukaz, na kterém je zvýrazněna varianta programu (typ, počet osob), číslo poukazu a platnost (rok od data zakoupení). Tento poukaz lze zaslat na e-mail, který uvedete v objednávce, případně i poštou. Přejete-li si tento způsob doručení, uveďte, prosím, do objednávkového formuláře adresu, kam má být poukaz zaslán. Zásilku posíláme obyčejně (na obálce je logo zoo), dobře, prosím, zvažte doručovací adresu, aby nedošlo k prozrazení dárku. Obdarovaný si poté sám může vybrat a rezervovat termín, který mu vyhovuje, pro svůj zážitkový program.


Co si mám vzít s sebou?

především vhodný pracovní oděv a pevnou obuv. Nic víc nepotřebujete. Může si s sebou samozřejmě vzít i foťák pro zaznamenání zážitků. Doporučujeme svačinu a oběd (občerstvení v zoo má otevřeno pouze v sezóně).


Jak dlouho předem musím program objednat?

Termín absolvování zážitkového programu, čili Dne ošetřovatele v zoo je třeba domluvit alespoň 2 - 4 týdny předem. Objednat / zakoupit zážitkový program lze i dříve, ovšem fyzicky musí být realizován do jednoho roku od nákupu.


Jak zážitkový program Den ošetřovatelem v zoo objednat?

1) vyplňte formulář, termín nemusí být vyplněn (lze dohodnout dodatečně)
2) vyčkejte na pokyny k platbě
3) další dotazy rádi poskytneme na e-mailu či tel. 702 186 910
4) poukaz, který lze využít jako dárek, zasíláme elektronicky nebo poštou (obyčejně), není na něm uvedeno jméno, ale číslo (certifikát se jménem obdrží účastník po absolvování programu v zoo)


Objednávka - Den ošetřovatelem


Způsob úhrady

 
 
 
 


Po odeslání formuláře bude provzovatel webu společnost ZOO Chleby o.p.s. (IČ: 25134752) zpracovávat a spravovat vaše osobní údaje za účelem odbavení vašeho požadavku. Tento souhlas můžete kdykoliv odvolat.

ZOO plná zážitků
По-русски Polski Deutsch English
Poslat email Homepage
Zoo Chleby