Časté dotazy - FAQ

Zde naleznete 10 nejdůležitějších dotazů, které Vám pomohou usnadní plánování návštěvy naší zoo:

1. Máte dnes/na Velikonoce/Vánoce.. otevřeno?

Ano, naše zoo je otevřena každý den v roce od 9.00 hod. Pouze se liší konec otevírací doby, a to dle aktuálního měsíce: listopad - únor 16.00 hod, březen 17.00 hod, duben-září 18.00 hod, říjen 17.00 hod.

​Pokladna s obsluhou v nové části je v provozu během sezóny (obvykle duben-září), zavírá půl hodiny před koncem otevírací doby. V mimosezoně funguje automatická pokladna, kde lze platit pouze hotovostí. V automatické pokladně nelze využít slevy pro dárce krve (Klaudiánova nemocnice) nebo držitele karet Rodinný pas a Senior pas.

Občerstvení je v provozu pouze v sezoně (cca duben-září) - provozovatel 721 628 125.

2. Přijímáte platební karty/poukázky?

Platbu platební kartou lze využít při úhradě vstupenek a parkovného v hlavní pokladně a nákupu suvenýrů v obchůdku (nová část zoo), standardně jsou v provozu pouze přes sezonu (dle počasí duben-září), v zimních měsících výjimečně (v rámci různých akcí). Přes zimní měsíce vstupné zakoupíte v automatu u staré části zahrady, kde je možná pouze platba hotově (automat vrací). 

Platba kartou je také možná v hlavním občerstvení (za vstupem do nové části zoo). 

​Poukázky v současné době nepřijímáme.

3. Platí se vstupné do nové i staré zoo zvlášť?

Nikoli, naše zahrada je rozdělena pouze fyzicky (silnicí). Vstupné je však jednotné, neplatíte tedy dvakrát. Máte-li s sebou kočárek, nahlašte jej obsluze pokladny, která Vám vydá speciální vstupenku pro otevření branky.

Upozornění: turnikety Vás pustí pouze jedenkrát do každé části, nelze libovolně přebíhat mezi oběma částmi. Návštěvu si naplánujte, doporučujeme začít starou částí, kde je více zvířat, a poté přejít do nové zoo, kde je zatím méně expozic, ale zato veliké hřiště, obchůdek se suvenýry a občerstvení, kde můžete návštěvu příjemně zakončit. 

4. Můžeme navštívit zoo se zvířecím mazlíčkem (psem/kočkou/fretkou atd.)? 

Vstup se psy (bez ohledu na velikost a způsob pohybu) je aktuálně umožněn pouze do nové části, do staré části zahrady psi nesmějí. Jiná zvířata nejsou z bezpečnostních a veterinárních důvodů povolena.

Vstup se psy je umožněn po celém areálu pouze vodícím a asistenčním psům (ti musí být řádně nahlášeni obsluze na pokladně a také označeni). Ostatní psi mohou pouze do Nové části zoo. Psi musí být na vodítku (příp. i s náhubkem), řádně očkováni a na vyžádání musí doprovod psa předložit potvrzení o očkování (očkovací průkaz nebo europas). Psi musí být vakcinováni minimálně proti vzteklině, psince, hepatitidě, parvoviróze a leptospiróze.

5. Jak jste připraveni na cyklisty?

Jízda na kole není v areálu zoo povolena. Naše zoo je však vybavena novými kolostavy, kde můžete zaparkovat své kolo. Zámek si, prosím, vemte vlastní.

6. Je zoo bezbariérová? 

Naše zahrada se nachází v rovinaté oblasti, venkovní prostory jsou tedy bezbariérové. Vnitřní prostory Mendelova ekocentra (Terárium a učebna) + vyhlídka pavilonu medvědů se bohužel nachází v 1. patře, kam není umožněn bezbariérový přístup. Ve staré i nové části se jsou k dispozici toalety pro handicapované.

7. Máte v zoo ztráty a nálezy? 

Nalezenou věc můžete zanechat u obsluhy v obchodě se suvenýry/hlavní pokladně. V případě, že sami po návštěvě zoo něco postrádáte, napište, prosím, zprávu s popisem, či fotkou, přes facebook nebo na e-mail a pokusíme se ztracenou věc vypátrat.

8. Můžeme zvířata v zoo krmit?

Nakrmit lze pouze zakrslé kozy v dětském koutku a daňky v jejich průchozí expozici, ale nikoli donesenou potravou, pouze speciálním krmením, které je k zakoupení v kozomatech.

9. Můžeme si některá zvířátka pohladit?

Přímý kontakt se zvířaty je umožněn pouze v dětském koutku (zakrslé kozičky) nebo ve výběhu morčat a daňků. Buďte však, prosím, ke zvířatům ohleduplní, nehoňte je, ani jinak zbytečně nedrážděte. Dohlídněte i na své ratolesti, aby nikomu ze zúčastněných nebylo ublíženo. Můžete se také blíže seznámit se zvířaty v Ekocentru v rámci zážitkového programu.

10. Plánujeme výlet s miminkem. Jak jste připraveni na nejmenší návštěvníky?

Nejmladší děti (do tří let) mají u nás vstup zdarma. Cestujete-li s kočárkem, nahlašte jej, prosím, při koupi lístků u pokladny. Dostanete speciální vstupenku, která Vám umožní využití vstupu brankou pro kočárky a vozíky.

Převážná část zoo je bezbariérová - viz bod č. 6.

Zoo nedisponuje kojící místností, avšak je zde spoustu klidných zákoutí se sezením, kde můžete své nejmenší ratolesti v klidu a pohodě občerstvit. V případě nevlídného počasí máme vnitřní expoziční prostor (tzv. Terárium) v nové části zahrady, kde se nacházejí lavičky, je zde teplo a klid. 

Toalety ve staré části zahrady (pro handicapované, dveře zcela vpravo) jsou vybaveny moderním přebalovacím pultem.

Potřebujete-li ohřát donesenou dětskou stravu, obraťte se, prosím, na obsluhu kiosku. Dovolujeme si Vás však upozornit, že občerstvení je v provozu standardně pouze v sezoně. V jiné měsíce nás kontaktujte na 702 186 910, pokusíme se problém vyřešit.

ZOO plná zážitků
По-русски Polski Deutsch English
Poslat email Homepage
Zoo Chleby