Koment. prohlídky

Komentované prohlídky (též biologické přednášky) probíhají nově ve dvou variantách. Během obou provádí lektor, či lektorka objednanou skupinu a podává výklad o jednotlivých chovaných druzích. Komentovaná prohlídka může být realizována ve staré i nové části zoo. Prohlídka každé části trvá přibližně hodinu, rozdíl je v představených zvířatech, ve staré části se nachází primáti, dravci a jiní ptáci, lamy, kontaktní kozy, surikaty, prasátka, želvy a akvárium se sladkovodními rybami. V nové části kopytníci (daňci a velbloudi, kontaktní kozy), medvědi a obyvatelé expozice Terárium (např. drápkaté opičky, hlodavci, králíci, morčata, ježci, drobné ptactvo, plazi - želvy, hadi, gekončíci, chameleon, leguáni, bazilišci, drobní bezobratlí..). Varianta v nové části je pro možnost využití kontaktních zvířat vhodná zejména pro mladší (MŠ) děti. 

Komentované prohlídky jsou v naší zoo velmi vyhledávanou a populární službou, kterou využívají jak školy a školy, tak všechny další skupiny, včetně domovů seniorů, firem nebo zájmových skupin a v neposlední řadě i skupin, které k nám stále častěji přiváží i cestovní kanceláře.

Komentovaná prohlídka může navazovat i na výukové programy nebo být součástí tzv. firemních akcí (tj. skupinových akcí na míru).


Pro koho je komentovaná prohlídka určena?

jakékoli skupiny (minimálně 10 lidí) - na věku nezáleží, výklad je vždy přizpůsoben věkové skladbě skupiny.
Maximální počet účastníků v jedné skupině je 25 osob. Je-li skupina větší, rozdělí se na dvě nebo více menších. Prohlídku pak absolvují skupiny buď zároveň - každá se svým průvodcem, nebo postupně.


Jaký je rozdíl mezi starou a novou zoo?

Každý z okruhů trvá přibližně 1 hodinu. Liší se pouze ve skladbě zvířat. Ve staré části žijí: primáti, dravci a jiní ptáci, lamy, kontaktní kozy, surikaty, prasátka, želvy, klokani, leguán zelený a uvidíte zde obří akvárium se sladkovodními rybami. V nové části jsou: kopytníci (daňci a velbloudi, kontaktní kozy), medvědi a obyvatelé expozice Terárium (např. drápkaté opičky, hlodavci, králíci, morčata, ježci, drobné ptactvo, plazi - želvy, hadi, gekončíci, chameleon, leguáni, bazilišci, drobní bezobratlí..). Varianta v nové části je pro možnost využití kontaktních zvířat vhodná zejména pro mladší (MŠ) děti. 


Jak dlouho komentovaná prohlídka trvá?

cca 1 hodinu


Kolik komentovaná prohlídka stojí?

20 Kč na osobu (samozřejmě plus běžné vstupné)
v případě organizovaných skupin (školy, cestovní kanceláře, tábory, školy v přírodě, domovy důchodců...) má doprovod (tj. učitel, vychovatel, vedoucí zájezdu atd.) přednášku za symbolickou korunu


Kdy je možné komentovanou prohlídku absolvovat?

kdykoli v průběhu celého roku, prohlídka v nové části probíhá z poloviny ve vnitřních prostorách


Musí se komentovaná prohlídka předem objednat?

ano, nejlépe tak týden předem, výjimečně i méně. Máte-li zájem o komentovanou prohlídku v období květen - červen, doporučujeme rezervovat co nejdříve. Volný termín si zkontrolujte na stránce volných termínů


Jak komentovanou prohlídku objednat?

Vyplněním níže uvedeného formuláře Poptávka/Rezervace komentované prohlídky, či e-mailem na . V obou případech je objednávka platná až po e-mailovém potvrzení lektorem (není odesíláno automaticky). Telefonické rezervace již neprovádíme, neb jsme často v terénu. Na kontaktu 702 186 910 Vám však podáme potřebné informace, neváhejte se na nás obrátit.

Možné je domluvit i oběd, svačinu, nebo třeba jen čaj apod. - v případě zájmu volejte 721 628 125 nebo svůj požadavek sdělte lektorce při objednávání výukového programu, ta jej předá dál a následně se vám ozve pracovnice občerstvení, aby s vámi domluvila podrobnosti.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:
Prosíme přijíždějte na přednášky včas, nejlépe s předstihem - přijedete-li později, zbytečně si zkrátíte prohlídku o vaše zpoždění.

Pokud plánujete např. svačinu před, či po prohlídce, uvádějte ze stejného důvodu, jen čas komentované prohlídky - na svačinu si plánujte extra čas. Prohlídka nemůže začínat půlhodinovou svačinou - blokuje to následný program jak škol, či školek, tak zaměstnanců.

​Děkujeme za pochopení.


Poptávka/Rezervace komentované prohlídky

 

(Liší-li se od objednávajícího, možno doplnit později.)

 

Max. 30 účastníků/skupina Stará zoo, 25/skupina Nová zoo


Způsob úhrady (vstupné + prohlídka)

 
 
 
 


Po odeslání formuláře bude provzovatel webu společnost ZOO Chleby o.p.s. (IČ: 25134752) zpracovávat a spravovat vaše osobní údaje za účelem odbavení vašeho požadavku. Tento souhlas můžete kdykoliv odvolat.

ZOO plná zážitků
По-русски Polski Deutsch English
Poslat email Homepage
Zoo Chleby