Otevírací doba a ceny

Otevírací doba

  pondělí - pátek sobota, něděle a svátky
Leden - Únor 9.00 - 16.00 9.00 - 16.00
Březen 9.00 - 17.00 9.00 - 17.00
Duben - Září 9.00 - 18.00 9.00 - 18.00
Říjen 9.00 - 17.00 9.00 - 17.00
Listopad - Prosinec 9.00 - 16.00 9.00 - 16.00
Pokladna zavírá půl hodiny před koncem otevírací doby. V měsících říjen až březen se vstupenky prodávají jen ve staré i nové části zoo v automatické pokladně (pozor, zde nelze hradit platební kartou).

Vstup do ZOO s jízdními koly je zakázán, před vchoden do zoologické zahrady je však kolostav (nezapomeňte si, prosím, vzít zámek na kolo).
Se psy je povolen vstup pouze do nové části zoo. Do staré části zoo je vstup se psy zakázán. Jiná zvířata k nám nesmějí.
V areálu ZOO je zákaz kouření.
Další pokyny jsou v návštěvním řádu. Další informace o návštěvě naleznete zde.


Vstupné:

nejmenší děti (do 3 let nebo výšky pultu v pokladně) zdarma
děti, mládež a studenti (s platným studentským průkazem), důchodci (od 65 let) a invalidé (ZTP) 150 Kč
školy a školky (10 a více dětí - bez ohledu na věk) 130 Kč / dítě
(doprovod 1 Kč)
dospělí 200 Kč
invalidé (ZTP/P) + doprovod a kolegové z ostatních ZOO zdarma
psi (jen do nové zoo, do staré je vstup psů zakázán) 100 Kč
dárci krve z Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi (pouze po předložení průkazky) zdarma 
držitelé Rodinného pasu nebo Senior pasu sleva 10 Kč ze vstupného
permanentka na 10 vstupů (nepřenosná, roční platnost) - dospělý 700 Kč
permanentka na 10 vstupů (nepřenosná, roční platnost) - dítě 500 Kč

Každá vstupenka platí pro jeden vstup do nové a jeden vstup do staré zoo. Turniket v každé části se na jednu vstupenku otevře jen jednou, proto nelze vstupovat opakovaně. Proto doporučujeme prohlídku nejdříve staré zoo (s většinou zvířat) a pak nové zoo, kde je sice méně zvířat, ale velké dětské hřiště a komplexnější a kvalitnější servis (občerstvení, moderní sociální zařízení...).

Nezapomeňte si s sebou doklad na požadovanou slevu (průkaz ZTP nebo ZTP/P, OP, doklad o studiu apod.).

Případné slevy se nesčítají - nelze je vzájemně kombinovat, uplatnit můžete jen jeden druh slevy (např. ZTP, studentská průkazka atd.)

V hlavní pokladně (v nové části zoo) lze platit platebními kartami, v automatické pokladně (ve staré zoo) nikoli. Poukázky nepřijímáme.


Komentované prohlídky a výukové programy:

komentovaná prohlídka zoo - stará nebo nová část
biologická přednáška pro skupiny (10 a více lidí)
30 Kč/dítě
výukový program
(pro MŠ i ZŠ, 45-60 min)
40 Kč/dítě 

 

Komentovanou prohlídku (přednášku) i výukový program je nezbytné objednat předem! Podrobnosti (jak objednat) najdete na stránce Komentované prohlídky, resp. Výukové programy (v obou případech ve zcela spodní části stránky). Volné termíny můžetr ověřit na stránce termínů přednášek.


Parkovné:

osobní auto 50 Kč
autobus zdarmaStání u kostela (u hřbitovní zdi) není veřejným prostorem, nýbrž oficiálním (placeným) parkovištěm, které má Zoo Chleby pronajmuté od církve.

Zoo Chleby má celekm 3 parkovací plochy: 
1) hlavní parkoviště před Novou zoo - parkovací lístek dostanete obvyklým způsobem - zmáčknutím tlačítka na stojanu (u závory), tento lístek vezměte s sebou do hlavní pokladny, tam vám bude po zaplacení odblokován, aby vám čárový kód při cestě zpátky zvedl závoru
2) parkoviště u hřbitovní zdi (podél silnice naproti hlavnímu parkovišti) - parkovací lístek vám prodá buď obsluha parkoviště na místě, nebo není-li obsluha, zaplatíte parkovné v pokladně (hlavní nebo automatické)
3) parkoviště u Staré zoo (mezi Starou zoo a vchodem na hřbitov) - parkoviště je vyhrazené pro personál zoo a návštěvníky hřbitova! Pokud vás sem nenasměruje obsluha parkoviště, je zde parkování návštěvníkům zoo zakázané.

Parkování mimo parkoviště - na příjezdové silnici nebo jinde v obci je povětšinou zakázané (dopravní značkou, blízkostí křižovatky, četnými vchody a vjezdy na soukromé pozemky atd.) a nezřídka bývá volána policie nebo odtah. Zaparkovaná auta často blokují dopravu - zvláště zemědělské stroje (v obci je velký statek).


Občerstvení:

Větší množství obědů je nutné objednat předem e-mailem na adrese nebo telefonicky na čísle 721 628 125.
Občerstvení je zajišťováno externím subjektem a jeho provoz nemusí korespondovat s otvírací dobou Zoo, zejména v zimních měsících.

ZOO plná zážitků
По-русски Polski Deutsch English
Poslat email Homepage
Zoo Chleby