Zážitkové programy

Zážitkové programy jsou populární ve většině zoologických zahrad téměř po celém světě, jejich cena je sice z logiky věci vyšší, jelikož odráží jisté komplikace, které organizace zážitkového programu zoologické zahradě přináší, nicméně se jedná o zážitky, které si většinou účastníci pamatují do konce života.

Problémem zážitkových programů je velký zájem, často neúnosně velký. Aby nebyla překročena únosná mez a dodržena pohoda našich zvířat, je nutné počty zájemců eliminovat a nabízet omezené množství termínů, které je zoo schopna organizačně pokrýt. V naší zoo se snažíme o maximálně individuální přístup. Výhodou našeho zážitkového programu je také to, že si vyzkoušíte péči o více druhů, než ve velké zoo, kde je tento program obvykle vázán na jeden chovatelský úsek a tedy určitá zvířata. 


Pro koho jsou zážitkové programy určeny?

pro kohokoli, ale v závislosti na vybraném programu může být omezení např. od 18 let nebo nejsou vhodné pro těhotné ženy apod.
Některé programy jsou pro jednotlivce, jiné i pro dvojice, další pro skupiny, či skupinky. Všechny zážitky se také dají zakoupit jako dárek - obdržíte poukaz, který lze obdarovanému předat.


Jaké zážitkové programy jsou k dispozici?

Den ošetřovatelem v zoo -  možnost poznat práci ošteřovatele od začátku pracovní směny do jejího konce. Program je ve variantě pro jednotlivce nebo pro dvojici (oba pracující), s doprovodem, či bez. Doprovod se neúčastní pracovní činnosti, ale může fotit, natáčet, podporovat..
Ošetřovatel Ekocentra - junior - dětská odlehčená verze dospěláckého Dne ošetřovatelem v zoo. V tomto případě se program neodehrává v celé zoo, ale v Ekocentru, kde jsou menší zvířata (bezobratlí, ptáci, plazi, drobní savci). Program je vhodný nejen jako zážitek, ale také abyste vy rodiče zjistili, jak na tom váš potomek se vztahem ke zvířátkům skutečně je. Jestli je opravdu schopen se o zvířátko sám postarat - taková zkouška nanečisto, než mu zvířátko pořídíte domů. Program je ve variantě pro jedno nebo dvě děti a jednoho nebo oba rodiče.
Kontaktní program v Ekocentru - povídání s ošetřovatelem a kontakt s mnoha druhy terarijních zvířat (plazi, hlodavci, bezobratlí...). Program je ve variantách pro jednotlivce, dvojici, rodinu, malou, střední nebo větší skupinku.

Pro bližší informace, včetně ceny a způsobu objednání, si rozklikněte konkrétní program níže.


Den ošetřovatelem v zoo

Jste milovníky zvířat? Chtěli byste poznat naši zoo z druhé strany?  Tak právě pro vás je určen Den ošetřovatelem v zoo. Je to speciální zážitkový program, kdy můžete na vlastní kůži zažít…

zobrazit

Ošetřovatel Ekocentra junior

Máte doma malého milovníka zvířat? Pracovat v zoo je snem mnoha dětí i dospělých. My Vám ho pomůžeme splnit! Zážitkový program Junior je určen pro odvážlivce od 8 let. V naší zoo si mohou…

zobrazit

Kontaktní program v Ekocentru

Kontaktní program v Ekocentru je výbornou příležitostí k bližšímu seznámení s tamními druhy (zejména drobní savci, plazi, bezobratlí). Tato varianta zážitkového programu je vhodná pro jednotlivce,…

zobrazit
ZOO plná zážitků
По-русски Polski Deutsch English
Poslat email Homepage
Zoo Chleby