Ošetřovatel Ekocentra junior

Máte doma malého milovníka zvířat? Pracovat v zoo je snem mnoha dětí i dospělých. My Vám ho pomůžeme splnit! Zážitkový program Junior je určen pro odvážlivce od 8 let. V naší zoo si mohou vyzkoušet plnohodnotný pracovní den našich ošetřovatelů. Odlehčená dětská verze probíhá v Teráriu (vnitřní prostory Ekocentra). Nevšední zážitek, na který bude Vaše dítko, či vnouče vzpomínat celý život. 

Pro absolvování programu nejsou potřeba žádné zvláštní znalosti. Pouze láska k přírodě, zvířatům a chuť vyzkoušet něco neobvyklého. Program je vhodný i v případě, že doma zatím žádné zvířátko nemáte a chcete si vyzkoušet, jak se o něj postarat a zda by Vám to "klapalo".


Pro koho je tento zážitek určen? A jaká jsou omezení?

Program je pro všechny milovníky fauny od 8 - 18 let. Děti do 15 let musí mít s sebou doprovod starší 18 let. Od 15 let mohou dorazit s doprovodem nebo bez (avšak s písemným souhlasem zákonného zástupce. Není vhodné pro alergiky (sláma, seno, hobliny, srst, peří). Případné fobie sdělte předem (někomu vadí pavouci, ale o ostatní obyvatele Terária se s přehledem postará).


Jak dlouho tento dětský zážitkový program trvá?

cca 4 hodiny v dopoledních hodinách (obvykle začínáme v 8,30 z důvodu dodržení denního režimu zvířat, na který jsou navyklá).


Jak program Ošetřovatel Ekocentra - junior probíhá?

V dohodnutý čas se se svým dítětem dostavíte do zoologické zahrady (nová část, u hlavního vstupu). Potom se společně přesunete do Ekocentra, kde strávíte celé dopoledne (program trvá cca 4 hodiny). Ošetřovatel vás seznámí se zvířaty, s prací ošetřovatele i vším ostatním. Práci ošetřovatele si vyzkoušíte na vlastní kůži. 
Na závěr obdržíte certifikát o absolvování tohoto zážitkového programu v naší zoo. V případě zájmu si ještě můžete projít venkovní část zahrady.


Co budu dělat?

náplň práce ošetřovatele v zoo je jiná každý den. V závislosti na věku, šikovnosti a ochotě dítěle, si junior vyzkouší přípravu krmiva, krmení zvířátek, úklid terárií nebo boxů, výměnu pitné vody atd. Stejně tak se může účastnit i úklidu souvislých prostor (přípravna apod.), což k chovatelství neodmyslitelně patří.
Samozřejmostí tohoto programu je pochopitelně kontakt s některými zvířaty - staráme se o ně přece proto, že jsou to naši mazlíčci.


O koho se budu starat?

osazenstvo Ekocentra se čas od času mírně mění, ale najdete zde zástupce bezobratlých (strašilky, pakobylky, švábi, pavouci, štíři, zlatohlávci..), ptactva (pěvci), plazů (hadi, želvy, chameleon, bazilišek, agama, gekon, leguán..), drobných savců (králíci, morčata, činčily, pískomilové, drápkaté opičky..) a také krmného hmyzu (červi, cvrčci, sarančata, octomilky).
Ačkoli se dítě může zúčastnit péče téměř o všechna jmenovaná zvířátka, ne všechna jsou kontaktní. 


Kdy je možné dětský zážitkový program absolvovat?

kdykoli během roku, včetně zimy, jelikož se vše odehrává ve vnitřních vytápěných prostorách. Termín je nutné domluvit předem! Nově jsme zavedli možnost absolvování o víkendech, konkrétní termíny je třeba řešit individuálně.

REZERVACI VÍKENDOVÉHO TERMÍNU DOPORUČUJEME MIN. MĚSÍC PŘEDEM, TERMÍN VE VŠEDNÍ DEN ALESPOŇ 14 DNÍ PŘED.


Kolik tento zážitkový program stojí?

jedno dítě bez doprovodu (pouze 15+): 2.250 Kč
jedno dítě +1-2 rodiče: 2.450 Kč, dvě děti + 1-2 rodiče: 2.950 Kč

Cena je včetně vstupu do zahrady. Částku lze uhradit převodem, či hotově v zoo (pouze předchozí domluvě).


Zážitkový program jako dárek

Všechny varianty zážitkových programů lze darovat. Kupující obdrží dárkový poukaz (poštou nebo e-mailem), na kterém je zvýrazněna varianta programu (typ, počet osob), číslo poukazu a platnost (rok od data zakoupení). Jméno obdarovaného ani cena na poukazu uvedena není. Přejete-li si doručení poštou, uveďte, prosím, do objednávkového formuláře adresu, kam má být poukaz zaslán. Zásilku posíláme obyčejně (na obálce je logo zoo), dobře, prosím, zvažte doručovací adresu, aby nedošlo k prozrazení dárku. Obdarovaný si poté sám může vybrat a rezervovat termín, který mu vyhovuje, pro svůj zážitkový program.


Co mají mít děti (a rodiče) s sebou?

vhodný oděv a boty (i pro pobyt venku), u kterého nevadí případné ušpinění. Doporučujeme s sebou kompletní náhradní variantu (vč. bot). Rodiče nepotřebují nic speciálního, pokud se ale chtějí zapojit, je lepší si vzít také něco na převléknutí nebo alespoň třeba jiné tričko, mikinu... V Ekocentru je možnost převléknutí i umytí, případně i sprchy.
Kromě oděvu se doporučuje také foťák nebo ale
spoň mobilní telefon pro zaznamenání zážitků. Nezapomeňte s sebou svačinu, příp. oběd (občerstvení je otevřeno pouze v sezóně). 


Jak dlouho předem je třeba zážitkový program objednat?

program lze zakoupit kdykoli (i jako dárek), platnost poukazu je jeden rok od data zakoupení. Termín absolvování je nutné domluvit dostatečně předem. Každý zakoupený program musí být fyzicky realizován do konce platnosti poukazu. Máte-li poukaz a rádi byste rezervovali datum, napište nám, prosím, na e-mail  a uveďte preferované datum (data), dle volných kapacit jej potvrdíme nebo nabídneme další termíny.


Jak zážitkový program Ošetřovatel Ekocentra - junior objednat?

1) vyplňte formulář, termín nemusí být uveden, lze domluvit později
2) vyčkejte na pokyny k platbě
3) další dotazy rádi poskytneme na e-mailu  či tel. 702 186 910
4) poukaz, který lze využít jako dárek, zasíláme elektronicky nebo poštou (obyčejně), není na něm uvedeno jméno, ale číslo (certifikát se jménem obdrží účastník po absolvování programu v zoo)


Soubory ke staženíObjednávka - Ošetřovatel JUNIOR


Způsob úhrady

 
 
 
 


Po odeslání formuláře bude provzovatel webu společnost ZOO Chleby o.p.s. (IČ: 25134752) zpracovávat a spravovat vaše osobní údaje za účelem odbavení vašeho požadavku. Tento souhlas můžete kdykoliv odvolat.

ZOO plná zážitků
По-русски Polski Deutsch English
Poslat email Homepage
Zoo Chleby