Výukové programy pro MŠ

Výukové programy probíhají v učebně Mendelova ekocentra. Zčásti jsou teoretické (výklad), doplněné o aktivitu zaměřenou na dané téma, či s využitím kontaktních druhů zvířat (opět záleží na zvoleném tématu VP)..

S kterými zvířátky je možný kontakt?

Kontaktní zvířata volíme dle tématu výukového programu i dle aktuální situace (např. zdravotní stav, přítomnost mláďat, svlékání u hadů apod.).

Cena programů je pro všechny věkové kategorie shodná, stejně tak doba trvání i způsob objednání - podrobné informace najdete na souhrnné stránce Výukových programů


1)  Kabátek

Věková kategorie: lze uzpůsobit i těm nejmenším, 3 - 6 (7) let

My lidé si musíme šaty vyrábět a kupovat, ale do čeho se oblékají zvířátka? K čemu jim jejich kabátky slouží a jak jim sluší? Která zvířátka chodí v brnění? Kdo se musí převlékat?  Děti si mohou různé tělní pokryvy (srst, peří, šupiny, bodliny) osahat, ale také se přesvědčí, jak kabátky sluší našim chovancům v ekocentru. 

Doprovodná činnost: kontaktní zvířata, hra Poznej svůj kabátek!

2) Rozhlédni se kolem sebe

Věková kategorie: 4 - 6 (7) let, namíchané třídy nebo předškoláci, lze uzpůsobit i pro 1. stupeň ZŠ

Za zajímavou faunou nemusíme chodit jen do zoo. Stačí se rozhlédnout kolem sebe. Kdo bydlí v našem okolí? Na zahradě, školním pozemku, v parku? Co nás mohou tito živočichové naučit? Kde bydlí, jak nám pomáhají, co dělají v zimě a jak jim můžeme pomoci my? Porovnání s exotickými příbuznými v ekocentru a v zoo. Jak si na zahradu pozvat zvířecí hosty?

Doprovodná činnost: kontaktní zvířata, hra Najdi svůj domeček, výroba hmyzího hotelu

3) Hladový jako vlk

Věková kategorie: předškoláci, lze uzpůsobit i pro 1. stupeň ZŠ

Zvířátka, stejně jako lidé, mají svá oblíbená jídla. Masožravec nebo vegetarián, v zoo uvaříme pro každého! Dozvíme se, co komu chutná a pozveme zvířata z našeho ekocentra na hostinu. Jak umí stolovat?

Doprovodná činnost: kontaktní zvířata, hra Uvařili jsme pro..., hra na lovce a kořist

4) Za zvířátky do Afriky

Věková kategorie: 4 - 6 (7) let, namíchané třídy nebo předškoláci, lze uzpůsobit i pro 1. st. ZŠ

Letíme do Afriky! Koho tam potkáme? Zaposloucháme se do zvuků Afriky. Jaká africká zvířata bydlí i v naší zoo? Na některá z nich si i zahrajeme. Jste připraveni na výlet?

Doprovodná činnost: poslech zvířecích zvuků, africké rytmy (hudební nástroje), pohybové hry, hledání stínů

5) Když jsem já sloužil aneb kráva není fialová - VENKOVNÍ PROGRAM NA STATKU

Věková kategorie: 4 - 6 (7) let, 1. st. ZŠ, 2. st. ZŠ

V jarních/letních měsících pořádáme tento program přímo u statku (ve venkovních prostorách, v nové části zoo, naproti ekocentru). Děti si připomenou domácí/hospodářská zvířata a jejich rodiny. Na některá z nich se mohou podívat v kontaktním výběhu. Vyzkouší si dojení krávy (figurína) a nakrmí si nezbedné kozy.

Upozornění: při programu může dojít k znečištění oděvu nebo obuvi (pokud probíhá ve venkovních prostorách). Berte na to, prosím, zřetel. 

Doprovodná činnost: kontaktní zvířata, zvířecí rodiny (máma, táta, potomci)


Podrobné informace o ceně, délce programů, objednání atd. najdete na souhrnné stránce Výukových programů

ZOO plná zážitků
По-русски Polski Deutsch English
Poslat email Homepage
Zoo Chleby