Výukové programy pro 2. stupeň ZŠ

Výukové programy probíhají v učebně Mendelova ekocentra. Zčásti jsou teoretické (výklad), doplněné o aktivitu zaměřenou na dané téma, či s využitím kontaktních druhů zvířat (opět záleží na zvoleném tématu VP)..

S kterými zvířátky je možný kontakt?

Kontaktní zvířata volíme dle tématu výukového programu i dle aktuální situace (např. zdravotní stav, přítomnost mláďat, svlékání u hadů apod.).

Cena všech programů je shodná, stejně tak doba trvání i způsob objednání - podrobné informace najdete na souhrnné stránce Výukových programů


1) To dáš!

Komu to v říši zvířat opravdu pálí a kdo byse  svým vysvědčením raději chlubit neměl? V tomto programu si povíme o učení a inteligenci zvířat, vyzkoušíme si na vlastní kůži trénink pomocí pozitivní motivace. 

Doprovodná činnost: trénink pomocí pozitivní motivace, kontaktní druhy zvířat


2) Kdyby ryby..

.. nemusely by být rybníky, ale také moře, oceány a nebyli by ani lidé...

Ryby a ostatní mořští živočichové to nemají vůbec jednoduché a lidstvo jim ani za mák nepomáhá. Podíváme se na nejvýznamnější ryby našich vod a zavítáme i do oceánu. Jak se rybám žije a co potřebují? Co se jim naopak nelíbí? Chodíte na ryby?

Doprovodná činnost: makety ryb, pracovní listy


3) Šelmy

Není šelma jako šelma. Koho tak můžeme pojmenovat? A zaslouží si to vůbec, i když tomu masu moc nedá? Které šelmy potkáte v naší zoo a čím jsou zajímavé? Jak si stojí šelmy v dnešním světě a jakou mají budoucnost? O šelmách exotických i domácích, ale jistě obdivuhodných.

Doprovodná činnost: přírodniny, pracovní listy

za příznivého počasí lze program realizovat i ve venkovních prostorách (nová zoo)


4) Australské putování

Jak se žije v Austrálii? Podíváme se na charakteristické živočichy tohoto kontinentu. Koho z nich potkáme i v naší zoo? A koho naopak už nikdy spatřit nemůžeme? Co člověk v Austrálii natropil a jak se snažil vše vyřešit? Jak to nakonec dopadlo?

Doprovodná činnost: přírodniny, pracovní listy


Podrobné informace o ceně, délce programů, objednání atd. najdete na souhrnné stránce Výukových programů

ZOO plná zážitků
По-русски Polski Deutsch English
Poslat email Homepage
Zoo Chleby