Naše zvířata

Páv korunkatý

Páv korunkatý nebo též modrý, indický či obecný je již po tisíce let okrasným ptákem chovaným po celém světě - nejen v zoo, ale často i v zámeckých parcích nebo soukromých chovech. Samec je modrý, záda má zelenohnědá, křídla hnědá černě pruhovaná. Na konci ocasních krovek má typická paví oka. Samice je hnědo-šedá. Na hlavě mají oba korunku. …

Více >

Sklípkan Böhmeův

černý zemní sklípkan s oranžovou nebo béžovou hlavohrudí a nohama. Velmi klidný druh, který jen velmi vzácně kousne (kousnutí není pro člověka nebezpečné).

Více >

Plotice obecná

Plotice je naší nejběžnější rybou a zároveň nejtypičtější z tzv. “bílých ryb” - má stříbřité zploštělé tělo s tmavým hřbetem, kryté poměrně velkými šupinami. Bývá často zaměňována s perlínem ostrobřichým, od něhož se liší tím, že počátek hřbetní ploutve leží před nebo na úrovni předního okraje ploutví břišních.

Více >

Velbloud dvouhrbý domácí

Velbloud dvouhrbý, kterého známe ze zoo je domácím zvířetem pocházejícím z Asie, jeho genetický původ však není zcela jasný. Zatím jde oficiálně o poddruh divokého dvouhrbého velblouda, ale v posledních letech (na základě výzkumů DNA) je toto zařazení striktně odmítáno s tím, že jde o dva samostatné druhy (viz. zajímavosti). Dvouhrbí…

Více >

Sapínek zlatoocasý

V akváriích velmi oblíbená menší korálová rybka. Má modré tělo (variablině od světlého až po tmavý indigový odstín) a zlatavý nebo žlutý ocásek.

Více >

Slípka modrá

Chřástalovitý pták zvaný též púkeko (z maorštiny) nebo sultánská slepice (z francouzštiny) - je leskle tmavomodrá a purpurová, zobák a čelní lysina jsou červené barvy, spodek ocasu bílý a nohy růžové.

Více >

Veleštír Petersův

tropický asijský veleštír, který je celý leskle černý jen telson (poslední část s jedovým ostnem) a konce nohou jsou červeno-hnědé. Má velká silná klepeta. Je poměrně bezproblémový (jed je silný asi jako vosí).

Více >

Střevlička východní

Je stříbrná s tmavším pruhem na bocích a má relativně velké šupiny a zakulacené ploutve. Je to typická plevelná ryba. I přes veškeré snahy se nedaří regulovat její množství a tak je dnes střevlička rozšířena po celém našem území (obvykle vytlačuje původní slunku). Dravci ji sice loví, ale nikterak nevyhledávají. Krom toho je častým…

Více >

Sovice sněžní

Mohutná sova, která je dokonale uzpůsobená k životu v severských oblastech - bílým zbarvením, velmi hustým peřím a též hustě porostlými končetinami. Mezi samcem a samicí je obvykle rozdíl ve zbarvení - samice je hustě posetá černými skvrnami, samec bývá sněhobílý, případně s menším množstvím méně výrazných skvrn.

Více >

Sumec velký

Patří spolu s jesetery k největším sladkovodním rybám Evropy. Má širokou hlavu, která přechází v protáhlé slizké neošupiněné tělo. Rozeklaná tlama je plná zoubků fungujících jako struhadlo a je opatřena párem dlouhých vousů na horní a dvěma páry menších na spodní čelisti. Vousy slouží jako chemoreceptory (jsou v nich chuťové buňky) a nahrazují…

Více >
ZOO plná zážitků
По-русски Polski Deutsch English
Poslat email Homepage
Zoo Chleby