Naše zvířata

Morče domácí

Domestikovaná forma jihoamerického divokého morčete. V průběhu let bylo vyšlechtěno mnoho plemen a mutací, lišících se barvou, délkou a uspořádáním srsti a také barvou očí. Má válcovitou postavu s velkou hlavou a krátkým krkem, zaoblený zadek bez ocasu. Na předních nohou má 4 prsty, na zadních 3. Má 12 zubů, z toho 4 hlodáky a zbytek stoličky…

Více >

Krkavec velký

Největší z našich pěvců - celý kovově černý s velkým a vysokým zobákem, na hrdle mu často odstává peří. Ocas je klínový (podle toho lze krkavce i v letu odlišit od vrány či havrana).

Více >

Zebra kvaga

Nejzvláštnější zebra, která se od ostatních lišila především nápadně jiným zbarvením. Měla hnědé pruhy a jen na přední části těla. Rozložení pruhů i odstín hnědé barvy se u jednotlivých populací i kusů lišil. Vlastně se vedou spory o tom, zda měla zebra silné hnědé pruhy na světlém podkladu nebo naopak tenké bílé pruhy na tmavém podkladu.

Více >

Pakobylka Lonchodes brevipes

nenáročný středně velký druh pakobylky s dlouhými tykadly a žlutýma očima. Samička je zeleno hnědá s černými, bílými a žlutými skvrnami, samec je hnědo červeno zelený a má zelené nohy.Samci jsou menší a štíhlejší.

Více >

Želva nádherná žlutolící

poddruh americké sladkovodní želvy nádherné, která je v Evropě považovaná za invazivní druh. Má olivově většinou hnědočerný krunýř se žlutými proužky, na spodku žlutý se zelenými fleky. Typický je žlutý širší pruh na tvářích.

Více >

Ledňák obrovský

Největší žijící ledňáček, má zavalitou postavu, velké oči a silný zobák. Hlava a břicho jsou krémově bílé, křídla a ocas jsou hnědé, stejně jako proužek v okolí oka. Horní čelist zobáku je tmavá, spodní naoranžovělá. Samec i samice vypadají stejně, jen samice je o něco málo větší.

Více >

Želva Vosmaerova

Větší ze dvou druhů obrovských želv, které obývaly ostrov Rodriguez. Byla výrazná svým dlouhým krkem a tzv. sedlovým krunýřem (zvýšeným v přední horní části). Ten želvě umožňoval vysoko vytáhnout krk a spásat vyšší rostliny a keře (přičemž druhá menší želva požírala nízkou trávu). 

Více >

Kudlanka malajská

kudlanka malajská má stavbu a tvar těla podobný jako většina kudlanek, povrch těla je však stylizován do imitace suchého listu (včetně složité žilnatiny na křídlech). Má hnědou až oranžovo hnědou barvu a na spodní straně křídel kresbu připomínající motýlí křídla.

Více >

Želva vroubená

největší evropská suchozemská želva. Typické je pilovité ozubení zadního okraje krunýře, který je u dospělých téměř černý se žlutými skvrnami nebo paprsky.

Více >

Klaun očkatý

Korálová rybka, která je velmi populární jak mezi akvaristy, tak mezi dětmi, díky pohádce "Hledá se Nemo". Má oranžové tělo se třemi silnými bílými svislými pruhy a černě lemované ploutve. U australského Darwinu žije i černá melanistická forma.

Více >
« Předchozí Další »
1 3 4 5 6 7 8 9 12 16
ZOO plná zážitků
По-русски Polski Deutsch English
Poslat email Homepage
Zoo Chleby