Naše zvířata

Strašilka ďábelská

strašilka, kterou poměrně dobře vystihuje její český název - je celá černá, má výrazné žluté oči, proužkovaná tykadla, červený horní pysk a dospělí jasně červená rudimentální křídla s černou bíle rastrovanou přední částí

Více >

Koza holandská zakrslá

Oficiální název zní koza zakrslá holandského typu, běžněji se však užívá holandská zakrslá koza a jde o trpasličí plemeno kozy domácí, které se do Evropy rozšířilo z Nizozemska ačkoli odsud nepochází. Je řazeno mezi masná plemena a v poslední době je velmi oblíbené především kvůli svým malým rozměrům a vhodnosti k dětem.

Více >

Jeřáb panenský

Nejmenší druh jeřába, je šedopopelavý, přední část krku a boky hlavy jsou černé, od očí k zadní části hlavy má bílé pruhy ukončené převislým peřím. Samice vypadá stejně jako samec, jen je nepatrně menší.

Více >

Tygr balijský

Nejmenší ze všech tygrů (jen o málo větší než jaguár) - nejblíže měl k tygru jávskému (také vyhubený) a sumatránskému. Všechny tyto tři indonéské poddruhy jsou nápadné velice tmavým intenzívně narudle žlutohnědým zbarvením, přičemž světlá barva břicha sahá jen velmi nízko. Charakteristický je tzv. rozpad pruhů (některé pruhy se rozpadávají na…

Více >

Želva stepní

Želva stepní nebo též čtyřprstá patří k často chovaným želvám. Má téměř kruhový a na vrchu zploštělý carapax (vrchní část krunýře) pískové barvy s černými fleky. Od běžných želv zelenavých a žlutohnědých se liší tím, že je širší, plošší, světlejší a zejména tím, že má na předních končetinách jen 4 prsty.

Více >

Strašilka Anisomorpha paromalus

bezkřídlá (i v dospělosti) strašilka, která je zářivě černá s žlutooranžovými až červenými proužky na zádech. Samci jsou menší a mají dlouhá tykadla.

Více >

Lemur kata

nejznámější, nejhojnější a v zoo nejčastěji chovaný lemur. Je šedo-bílý, má zřetelnou obličejovou „masku” a dlouhý pruhovaný ocas, který slouží jako kormidlo při dlouhých skocích a také jako dorozumívací prostředek ve vysoké trávě. 

Více >

Kapr obecný

Kapr je naší nejběžnější a nejznámější rybou. Původní forma zvaná sazan má protáhlé tělo kompletně kryté šupinami, postupně pak bylo vyšlechtěno množství dalších forem lišících se anatomicky (např. vysokohřbetý), ošupeněním (lysec, naháč atd.) i barvou (zelená, zlatá, šedá, ale i modrá, černá nebo vícebarevní japonští KOI kapři). Mají…

Více >

Vakovlk tasmánský

Vakovlk, dříve též vlkoun či vlkovec tasmánský, vačnatý, psohlavý, zebří nebo lidově tasmánský tygr či vlk... Ač na první pohled připomíná psovitou šelmu, jde o vačnatce (tedy více příbuzného např. s klokany, vombaty nebo i koalami..., nejbližšími žijícími příbuznými jsou ďábel a mravencojed). Měl nažloutlou až tmavohnědou barvu, krémové…

Více >

Želva nádherná

Sladkovodní původně americká želva, v Evropě považovaná za invazivní druh. Má olivově zelený, hnědý, téměř černý nebo i oranžový krunýř, na spodku žlutý.

Více >
ZOO plná zážitků
По-русски Polski Deutsch English
Poslat email Homepage
Zoo Chleby