Naše zvířata

Aratinga jendaj

menší, ale velmi křiklavý a hlasitý neotropický papoušek, který bývá často zaměňován s aratingou slunečním (na rozdíl od něj má zelená křídla a je celkově méně žlutý).

Více >

Jeseter malý

sladkovodní ryba, která patří mezi naše vývojově nejstarší druhy ryb. Je šedavý, nahnědlý nebo nazelenalý. Má protažený špičatý rypec, spodní ústa a 4 vousky, hřbetní ploutev je posunuta směrem dozadu. Boční kostěné štítky jsou malé.

Více >

Kosman zakrslý

je nejen nejmenší z kosmanů, ale také nejmenší opicí vůbec a druhým nejmenších primátem (menší je maki nejmenší). Má hebkou hustou srst, která barevně splývá s okolím, dlouhý ocas a končetiny s drápkami, uzpůsobené ke šplhání.

Více >

Bolen dravý

 jediná naše dravá kaprovitá ryba, která je velmi aktivní a plachá. Má štíhlé podlouhlé mírně zploštělé tělo, kovový hřbet, stříbřité boky, zlatavé oko, obykle načervenalé ploutve a horní ústa.

Více >

Medvěd ušatý

menší druh medvěda, dříve zvaný himalájský, je od ostatních medvědů snadno rozpoznatelný podle černé barvy, bílé náprsenky ne tvaru písmene "V" někdy "Y", kulatých nepřiléhavých uší, štíhlejší tlamy a delší srsti na krku (která někdy tvoří jakoby límec nebo hřívu). 

Více >

Karas stříbřitý

zdánlivě obyčejná kaprovitá ryba, ve skutečnosti však opředená množstvím záhad, s kterámi si vědci neustále lámou hlavu - geneticky je v jistém smyslu (počtem chromozomů) podobnější rostlinám než živočichům, je schopen nepohlavního rozmožování, jasné není ani jeho zařazení (donedávna byl poddruhem karase zlatého, dnes je považován za samostatný…

Více >

Lev berberský

Lev berberský (atlaský) se v minulosti vyskytoval v severní Africe ve státech Maroko, Alžírsko a Tunisko. Zde obýval především lesnaté kopce a hory v pohoří Atlas a mediteránní pobřeží. Od ostatních lvích poddruhů byl v minulosti geograficky separován pouštěmi.

Více >

Mangusta žíhaná

Mangusta má statné šedohnědé tělo s výraznými tmavými pruhy napříč hřbetem.  Srst je nejčastěji šedá, ale i olivově zbarvená. Zvířata z oblastí s vlhčím podnebím jsou větší a tmavší než zvířata z oblastí s podnebím sušším. Na svých končetinách má mangusta žíhaná silné drápy, které jí dovolují vyhledávat potravu ukrytou i…

Více >

Kosman běločelý

Kosman běločelý patří mezi tzv. drápkaté opice (podčeleď Callitrichinae – kosmani). Zástupci této skupiny jsou drobné opičky, které mají, jak už název napovídá na prstech drápky. Výjimkou je palec zadní končetiny, na kterém je plochý nehet. Kosmani běločelí žijí v rodinných skupinách.

Více >
« Předchozí Další »
1 5 9 12 13 14 15 16
ZOO plná zážitků
По-русски Polski Deutsch English
Poslat email Homepage
Zoo Chleby