Naše zvířata

Amada Gouldové

amada nebo amadina Gouldové je velmi barevný astrildovitý pěvec, který se v přírodě vyskytuje ve třech barevných formách - černohlavá, červenohlavá a žlutohlavá (nejvíce je černohlavých a nejméně žlutohlavých). Mají zelená záda a křídla, žluté břicho, purpurovou (samci) nebo světlefialovou (samice) hruď, černý ocas u kořene svrchu světle…

Více >

Pruhatec královský

větší červené mořské ryby s tenkými světlými podélnými proužky a dvěma svislými přes skřele. Má nápadně velké oči. Trny v ploutvých jsou jedovaté.

Více >

Myš krétská

patří mezi bodlinaté myši - její záda jsou kryta tuhými chloupky připomínajícími bodlinky. Má šedou nebo špinavě žlutou až červenou nebo hnědou barvu, jen břicho bílé.

Více >

Pásovník dlouhoocasý

malý astrildovitý pěvec - světle růžovohnědý s šedou hlavou a výrazným černým "bryndákem", existuje ve dvou barevně odlišných poddruzích - červenozobý a žlutozobý, mezi chovateli okrasného ptactva je známo i několik barevných mutací.

Více >

Králíčkovec skvrnitý

korálová rybka s poměrně vysokým a velmi plochým tělem. Má namodralou barvu a nepravidelné skvrnění zlaté, které u hlavy přechází v pruhy. U ocasu je velká žlutá skvrna. Plotve jsou vyzbrojené jedovatými trny.

Více >

Myška africká

maličká, dokonce nejmenší myška s šedým až cihlově červeným tělem a bílým břichem

Více >

Candát obecný

ušlechtilá dravá šedo-zelená ryba s protáhlým tělem a dvěma hřbetními ploutvemi. Kromě běžných drobných zoubků má i dva tzv. psí zuby.

Více >

Zebřička pestrá

nejznámější a nejběžnější z astrildovitých pěvců. Jsou šedí s bílým břichem, úzkou černou náprsenkou, hnědýmiými bíle kropenatými křídly a černým a bílým svislým páskem pod očima. Samci mají oranžovou lícní skvrnu a červený zobák, samice oranžový. V zajetí existuje mnoho barevných mutací.

Více >

Ostnojazyčnatec dvouvousý

dravá sladkovodní ryba zvaná častěji arowana. Má štíhlé protáhlé tělo, prodlouženou řitní ploutev (samci mají delší než samice), dozadu posunutou hřbetní ploutev, nahoru zahnutou tlamu opatřenou dvěma vousy. Je barevně velmi variabilní od bílé či stříbrné, přes žlutou, hnědou nebo červenou až po černou barvu.

Více >

Ovce domácí

ovce je domestikovaným přežvýkavcem chovaným na maso, mléko, vlnu, případně kůži. Jsou méně náročné než třeba skot, proto je jejich chov vhodný v horských oblastech. Jakou všechna domácí zvířata, je i ovce velmi variabilní nejen co do barvy, ale i svou velikostí, či vzhledem. Mohou být bezrohé, rohaté (jen berani nebo i ovce) nebo i vícerohé …

Více >
« Předchozí Další »
1 5 9 11 12 13 14 15 16
ZOO plná zážitků
По-русски Polski Deutsch English
Poslat email Homepage
Zoo Chleby