Vyhubená zvířata

Zebra kvaga

Nejzvláštnější zebra, která se od ostatních lišila především nápadně jiným zbarvením. Měla hnědé pruhy a jen na přední části těla. Rozložení pruhů i odstín hnědé barvy se u jednotlivých populací i kusů lišil. Vlastně se vedou spory o tom, zda měla zebra silné hnědé pruhy na světlém podkladu nebo naopak tenké bílé pruhy na tmavém podkladu.

Více >

Želva Vosmaerova

Větší ze dvou druhů obrovských želv, které obývaly ostrov Rodriguez. Byla výrazná svým dlouhým krkem a tzv. sedlovým krunýřem (zvýšeným v přední horní části). Ten želvě umožňoval vysoko vytáhnout krk a spásat vyšší rostliny a keře (přičemž druhá menší želva požírala nízkou trávu). 

Více >

Tučňák patagonský

Druhý největší tučňák (po tučňáku císařském), má bílé břicho, u krku bílá přechází do žluté. Záda a křídla jsou šedomodrá, hlava je černá se žlutooranžovými půlměsíci, žlutooranžová je i spodní čelist zobáku.

Více >

Člověk moudrý - Kafr

Podle Ottova slovníku naučného je název Kafr z arabského slova Káfir (nevěřící) a označuje jižní bantuské kmeny mezi Kalahari a Zanzibarem od Kapska se šířící daleko na sever a mísící se s porobenými kmeny. Později se toto označení začalo užívat souhrně pro všechny míšence černých afrických kmenů v subsaharské Africe mezi sebou a s bělochy …

Více >

Člověk moudrý - Křovák

na této stránce je zkrácená verze textu, chcete-li, přečtěte si plnou verzi Původní africký národ a dosud jeden z nejzaostalejších na světě. Po celém světě jsou tito lidé známí jako Křováci (v angličtině Bushman), oficálně se však jmenují Sanové. Podle mnohých antropologů jde o jeden z nejstarších, ne-li zcela nejstarší národ světa.…

Více >
« Předchozí Další »
1 2
ZOO plná zážitků
По-русски Polski Deutsch English
Poslat email Homepage
Zoo Chleby