Savci

Pískomil mongolský

hnědobéžový pískomil se špinavě bílým břichem a dlouhým ocasem zakončeným chomáčkem chlupů. V domácích chovech se vyskuteje i krémové, černé, zlaté, stříbrné, černobílé, bílé zbarvení a mnoho dalších (celkem asi 40).

Více >

Pískomil veverkoocasý

štíhlý hnědošedý pískomil s bílým břichem, většimi ušními boltci, dlouhými hmatovými vousy a dlouhým tlustým osrstěným ocasem (osrstění je zvláště markantní u dominantních jedinců). V ssti má mnoho černých chlupů, což může způsobovat, že pískomil vypadá jakoby měl skvrny.

Více >

Myš páskovaná

Malá černohnědá myš se světlým podélným pruhováním a skvrnami a nažloutlým břichem.

Více >

Myš sinajská

myš nebo bodlinatka sinajská má stejně jako všechny myši rodu Acomys na zádech tuhou srst připomínající bodlinky. Je oranžovohnědá s bílým břichem, ale jako jediná z bodlinatek může být i černá.

Více >

Králík domácí

Králík domácí je domestikovanou formou králíka divokého. Zakrslý rex oranžový, mezi chovateli označovaný jako Zrexor, je zakrslé krátké zavalité plemeno králíka oranžové barvy s bílým břichem, vyšlechtěné z novozélandského červeného a stříbřitého žlutého bez stříbřitosti. V poměru k tělu má velkou, ale krátkou a v čele širokou hlavu. Typické…

Více >

Osmák degu

oblíbený domácí hlodavec s většíma zadníma nohama, hnědočernou barvou těla, krémovým břichem a světlejšími skvrnami okolo očí. Má větší uši a dlouhé hmatové vousy.

Více >

Činčila vlnatá

větší, v domácích chovech velmi oblíbený, hlodavec s velkýma okrouhlýma ušima, delším ocasem a hustou jemnou strstí. V zajetí existuje kromě klasické "činčilové" barvy mnoho barevných mutací, které vznikají více než 60 let - první byla bílá, pak béžová, černá, smetanová, antracitová, fialová, safírová atd.

Více >

Myš krétská

patří mezi bodlinaté myši - její záda jsou kryta tuhými chloupky připomínajícími bodlinky. Má šedou nebo špinavě žlutou až červenou nebo hnědou barvu, jen břicho bílé.

Více >

Myška africká

maličká, dokonce nejmenší myška s šedým až cihlově červeným tělem a bílým břichem

Více >

Ovce domácí

ovce je domestikovaným přežvýkavcem chovaným na maso, mléko, vlnu, případně kůži. Jsou méně náročné než třeba skot, proto je jejich chov vhodný v horských oblastech. Jakou všechna domácí zvířata, je i ovce velmi variabilní nejen co do barvy, ale i svou velikostí, či vzhledem. Mohou být bezrohé, rohaté (jen berani nebo i ovce) nebo i vícerohé …

Více >
ZOO plná zážitků
По-русски Polski Deutsch English
Poslat email Homepage
Zoo Chleby