Savci

Kosman zakrslý

je nejen nejmenší z kosmanů, ale také nejmenší opicí vůbec a druhým nejmenších primátem (menší je maki nejmenší). Má hebkou hustou srst, která barevně splývá s okolím, dlouhý ocas a končetiny s drápkami, uzpůsobené ke šplhání.

Více >

Medvěd ušatý

menší druh medvěda, dříve zvaný himalájský, je od ostatních medvědů snadno rozpoznatelný podle černé barvy, bílé náprsenky ne tvaru písmene "V" někdy "Y", kulatých nepřiléhavých uší, štíhlejší tlamy a delší srsti na krku (která někdy tvoří jakoby límec nebo hřívu). 

Více >

Lev berberský

Lev berberský (atlaský) se v minulosti vyskytoval v severní Africe ve státech Maroko, Alžírsko a Tunisko. Zde obýval především lesnaté kopce a hory v pohoří Atlas a mediteránní pobřeží. Od ostatních lvích poddruhů byl v minulosti geograficky separován pouštěmi.

Více >

Mangusta žíhaná

Mangusta má statné šedohnědé tělo s výraznými tmavými pruhy napříč hřbetem.  Srst je nejčastěji šedá, ale i olivově zbarvená. Zvířata z oblastí s vlhčím podnebím jsou větší a tmavší než zvířata z oblastí s podnebím sušším. Na svých končetinách má mangusta žíhaná silné drápy, které jí dovolují vyhledávat potravu ukrytou i…

Více >

Kosman běločelý

Kosman běločelý patří mezi tzv. drápkaté opice (podčeleď Callitrichinae – kosmani). Zástupci této skupiny jsou drobné opičky, které mají, jak už název napovídá na prstech drápky. Výjimkou je palec zadní končetiny, na kterém je plochý nehet. Kosmani běločelí žijí v rodinných skupinách.

Více >

Lev jihoafrický

Samci mají výraznou hřívu na krku, která u některých poddruhů pokračuje přes břicho až ke slabinám. Hříva samcům narůstá ve 2-3 letech. Barva hřívy je od pískově žluté až po tmavě hnědou. Někteří samci jsou téměř bez hřívy. Hlava samců je mohutná a větší než hlava lvice. Uši jsou malé, zakulacené a mají vzadu černý pruh. Čelisti jsou …

Více >
ZOO plná zážitků
По-русски Polski Deutsch English
Poslat email Homepage
Zoo Chleby