Bezobratlí

Šváb Therea olegrandjeani

menší druh švába, černý se špinavě bílou nebo krémovou kesbou připomínající otazník (proto se anglicky jmenuje "otazníkový šváb").

Více >

Šváb Gromphadorhina oblongonota

velký robustní bezkřídlý šváb, jeden z několika druhů tzv. syčících švábů. Mají černou nebo tmavou hnědou barvu.

Více >

Sklípkan Böhmeův

černý zemní sklípkan s oranžovou nebo béžovou hlavohrudí a nohama. Velmi klidný druh, který jen velmi vzácně kousne (kousnutí není pro člověka nebezpečné).

Více >

Veleštír Petersův

tropický asijský veleštír, který je celý leskle černý jen telson (poslední část s jedovým ostnem) a konce nohou jsou červeno-hnědé. Má velká silná klepeta. Je poměrně bezproblémový (jed je silný asi jako vosí).

Více >

Korálovník Actinodiscus sp.

Korálovníci jsou tzv. nepraví nebo falešní koráli, nicméně jejich systematické zařazení není dusud jasné (možná je větší příbuznost např. se sasankami). Jde o plochý kulatý útvar s ústním otvorem uprostřed. Je vybavena žahavými buňkami k omráčení kořisti nebo nepřítele. Vyskytuje se mnoho druhů, v mnaha různých barvách (žlutá, zelená, modrá,…

Více >

Laločnice dura

nenáročný měkký, tzv. kožený korál připomínající zelné listy nebo květ. Může mít různé barvy od svítivě zelené po hnědou, ale i růžová, fialová, šedá...

Více >

Laločnice

skupina více než 60 druhů měkkých korálů většinou vzdáleně připomínajících dlaň s prsty nebo trs. Můžou být bělavé, nažloutlé nebo hnědé, některé druhy jsou zelené.

Více >

Laločník žlábkovaný

nenáročný měkký korál ve tvaru malého stomu nebo růžičky květáku, či brokolice. Barva krémová až hnědá, někdy zelená.

Více >

Rohovitka azbestová

měkký korál, jehož kolonie připomíná množství malých květů, malých stromečků, případně trávu nebo kožešinu - každý "květ" má uprostřed světlý bod a okolo něj "chapadla". Dlouhá chapadla polypů jí dávají chlupatý vzhled.

Více >

Sasanka písečná

hnědá nebo hnědo-zelená mořská sasanka s typickými postranně větvenými chapadly

Více >
ZOO plná zážitků
По-русски Polski Deutsch English
Poslat email Homepage
Zoo Chleby