Velké dětské hřiště

stavba dětského hřištěstavba dětského hřištěStavba obrovského dětského hřiště začala v roce 2013 a slavnostní otevření proběhlo 12. dubna 2014 v rámci slavnostního otevření Nové zoo. Fakticky bylo dětské hřiště v provozu již o něco dříve.

Jedná se o velmi moderní dětské hřiště, které zabírá plochu okolo 1.100 m2 - samotné hřiště je asi 30 x 35 m, ale patří k němu ještě vedlejší pískoviště o rozměrech 5 x 5 m. Dalo by se říci, že jde o hřiště dovednostní, zábavné, možná adrenalinové, zkrátka takové, kde děti musí prokázat nějakou zručnost a obratnost. Ačkoli je to celkem více než 30 atrakcí a prolézacích úseků, většina jich je spojena v jeden celek, přičemž mají jednotlivé prvky různou obtížnost, tak aby si na své přišly všechny věkové skupiny (v praxi je to tak nezřídka i v případě dospělých).

pohled na část dětského hřištěpohled na část dětského hřištěCelé ploše dominují 3 dřevěné domečky, či věže, z nichž dvě jsou opatřeny tobogány, všechny jsou vzájemně spojené několika úseky lanových a jiných prolézaček, či spíše přelézaček nebo "opičích drah". V přední části jsou jednodušší prvky pro nejmenší děti, v zadní složitější pro starší děti. Vedle zmíněných 3 domečků, 2 tobogánů, více než 100 m lanových opičích drah je zde několik houpaček, 2 houpací koše, skupinová houpačka pro houpání ve stoje, 2 různé kolotoče, nebo 18 m dlouhá lanovka, ale třeba i tabule na kreslení. K tomu je třeba ještě přidat velké pískoviště kryté plachtou (kvůli zastínění), kde je malý mechanický bagr.

panoramatický snímek dětského hřištěpanoramatický snímek dětského hřištěVšechny prvky hřiště jsou provedeny z lan a kvalitního akátového dřeva, jen tobogány a několik málo dalších drobností je z plastu. Celé hřiště je vymezeno dřevěnými kládami a plocha vyplněna vysokou vrstvou velmi jemného kačírku, který zabraňuje úrazům při pádech. Hřiště je pochopitelně certifikované a splňuje veškeré bezpečnostní normy.

pískoviště s bagrempískoviště s bagremKolem dokola je množství laviček, aby rodiče mohli hlídat nebo sledovat své dovádějící ratolesti. Další možností je vedlejší venkovní posezení pod slunečníky, které patří k občerstvení - jak děti, tak rodiče se zde mohou občerstvit. Rodiče mají o svých dětech přehled i odsud, takže zatímco potomci létají po dětském hřišti, mohou dospělí relaxovat u sklenice nějakého nápoje nebo si číst knihu, které jsou zdarma k dispozici (na půjčení) ve vedlejší knihovně.

Dětské hřiště se ihned po otevření stalo nejvyhledávanějším zařízením celé zoo, mnoho maminek s dětmi nebo škol a školek sem jezdí opakovaně (některé i velmi často) a jen na hřišti tráví i hodiny...


ZOO plná zážitků
По-русски Polski Deutsch English
Poslat email Homepage
Zoo Chleby