Ryby

Bodlok modropáskovaný

v akváriích poměrně vzácná oválná modro šedá ozubená ryba s četnými drobnými žlutohnědými až tmavo hnědými skvrnkami a podélnými modrými proužky na ploutvích

Více >

Hlaváč dlouhoploutvý

malá podlouhlá válcovitá ryba s viditelně rozdělenou hřbetní ploutví

Více >

Pyskoun rozpůlený

malá podlouhlá tzv. čistící rybka (požírá parazity a mrtvou tkáň z kůže jiných ryb). Je světle modrá (spodní polovina těla je světlejší, někdy až do bíla) s výrazným širokým černým podélným pruhem a žlutou nebo oranžovou horní částí hlavy.

Více >

Pruhatec královský

větší červené mořské ryby s tenkými světlými podélnými proužky a dvěma svislými přes skřele. Má nápadně velké oči. Trny v ploutvých jsou jedovaté.

Více >

Králíčkovec skvrnitý

korálová rybka s poměrně vysokým a velmi plochým tělem. Má namodralou barvu a nepravidelné skvrnění zlaté, které u hlavy přechází v pruhy. U ocasu je velká žlutá skvrna. Plotve jsou vyzbrojené jedovatými trny.

Více >

Candát obecný

ušlechtilá dravá šedo-zelená ryba s protáhlým tělem a dvěma hřbetními ploutvemi. Kromě běžných drobných zoubků má i dva tzv. psí zuby.

Více >

Ostnojazyčnatec dvouvousý

dravá sladkovodní ryba zvaná častěji arowana. Má štíhlé protáhlé tělo, prodlouženou řitní ploutev (samci mají delší než samice), dozadu posunutou hřbetní ploutev, nahoru zahnutou tlamu opatřenou dvěma vousy. Je barevně velmi variabilní od bílé či stříbrné, přes žlutou, hnědou nebo červenou až po černou barvu.

Více >

Jeseter malý

sladkovodní ryba, která patří mezi naše vývojově nejstarší druhy ryb. Je šedavý, nahnědlý nebo nazelenalý. Má protažený špičatý rypec, spodní ústa a 4 vousky, hřbetní ploutev je posunuta směrem dozadu. Boční kostěné štítky jsou malé.

Více >

Bolen dravý

 jediná naše dravá kaprovitá ryba, která je velmi aktivní a plachá. Má štíhlé podlouhlé mírně zploštělé tělo, kovový hřbet, stříbřité boky, zlatavé oko, obykle načervenalé ploutve a horní ústa.

Více >

Karas stříbřitý

zdánlivě obyčejná kaprovitá ryba, ve skutečnosti však opředená množstvím záhad, s kterámi si vědci neustále lámou hlavu - geneticky je v jistém smyslu (počtem chromozomů) podobnější rostlinám než živočichům, je schopen nepohlavního rozmožování, jasné není ani jeho zařazení (donedávna byl poddruhem karase zlatého, dnes je považován za samostatný…

Více >
« Předchozí Další »
1 2 3
ZOO plná zážitků
По-русски Polski Deutsch English
Poslat email Homepage
Zoo Chleby