Naše zvířata

Myška africká

maličká, dokonce nejmenší myška s šedým až cihlově červeným tělem a bílým břichem

Více >

Candát obecný

ušlechtilá dravá šedo-zelená ryba s protáhlým tělem a dvěma hřbetními ploutvemi. Kromě běžných drobných zoubků má i dva tzv. psí zuby.

Více >

Zebřička pestrá

nejznámější a nejběžnější z astrildovitých pěvců. Jsou šedí s bílým břichem, úzkou černou náprsenkou, hnědýmiými bíle kropenatými křídly a černým a bílým svislým páskem pod očima. Samci mají oranžovou lícní skvrnu a červený zobák, samice oranžový. V zajetí existuje mnoho barevných mutací.

Více >

Ostnojazyčnatec dvouvousý

dravá sladkovodní ryba zvaná častěji arowana. Má štíhlé protáhlé tělo, prodlouženou řitní ploutev (samci mají delší než samice), dozadu posunutou hřbetní ploutev, nahoru zahnutou tlamu opatřenou dvěma vousy. Je barevně velmi variabilní od bílé či stříbrné, přes žlutou, hnědou nebo červenou až po černou barvu.

Více >

Ovce domácí

ovce je domestikovaným přežvýkavcem chovaným na maso, mléko, vlnu, případně kůži. Jsou méně náročné než třeba skot, proto je jejich chov vhodný v horských oblastech. Jakou všechna domácí zvířata, je i ovce velmi variabilní nejen co do barvy, ale i svou velikostí, či vzhledem. Mohou být bezrohé, rohaté (jen berani nebo i ovce) nebo i vícerohé …

Více >

Aratinga jendaj

menší, ale velmi křiklavý a hlasitý neotropický papoušek, který bývá často zaměňován s aratingou slunečním (na rozdíl od něj má zelená křídla a je celkově méně žlutý).

Více >

Jeseter malý

sladkovodní ryba, která patří mezi naše vývojově nejstarší druhy ryb. Je šedavý, nahnědlý nebo nazelenalý. Má protažený špičatý rypec, spodní ústa a 4 vousky, hřbetní ploutev je posunuta směrem dozadu. Boční kostěné štítky jsou malé.

Více >

Kosman zakrslý

je nejen nejmenší z kosmanů, ale také nejmenší opicí vůbec a druhým nejmenších primátem (menší je maki nejmenší). Má hebkou hustou srst, která barevně splývá s okolím, dlouhý ocas a končetiny s drápkami, uzpůsobené ke šplhání.

Více >

Bolen dravý

 jediná naše dravá kaprovitá ryba, která je velmi aktivní a plachá. Má štíhlé podlouhlé mírně zploštělé tělo, kovový hřbet, stříbřité boky, zlatavé oko, obykle načervenalé ploutve a horní ústa.

Více >

Medvěd ušatý

menší druh medvěda, dříve zvaný himalájský, je od ostatních medvědů snadno rozpoznatelný podle černé barvy, bílé náprsenky ne tvaru písmene "V" někdy "Y", kulatých nepřiléhavých uší, štíhlejší tlamy a delší srsti na krku (která někdy tvoří jakoby límec nebo hřívu). 

Více >
« Předchozí Další »
1 5 8 11 12 13 14 15
ZOO plná zážitků
По-русски Polski Deutsch English
Poslat email Homepage
Zoo Chleby