Naše zvířata

Hlaváč dlouhoploutvý

malá podlouhlá válcovitá ryba s viditelně rozdělenou hřbetní ploutví

Více >

Osmák degu

oblíbený domácí hlodavec s většíma zadníma nohama, hnědočernou barvou těla, krémovým břichem a světlejšími skvrnami okolo očí. Má větší uši a dlouhé hmatové vousy.

Více >

Kanár domácí

domácí kjanár je domestikovanou formou divokého kanára, ačkoli se po stovkách let křížení divokému příliš nepodobá a zcela odlišný je i jeho zpěv. Chován je jako okrasný nebo výstavní pták, se zaměřením na zpěv, barvu nebo postavu, případně i jako kříženec s dalšími pěnkavovitými pěvci. Nejběžnější zbarvení je žluté (kanárkové), ale existuje…

Více >

Pyskoun rozpůlený

malá podlouhlá tzv. čistící rybka (požírá parazity a mrtvou tkáň z kůže jiných ryb). Je světle modrá (spodní polovina těla je světlejší, někdy až do bíla) s výrazným širokým černým podélným pruhem a žlutou nebo oranžovou horní částí hlavy.

Více >

Činčila vlnatá

větší, v domácích chovech velmi oblíbený, hlodavec s velkýma okrouhlýma ušima, delším ocasem a hustou jemnou strstí. V zajetí existuje kromě klasické "činčilové" barvy mnoho barevných mutací, které vznikají více než 60 let - první byla bílá, pak béžová, černá, smetanová, antracitová, fialová, safírová atd.

Více >

Amada Gouldové

amada nebo amadina Gouldové je velmi barevný astrildovitý pěvec, který se v přírodě vyskytuje ve třech barevných formách - černohlavá, červenohlavá a žlutohlavá (nejvíce je černohlavých a nejméně žlutohlavých). Mají zelená záda a křídla, žluté břicho, purpurovou (samci) nebo světlefialovou (samice) hruď, černý ocas u kořene svrchu světle…

Více >

Pruhatec královský

větší červené mořské ryby s tenkými světlými podélnými proužky a dvěma svislými přes skřele. Má nápadně velké oči. Trny v ploutvých jsou jedovaté.

Více >

Myš krétská

patří mezi bodlinaté myši - její záda jsou kryta tuhými chloupky připomínajícími bodlinky. Má šedou nebo špinavě žlutou až červenou nebo hnědou barvu, jen břicho bílé.

Více >

Pásovník dlouhoocasý

malý astrildovitý pěvec - světle růžovohnědý s šedou hlavou a výrazným černým "bryndákem", existuje ve dvou barevně odlišných poddruzích - červenozobý a žlutozobý, mezi chovateli okrasného ptactva je známo i několik barevných mutací.

Více >

Králíčkovec skvrnitý

korálová rybka s poměrně vysokým a velmi plochým tělem. Má namodralou barvu a nepravidelné skvrnění zlaté, které u hlavy přechází v pruhy. U ocasu je velká žlutá skvrna. Plotve jsou vyzbrojené jedovatými trny.

Více >
« Předchozí Další »
1 5 8 10 11 12 13 14 15
ZOO plná zážitků
По-русски Polski Deutsch English
Poslat email Homepage
Zoo Chleby