O adopci

Našli jste v zoo svého zvířecího oblíbence? Máte rádi naši zoo a rádi byste podpořili naši činnost? Staňte se adoptivními rodiči některého z našich zvířat. 

Co je adopce zvířat

Adopce je dobrovolný příspěvek či peněžní dar zoologické zahradě, který slouží jako pomoc k financování chovu a krmení konkrétního daného zvířete. Dárce se tak stává jeho symbolickým adoptivním rodičem.

Kdo se může stát adoptivním rodičem?

Kdokoli - dítě, dospělý, rodina, třída, škola, pracovní kolektiv, firma, sportovní klub..

Trochu jiný model adopce

V naší zoo nemusí adopce nutně trvat jeden rok, u každého zvířete je uvedena částka na jeden měsíc, zájemce si tedy může zvolit libovolný počet měsíců a tím odpovídající výší příspěvku pro podporu svého oblíbeného zvířete. Pozor! Platby za adopci lze zasílat také měsíčně nebo v jiném libovolném intervalu, v tomto případě toto uveďte při vyplňování formuláře (do kolonky text - např. "Přeji si adoptovat aru a budu posílat 250 Kč měsíčně trvalým příkazem.", také, prosím, uveďte do kolonky částka souhrnnou částku za adopci, abychom věděli, zda chcete adoptovat na půl roku, rok, dva roky..).

Jak postupovat při adopci zvířete?

Vyřízení adopce je velmi snadné:

- vyberte si zvíře, které chcete adoptovat - v zoo nebo online v seznamu zvířat k adopci

- na stránce adopční listy si pak můžete vybrat adopční list (některé druhy mají svoji vlastní variantu), v případě příspěvku na všechna zvířata (adopce bez vybraného konkrétního druhu), obdržíte tzv. pamětní listinu

- vyplňte níže uvedený formulář (v kolonce text můžete uvést doplňující poznámku k Vaší adopci, pokud nepotřebujete nic upřesnit, vpište libovolný znak).

- dle vybraného způsobu úhrady zaplaťte vámi zvolený finanční příspěvek, v případě platby převodem nebo složenkou prosíme (pro urychlení vyřízení) o zaslání potvrzení o platbě.

Jaký je další postup?

Po odeslání formuláře odešleme jeho potvrzení na váš e-mail. Po úhradě (zašlete-li potvrzení o platbě, celý proces se výrazně urychlí), vyřídíme veškeré náležitosti, a to vystavení adopčního certifikátu a darovací smlouvy, umístění jména na cedulku k expozici, uvedení jména v seznamu adoptivních rodičů na webu..

Adopční materiály (certifikát, smlouvu, dáreček..) standardně odesíláme poštou, osobní vyzvednutí je možné po předchozí domluvě. Po doručení darovací smlouvy vás prosíme o její podepsání a zaslání zpět zoo.

Co adopcí získáte?

adopční certifikát nebo pamětní listinu

- darovací smlouvu

- zveřejnění jména nebo loga na cedulce u expozice zvířete a uvedení jména (nebo odkazu) na webu. Zveřejnění loga nebo internetového odkazu je možné v rámci adopce s min. roční hodnotou 5.000 Kč.

- volnou vstupenku do zoo pro jednotlivce

- pozvání na významné akce v zoo (např. otevírání expozic, křtiny zvířat, akce Klubu přátel zoo, Den pro sponzory aj.)

- drobný dáreček ze zoo

- jednoznačně dobrý pocit!

Adopce jako dar

Adopce je oblíbeným dárkem k narozeninám, výročím, svatbám, na Vánoce i k dalším významným událostem během roku. Vše je zcela shodné s běžnou adopcí, jen je třeba ve formuláři (viz níže) uvést kromě vašich oficiálních údajů (coby plátce) i jméno toho, komu chcete adopci darovat. V takovém případě je darovací smlouva vystavena na jméno plátce, ovšem adopční list, cedulka a internetový záznam náleží adoptivnímu rodiči.

V případě jakýchkoli dotazů, či nejasností, nás, prosím, kontaktujte e-mailem nebo telefonicky na 702 186 910.

Předem všem děkujeme za ochotu i štědrost.


Přihláška k adopci

Plátce

 
je-li jiný než plátce (v případě adopce jako daru)

 
 
ve formátu "jméno a příjmení, město"nebo "název firmy", či internetový odkaz

 
v Kč. Minimální částka je 500 Kč


Způsob úhrady

 
 
 
 
 
 (výběr zde)ZOO plná zážitků
По-русски Polski Deutsch English
Poslat email Homepage
Zoo Chleby