O adopci

Našli jste v zoo svého zvířecího oblíbence? Máte rádi naši zoo a rádi byste podpořili naši činnost? Staňte se adoptivními rodiči některého z našich zvířat. 

Co je adopce zvířat

Adopce je dobrovolný příspěvek či peněžní dar zoologické zahradě, který slouží jako pomoc k financování chovu a krmení konkrétního daného zvířete. Dárce se tak stává symbolickým adoptivním rodičem zvířatem, na což mu zoo vystaví adopční listinu atd.

Kdo se může stát adoptivním rodičem?

Kdokoli - dítě, dospělý, rodina, třída, škola, pracovní kolektiv, firma, sportovní klub..

Trochu jiný model adopce

V naší zoo nemusí adopce nutně trvat jeden rok, u každého zvířete je uvedena částka na jeden měsíc, zájemce si tedy může zvolit libovolný počet měsíců a tím odpovídající výší příspěvku pro podporu svého oblíbeného zvířete. Adopční poplatek odráží náročnost daného druhu, je tak možné stát se adoptivním rodičem jakéhokoli zvířete (i těch náročnějších a tedy dražších), ačkoli na kratší dobu. Jediným omezením je minimální částka, která musí činit alespoň 500 Kč/jednotlivá adopce.

Jak postupovat při adopci zvířete?

Vyřízení adopce je velmi snadné:

- vyberte si zvíře, které chcete adoptovat - v zoo nebo online v seznamu zvířat k adopci

- na stránce adopční listy si pak můžete vybrat adopční list (některé druhy mají svoji vlastní variantu)

- vyplňte níže uvedený formulář (do kolonky text, prosím, uveďte celkovou částku/dobu, po kterou chcete zvíře adoptovat a jméno adoptivního rodiče, pokud zamýšlíte adopci jako dárek)

- dle vybraného způsobu úhrady zaplaťte vámi zvolený finanční příspěvek, (min. výše 500 Kč/adopce), v případě platby převodem nebo složenkou prosíme (pro urychlení vyřízení) o zaslání potvrzení o platbě.

Jaký je další postup?

Po odeslání formuláře odešleme jeho potvrzení na váš e-mail. Po úhradě (zašlete-li potvrzení o platbě, celý proces se výrazně urychlí), vyřídíme veškeré náležitosti, a to vystavení adopčního certifikátu a darovací smlouvy, umístění jména na cedulku k expozici, uvedení jména v seznamu adoptivních rodičů na webu..

Adopční materiály (certifikát, smlouvu, dáreček..) standardně odesíláme poštou, osobní vyzvednutí je možné po předchozí domluvě. Po doručení darovací smlouvy vás prosíme o její podepsání a zaslání zpět zoo.

Co adopcí získáte?

adopční certifikát

- darovací smlouvu

- zveřejnění jména nebo loga na cedulce u expozice zvířete a uvedení jména (nebo odkazu) na webu

- od částky 1.000 Kč/adopce volnou vstupenku do zoo pro jednotlivce

- pozvání na významné akce v zoo (např. otevírání expozic, křtiny zvířat, akce Klubu přátel zoo, Den pro sponzory aj.) pro dvě osoby

- drobný dáreček ze zoo

- jednoznačně dobrý pocit!

Adopce jako dar

Adopce je oblíbeným dárkem k narozeninám, výročím, svatbám, na Vánoce i k dalším významným událostem během roku. Vše je zcela shodné s běžnou adopcí, jen je třeba ve formuláři (viz níže) uvést kromě vašich oficiálních údajů (coby plátce) i jméno toho, komu chcete adopci darovat (prosíme do ko kolonky text). V takovém případě je darovací smlouva vystavena na jméno plátce, ovšem adopční list, cedulka a internetový záznam je naopak na Vámi uvedené jméno, tedy na jméno osoby, které adopci darujete.

V případě jakýchkoli dotazů, či nejasností, nás, prosím, kontaktujte e-mailem nebo telefonicky na 702 186 910.

Sponzorství

Možnost sponzorství, kterou jsme pro vás na četná přání připravili, je jiná obdoba adopce, netýká se však živých zvířat, nýbrž našich soch vyhubených druhů a domorodých lidí – přečtěte si více i o této možnosti.

Předem všem děkujeme za ochotu i štědrost.


Přihláška k adopci


Způsob úhrady

 
 
 
 
 
 
ZOO plná zážitků
По-русски Polski Deutsch English
Poslat email Homepage
Zoo Chleby