O adopci

Našli jste v zoo svého zvířecího oblíbence? Máte rádi naši zoo a rádi byste podpořili naši činnost? Staňte se adoptivními rodiči některého z našich zvířat. 

Co je adopce zvířat

Adopce je dobrovolný příspěvek či peněžní dar zoologické zahradě, který slouží jako pomoc k financování chovu a krmení konkrétního daného zvířete. Dárce se tak stává jeho symbolickým adoptivním rodičem.

Kdo se může stát adoptivním rodičem?

Kdokoli - dítě, dospělý, rodina, třída, škola, pracovní kolektiv, firma, sportovní klub..

Trochu jiný model adopce

V naší zoo nemusí adopce nutně trvat jeden rok, u každého zvířete je uvedena částka na jeden měsíc, zájemce si tedy může zvolit libovolný počet měsíců a tím odpovídající výší příspěvku pro podporu svého oblíbeného zvířete. Jediným omezením je minimální částka, která musí činit alespoň 500 Kč/jednotlivá adopce.

Jak postupovat při adopci zvířete?

Vyřízení adopce je velmi snadné:

- vyberte si zvíře, které chcete adoptovat - v zoo nebo online v seznamu zvířat k adopci

- na stránce adopční listy si pak můžete vybrat adopční list (některé druhy mají svoji vlastní variantu), v případě příspěvku na všechna zvířata (adopce bez vybraného konkrétního druhu), obdržíte tzv. pamětní listinu

- vyplňte níže uvedený formulář 

- dle vybraného způsobu úhrady zaplaťte vámi zvolený finanční příspěvek, v případě platby převodem nebo složenkou prosíme (pro urychlení vyřízení) o zaslání potvrzení o platbě.

Jaký je další postup?

Po odeslání formuláře odešleme jeho potvrzení na váš e-mail. Po úhradě (zašlete-li potvrzení o platbě, celý proces se výrazně urychlí), vyřídíme veškeré náležitosti, a to vystavení adopčního certifikátu a darovací smlouvy, umístění jména na cedulku k expozici, uvedení jména v seznamu adoptivních rodičů na webu..

Adopční materiály (certifikát, smlouvu, dáreček..) standardně odesíláme poštou, osobní vyzvednutí je možné po předchozí domluvě. Po doručení darovací smlouvy vás prosíme o její podepsání a zaslání zpět zoo.

Co adopcí získáte?

adopční certifikát nebo pamětní listinu

- darovací smlouvu

- zveřejnění jména nebo loga na cedulce u expozice zvířete a uvedení jména (nebo odkazu) na webu. Zveřejnění loga nebo internetového odkazu je možné pouze v rámci adopce s min. roční hodnotou 5.000 Kč.

- od částky 1.000 Kč/adopce volnou vstupenku do zoo pro jednotlivce

- pozvání na významné akce v zoo (např. otevírání expozic, křtiny zvířat, akce Klubu přátel zoo, Den pro sponzory aj.)

- drobný dáreček ze zoo

- jednoznačně dobrý pocit!

Adopce jako dar

Adopce je oblíbeným dárkem k narozeninám, výročím, svatbám, na Vánoce i k dalším významným událostem během roku. Vše je zcela shodné s běžnou adopcí, jen je třeba ve formuláři (viz níže) uvést kromě vašich oficiálních údajů (coby plátce) i jméno toho, komu chcete adopci darovat. V takovém případě je darovací smlouva vystavena na jméno plátce, ovšem adopční list, cedulka a internetový záznam náleží adoptivnímu rodiči.

V případě jakýchkoli dotazů, či nejasností, nás, prosím, kontaktujte e-mailem nebo telefonicky na 702 186 910.

Předem všem děkujeme za ochotu i štědrost.


Přihláška k adopci

Plátce

 
je-li jiný než plátce (v případě adopce jako daru)

 
 
ve formátu "jméno a příjmení, město"nebo "název firmy", či internetový odkaz

 
v Kč. Minimální částka je 500 Kč


Způsob úhrady

 
 
 
 
 
 (výběr zde)ZOO plná zážitků
По-русски Polski Deutsch English
Poslat email Homepage
Zoo Chleby