Den ošetřovatelem v zoo

Chtěli jste si někdy vyzkoušet nakrmit surikatu, pohladit opičku nebo si pohrát s hadem? Tak právě pro vás je určen Den ošetřovatelem v zoo. Je to speciální zážitkový program, kdy můžete na vlastní kůži zažít práci ošetřovatele téměř tak, jak ji absolvuje sám od začátku až po konec pracovní směny a to včetně všech anomálií nebo ne zrovna běžných činností a situací, jelikož každý pracovní den v zoo je jiný.

Na rozdíl od velkých zoo u nás není Den ošetřovatelem v zoo omezen jen na určitý rajón nebo některá vybraná zvířata, ale týká se celé zoo - naprosté většiny všech zvířat. S některými přijdete do styku více, s jinými méně, ale i to je typické pro ošetřovatelskou práci.

Den ošetřovatelem v zoo je zážitek na který budete jistě vzpomínat velmi dlouho, ale také zážitek, kterým můžete potěšit někoho blízkého, jelikož jej lze někomu věnovat jako dárek.


Pro koho je tento zážitek určen? Jaká jsou omezení?

Pro každého, kdo má rád zvířata nebo si chce náročnou ošetřovatelskou práci vyzkoušet a je starší 18 let. Kromě věku je striktně dáno jediné omezení - zájemce nesmí aktuálně trpět žádnou virózou (ani rýmou a kašlem), jelikož přijde do styku s primáty, pro které by to mohlo mít fatální následky. Tento zážitkový program není příliš vhodný ani pro těhotné ženy (zvláště v pokročilém těhotenství) a překážkou mohou být i některá zdravotní omezení. Máte-li nějaká zdravotní, pracovní, či jiná omezení, informujte nás o tom předem, pokusíme se vám program v rámci možností přizpůsobit.


Jak dlouho tento zážitkový program trvá?

celý pracovní den, tj. od 7.00 do 15.00 hod. (včetně přestávky na oběd)


Jak Den ošetřovatelem v zoo probíhá?

V 7.00 hod. se dostavíte do zoologické zahrady (do staré části), kde se vás ujme některá z ošetřovatelek. Potom bude následovat nezbytné školení a podpis BOZP a PO a pak se již se "svým ošetřovatelem" vydáte do terénu. Ošetřovatel vás seznámí se zvířaty, s prací ošetřovatele i vším ostatním, bude vám po celý den průvodcem, spolupracovníkem, kolegou...
Na závěr, tj. v 15.00 si vyzvednete certifikát o absolvování Dne ošetřovatelem v Zoo Chleby (ráno při nástupu obdržíte i symbolický odznak - tzv. placku s nápisem "Den ošetřovatelem v zoo").


Jaká bude náplň práce a další činnosti?

práce ošetřovatele je různorodá a tak je každý den originál. Nemine vás příprava krmiva, krmení zvířat, úklid chovných zařízení, případně i souvislých prostor. Můžete se nachomýtnout k různým konzultacím nebo neočekávaným situacím (např. veterinární zákrok).


Kdy je možné zážitkový program absolvovat?

Program Den ošetřovatelem v zoo nabízíme od března do listopadu, v zimě není příliš vhodný. Je-li dlouhodobě nepříznivé počasí nebo naopak, může se situace operativně změnit. Vždy musí být zvolen termín ve všední den.


Pro kolik lidí je tento program?

nabízíme dvě základní varianty - pro jednotlivce a pro dvojici. U obou variant je volitelná možnost "nečinného" doprovodu jedné osoby.


Kolik tento zážitkový program stojí?

Pro jednotlivce 3500 Kč (+ jeden případný doprovod za 1000 Kč)
Pro dvojici 5800 Kč (+ jeden případný doprovod 1000 Kč)
Vstupné nikdo z účastníků ani v jednom případě pochopitelně neplatí.


Co si mám vzít s sebou?

především vhodný pracovní oděv a pevnou obuv. Nic víc nepotřebujete. Může si s sebou samozřejmě vzít i foťák, případně svačinu (nebo můžete zajít na oběd do restaurace sousedící se zoo).


Jak dlouho předem musím program objednat?

Termín absolvování zážitkového programu, čili Dne ošetřovatele v zoo je třeba domluvit alespoň 2 - 4 týdny předem. Objednat / zakoupit zážitkový program lze i dříve, ovšem fyzicky musí být realizován do jednoho roku od nákupu.


Jak zážitkový program Den ošetřovatelem v zoo objednat?

1) stáhněte si PDF objednávku
2) vyplňte objednávku
    • 
jméno a kontaktní údaje (vaše jméno, adresa, e-mail, telefon). Pokud zážitek někomu darujete, tak i nacionále obdarovaného, tj. účastníka zážitkového programu. Jde-li o variantu pro dvojici, vyplňte jméno druhého účastníka. Pakliže budete mít doprovod, uveďte jméno doprovodu.
    • nezapomeňte uvést o jakou variantu máte zájem - zda pro jednoho nebo pro dvojici a také zda s doprovodem nebo bez
    • uveďte požadovaný termín, pokud jej víte. Jestliže termín zatím nevíte, nebo zážitek chcete někomu darovat, napište "zatím nevím"
    • uveďte číslo bankovního účtu, z kterého bude provedena platba (abychom ji mohli identifikovat)
    • uložte vyplněnou PDF objednávku (nejlépe příkazem "uložit jako..." a pak zadat své jméno bez diakritiky jako název souboru, tedy např. jan_novak.pdf)

3) odešlete vyplněnou objednávku e-mailem na  (raději předtím zkontrolujte, zda jste ji skutečně uložili = zda obsahuje vyplňené údaje)
4) následně se s vámi spojí naše lektorka, odešle vám platební informace a posléze domluví pevný termín realizace (případně jiný postup, např., že se zavčasu ozvete sami)
5) po zaplacení příslušné částky obdržíte poukaz na Den ošetřovatelem v zoo - bez jména, ale s číslem (certifikát se jménem, tj. certifikát o absolvování programu obdrží účastník na místě)
6) vše ostatní se již děje na místě v domluveném termínu - včetně podpisu o proškolení BOZP


Soubory ke stažení


ZOO plná zážitků
По-русски Deutsch По-русски
Poslat email Homepage
Zoo Chleby