Zážitkové programy

Zážitkové programy jsou populární ve většině zoologických zahrad téměř po celém světě, jejich cena je sice z logiky věci vyšší, jelikož odráží jisté komplikace, které organizace zážitkového programu zoologické zahradě přináší, nicméně bavíme se o zážitcích, které si většinou účastníci pamatují do konce života.

Problémem zážitkových programů je velký zájem, často neúnosně velký. Někdy vyšší než je zoo schopna organizačně pokrýt, častěji spíše přerůstající nějakou únosnou mez, za kterou je již narušen chod zoo a především klid a pohoda samotných zvířat. Proto je nutné počty zájemců jaksi eliminovat. Bohužel, jedinou možností ke snížení zájmu je zvyšování ceny zážitkových programů. To vede ve velkých zoo k extrémním případům, kdy např. za to že vám do ruky půjčí ježka zaplatíte 2000 Kč. A právě proto je výbornou alternativou zážitkový program v menší zoo. Den ošetřovatelem v malé zoo může být sice o něco menším zážitkem než v té velké, ale také nemusí - zatímco ve velké zoo jste ošetřovatelem jen na jednom vybraném rajóně (u určitých zvířat), v menší zoo jste ošetřovatelem většinou v celé zoo. A především vás tento zážitek přijde třeba na čtvrtinu.


Pro koho jsou zážitkové programy určeny?

pro kohokoli, ale v závislosti na vybraném programu může být omezení např. od 18 let nebo nejsou vhodné pro těhotné ženy apod.
Některé programy jsou pro jednotlivce, jiné i pro dvojice, další pro skupiny, či skupinky. Všechny zážitky se také dají zakoupit jako dárek pro někoho.


Jaké zážitkové programy jsou k dispozici?

zatím nabízíme:
Den ošetřovatelem v zoo -  možnost poznat práci oštřovatele od začátku pracovní směny, do jejího konce. Program je ve variantě pro jednotlivce nebo pro dvojici, v obou případech s doprovodem nebo bez.
Ošetřovatel Ekocentra - junior - dětská odlehčená verze dospěláckého Dne ošetřovatelem v zoo. V tomto případě se program neodehrává v celé zoo, ale jen v Ekocentru, kde jsou pouze menší zvířata. Program je vhodný nejen jako zážitek, ale také abyste vy rodiče zjistili, jak na tom váš potomek se vztahem ke zvířátkům skutečně je. Jestli je opravdu schopen se o zvířátko sám postarat - taková zkouška na nečisto, než mu zvířátko pořídíte domů. Program je ve variantě pro jedno nebo dvě děti a jednoho nebo oba rodiče.
Kontaktní program v Ekocentru - povídání s oštřovatelem a kontakt s mnoha druhy terarijních zvířat (plazi, hlodavci, bezobratlí...). Program je ve variantách pro jednotlivce, dvojici, rodinu, malou, střední nebo větší skupinku.
Další zážitkové programy budou následovat.

Pro bližší informace, včetně ceny a způsobu objednání si rozklikněte ten který konkrétní program níže.


Den ošetřovatelem v zoo

Chtěli jste si někdy vyzkoušet nakrmit surikatu, pohladit opičku nebo si pohrát s hadem? Tak právě pro vás je určen Den ošetřovatelem v zoo. Je to speciální zážitkový program, kdy můžete na…

zobrazit

Ošetřovatel Ekocentra junior

Mnoho dětí touží mít vlastní zvířátko. Péčí o něj se v každém utváří vztah ke zvířatům i k přírodě, ale také třeba smysl pro zodpovědnost, přesto děti často své zvířátko nemají a leckdy mít ani…

zobrazit

Kontaktní program v Ekocentru

Kontakt se zvířaty v zoo je pochopitelně omezen jen na několik málo druhů nebo kusů především domácích zvířat. Divoké druhy pro kontakt nebývají buď vhodné nebo bezpečné. A ani to, že ke zvířeti…

zobrazit
ZOO plná zážitků
По-русски Deutsch По-русски
Poslat email Homepage
Zoo Chleby