Kontaktní program v Ekocentru

Kontakt se zvířaty v zoo je pochopitelně omezen jen na několik málo druhů nebo kusů především domácích zvířat. Divoké druhy pro kontakt nebývají buď vhodné nebo bezpečné. A ani to, že ke zvířeti chodí ošetřovatel, neznamená, že tam může vstoupit kdokoli. Zvířata jsou na svého ošetřovatele zvyklá. Nastoupí-li nový, trvá u některých zvířat i několik měsíců, než si na nového ošetřovatele zvyknou, než k nim začne chodit do výběhu nebo do klece.
Mluvíme-li o bezpečnosti, pak nemluvíme rozhodně jen o riziku napadení nebo ublížení zvířetem. Přinejmenším srovnatelné nebezpečí představuje riziko přenosu infekcí... V tomto případě to však platí především z člověka na zvíře. Ne, že by to nebylo možné obráceně, ale lidské nemoci jsou pro mnohá zvířata mnohem vážnější (např. i rýma nebo kašel pro primáty).

Zřejmě proto, že jsou možnosti kontaktu se zvířaty tak omezené, je o kontaktní programy (jakékoli) opravdu enormní zájem. Tak velký, že musí být počet chtě, nechtě regulovaný. Což lze jedině striktním vymezením času nebo cenou. Kontaktní program Ekocentra je v tomto ohledu vhodnější variantou. Kontakt zvířatům nevadí a je jich mnoho, takže se kontakt s každým jedním zkracuje. Kontakt s hadem nebo jiným terarijním zvířetem je mnohem menším zásahem do jeho denního režimu, než je tomu třeba u velkých savců. Podstatné je, že tento program může absolvat nejen jednotlivec nebo dvojice, ale i menší skupinka, a to bez jakéhokoli omezení nebo znehodnocení zážitku. Tím se stává i cena přijatelnější.

Kontaktní program v Ekocentru je sám o sobě neopakovatelným zážitkem, tím, že je určen i pro rodiny nebo skupinky je obyčejný zážitek ještě povýšen, neboť jak známo, sdílený zážitek je vždy silnější...


Pro koho je zážitek určen? Jaká jsou omezení?

Pro každého, kdo má rád zvířata nebo se rozhodl překonat sám sebe a dotknout se zvířat jako je had, šváb, strašilka.. Program je určen skutečně zcela pro kohokoli - bez rozdílu věku, pohlaví nebo siálního původu. Omezení nejsou de facto žádná, kromě případné alergie na srst zvířat.
Kontaktní program lze zakoupit též jako dárek - pro jednotlivce, rodinu nebo i skupinu (např. pracovní kolektiv).


Jak dlouho kontaktní program trvá?

cca 20 - 40 minut, v závislosti na velikosti skupiny


Co je součástí programu? 

hlavní součástí je pochopitelně kontakt se zvířaty Ekocentra a povídání o nich. Možná je, dle zájmu, i prohlídka zázemí (přípravna, odchovna krmného hmyzu a hlodavců, učebna).


S jakými zvířaty je možný kontakt?

je jich mnoho a ne vždycky musí jít o tatáž zvířata. Jednak se skladba čas od času mění a jednak nejsou ke kontaktu způsobilá vždy všechna zvířátka (můžou mít zrovna čerstvé potomstvo, nemají náladu, léčí se, hadi se třeba zrovna svlékají...). 
Obecně lze říci, že jde hlavně o plazy (chameleon, agama, bazilišek, gekon, hadi, želvy...), drobní savci (králík, morče, pískomilové..) a bezobratlí (strašilky, pakobylky, zlatohlávci, švábi aj.). V případě zájmu třeba i krmný hmyz (mouční červi, cvrčci, sarančata).


Kdy je možné kontaktní program absolvovat?

Kdykoli ve všední den během celého kalendářního roku a to včetně zimy (vše se odehrává ve vnitřním vytápěném prostoru). Termín (den a čas) je nutné domluvit předem s naším pracovníkem. Využití o víkendu a svátcích pouze na individuální dotaz.


Kolik tento kontaktní program stojí?

pro jednotlivce: 800 Kč
pro dvojici: 1400 Kč
pro rodinu (2 dospělí + 1 - 2 děti): 2200 Kč
pro malou skupinku (do 5 lidí): 2500 Kč
pro střední skupinku (do 10 lidí): 3000 Kč
pro větší skupinku (do 15 lidí): 3800 Kč
Ve všech případech samozřejmě plus běžné vstupné, podle skutečného počtu a složení skupiny (děti, dospělí, důchodci...).


Zážitkový program jako dárek

Všechny varianty zážitkových programů lze darovat. Po úhradě kupující obdrží dárkový poukaz, na kterém je zvýrazněna varianta programu (typ, počet osob), číslo poukazu a platnost (rok od data zakoupení). Tento poukaz lze zaslat na e-mail, který uvedete v objednávce, případně i poštou. Přejete-li si tento způsob doručení, uveďte, prosím, do objednávkového formuláře adresu, kam má být poukaz zaslán. Zásilku posíláme obyčejně (na obálce je logo zoo), dobře, prosím, zvažte doručovací adresu, aby nedošlo k prozrazení dárku. Obdarovaný si poté sám může vybrat a rezervovat termín, který mu  vyhovuje, pro svůj zážitkový program. 


Jak dlouho předem musím kontaktní program objednat?

program lze zakoupit kdykoli, termín jeho absolvování je nutné domluvit 2 týdny předem, výjimečně i méně (podle aktuální obsazenosti). Každý zakoupený program musí být fyzicky realizován do jednoho roku od jeho nákupu. Kupující obdrží poukaz na Kontaktní program, který lze využít jako dárek. Zasíláme jej elektronickou formou, či poštou (obyčejně). V tomto případě, prosíme, uveďte adresu, kam si poukaz přejete zaslat.


Jak kontaktní program v Ekocentru objednat?

1) vyplňte formulář, termín nemusí být uveden, lze dohodnout i později
2) vyčkejte na pokyny k platbě
3) další dotazy rádi poskytneme na e-mailu či tel. 702 186 910
4) poukaz, který lze využít jako dárek, zasíláme elektronicky nebo poštou (obyčejně), není na něm uvedeno jméno, ale číslo 


Objednávka - Kontaktní program v Ekocentru

 
ZOO plná zážitků
По-русски Polski Deutsch English
Poslat email Homepage
Zoo Chleby