Ošetřovatel Ekocentra junior

Mnoho dětí touží mít vlastní zvířátko. Péčí o něj se v každém utváří vztah ke zvířatům i k přírodě, ale také třeba smysl pro zodpovědnost, přesto děti často své zvířátko nemají a leckdy mít ani nemohou. Někdy je to kvůli alergii sourozenců, jindy pro nedostatek prostoru, občas proto, že to nedovolí rodiče. Právě pro takové děti máme jakousi juniorskou variantu Dne ošetřovatem - "light verzi" tohoto zážitkového programu - Ošetřovatel Ekocentra junior. Ta je určena právě a jenom nezletilým. Narozdíl od dospěláckého programu není tento v celé zoo, ale jen v Ekocentru, kde jsou jen menší zvířata.

Děti získají nezapomenutelný zážitek a péči o zvířátko si mohou vyzkoušet na nečisto. Tím rodiče zjistí jaký vztah jejich potomek ke zvířatům skutečně má a zda je schopen se o zvířátko opravdu postarat. Váháte-li, jestli své ratolesti koupit křečka, králíčka, morčátko nebo jiného mazlíčka, toto je pro vás ideální možnost, jak dostat odpověď předtím, než tak učiníte a než se koupené zvířátko případně stane přebytečným, neřkuli nechtěným.


Pro koho je tento zážitek určen? A jaká jsou omezení?

Pro všechny děti a mládež od 8 - 18 let (děti do 15 let v doprovodu alespoň jednoho rodiče, starším dětem stačí písemný souhlas zákonného zástupce). Omezení je jen věk a případně alergie na srst nebo pod.


Jak dlouho tento dětský zážitkový program trvá?

cca 4 hodin - od 8.30 do 12.30


Jak progtram Ošetřovatel Ekocentra - junior probíhá?

V 8.30 hod. se se svým dítětem dostavíte do zoologické zahrady (do staré části), kde se vás ujme ošetřovatelka. Potom se společně přesunete do Ekocentra, kde strávíte celé dopoledne. Ošetřovatel vás seznámí se zvířaty, s prací ošetřovatele i vším ostatním, bude vám po celý den průvodcem, spolupracovníkem, kolegou...
Na závěr, tj. v 12.30 si vyzvednete certifikát o absolvování tohoto zážitkového programu v Zoo Chleby (ráno při nástupu obdržíte i symbolický odznak - tzv. placku s nápisem "Ošetřovatel Ekocentra - junior").


Jaká bude činnost?

náplň práce ošetřovatele v zoo je jiná každý den. V závislosti na věku, šikovnosti a ochotě dítěle, si může vyzkoušet přípravu krmiva, krmení zvířátek, úklid terárií nebo boxů, výměnu pitné vody atd. Stejně tak se může účastnit i úklidu souvislých prostor (přípravna apod.), což k chovatelství neodmyslitelně patří - i doma by každé dítě mělo uklidit nejen u zvířátek, ale také nepořádek, které samo péčí o zvířa nadělá.
Samozřejmostí tohoto programu je pochopitelně kontakt se zvířátky - staráme se o ně přece proto, že jsou to naši mazlíčci.


Jaká zvířata jsou v Ekocentru?

osazenstvo Ekocentra se čas od času mírně mění, ale obecně lze říci mangusty (malé promykovité šelmičky), drobní ptáci (pěvci), plazi (hadi, želvy, chameleon, bazilišek, agama, gekon, scink...), hlodavci (králíci, morčata, několik druhů pískomilů a myší, osmáci, činčily, pestrušky...) a bezobratlí (několik druhů strašilek, pakobylek, švábů, pavouků, štíři, zlatohlávci, mnohonožky...) a také krmný hmyz (červi, cvrčci, sarančata, octomilky) a krmní hlodavci (myši, pískomilové).
Ačkoli se dítě může zúčastnit péče téměř o všechna jmenovaná zvířátka, ne všechna jsou kontaktní a tak mazlení nepřipadá v úvahu s ptáky, mangustami, pavouky, štíry...


Kdy je možné dětský zážitkový program absolvovat?

kdykoli během roku, včetně zimy, jelikož se vše odehrává ve vnitřních vytápěných prostorách. Termín je nutné domluvit předem.


Kolik tento zážitkový program stojí?

jedno dítě: 1200 Kč (+ jeden rodič 250 Kč nebo oba rodiče 350 kč)
dvě děti: 2000 Kč (+ jeden rodič 250 Kč nebo oba rodiče 350 kč)
Vstupné se již pochpitelně neplatí.


Co mají mít děti (a rodiče) s sebou?

vhodný oděv, tedy spíše oblečení na ven, které může být zašpiněno, případně i jiné boty. Rodiče nepotřebují nic, pokud se ale chtějí také zapojit, je lepší si vzít také něco na převléknutí nebo alespoň třeba jiné tričko, mikinu... V Ekocentru je možnost převléknutí i umytí, případně i sprchy.
Kromě oděvu se doporučuje také foťák nebo alespoň mobilní telefon, případně nějaká svačina (občerstvení v zoo je otevřené jen v sezóně).


Jak dlouho předem je třeba zážitkový program objednat?

program lze zakoupit kdykoli (i jako dárek), termín jeho absolvování je nutné domluvit 2 týdny předem, výjimečně i méně (podle aktuální obsazenosti). Každý zakoupený program musí být fyzicky realizován do jednoho roku od jeho nákupu.


Jak zážitkový program Ošetřovatel Ekocentra - junior objednat?

1) stáhněte si PDF objednávku
2) vyplňte objednávku
    • 
jméno a kontaktní údaje (vaše jméno, adresa, e-mail, telefon). Pokud nejste rodičem zúčastněných dětí a poukaz jen někomu darujete, vyplňte i nacionále jednoho z rodičů nebo zákonného zástupce. Doplňte jméno dítěte nebo dětí, které se zážitkového programu zúčastní.
    • nezapomeňte uvést doprovod - rodiče - zda jeden, oba nebo bez rodičů (jen děti starší 15 let!!!). Pokud jde o dítě starší 15 let, které se chce programu zúčastnit bez rodiče, je nezbytné, aby s sebou mělo písemný souhlas zákonného zástupce. Formulář pro písemný souhlas v PDF si můžete stáhnout zde - stačí vyplnit, vytisknout a podepsat.
    • uveďte požadovaný termín, pokud jej víte. Jestliže termín zatím nevíte, nebo zážitek chcete někomu darovat, napište "zatím nevím"
    • uveďte číslo bankovního účtu, z kterého bude provedena platba (abychom ji mohli identifikovat)
    • uložte vyplněnou PDF objednávku (nejlépe příkazem "uložit jako..." a pak zadat své jméno bez diakritiky jako název souboru, tedy např. jan_novak.pdf)

3) odešlete vyplněnou objednávku e-mailem na  (raději předtím zkontrolujte, zda jste ji skutečně uložili = zda obsahuje vyplňené údaje)
4) následně se s vámi spojí naše lektorka, odešle vám platební informace a posléze domluví pevný termín realizace (případně jiný postup, např., že se zavčasu ozvete sami)
5) po zaplacení příslušné částky obdržíte poukaz na zážitkový program Ošetřovatel Ekocentra - juniorbez jména, ale s číslem (certifikát se jménem, tj. certifikát o absolvování programu obdrží účastník na místě)
6) vše ostatní se již děje v zoo v domluveném termínu - včetně administrativy


ZOO plná zážitků
По-русски Deutsch По-русски
Poslat email Homepage
Zoo Chleby