Ošetřovatel Ekocentra junior

Mnoho dětí touží mít vlastní zvířátko. Péčí o něj se v každém utváří vztah ke zvířatům i k přírodě, ale také třeba smysl pro zodpovědnost, přesto děti často své zvířátko nemají a leckdy mít ani nemohou. Někdy je to kvůli alergii sourozenců, jindy pro nedostatek prostoru, občas proto, že to nedovolí rodiče. Právě pro takové děti máme jakousi juniorskou variantu Dne ošetřovatem - "light verzi" tohoto zážitkového programu - Ošetřovatel Ekocentra junior. Ta je určena právě a jenom nezletilým. Narozdíl od dospěláckého programu neprobíhá v celé zoo, ale v Ekocentru, kde žijí menší zvířata.

Děti získají nezapomenutelný zážitek a péči o zvířátko si mohou vyzkoušet na nečisto. Tím rodiče zjistí jaký vztah jejich potomek ke zvířatům skutečně má a zda je schopen se o zvířátko opravdu postarat. Váháte-li, jestli své ratolesti koupit křečka, králíčka, morčátko nebo jiného mazlíčka, toto je pro vás ideální možnost, jak dostat odpověď předtím, než tak učiníte a než se koupené zvířátko případně stane přebytečným, neřkuli nechtěným.


Pro koho je tento zážitek určen? A jaká jsou omezení?

Pro všechny děti a mládež od 8 - 18 let (děti do 15 let v doprovodu alespoň jednoho rodiče, starším dětem stačí písemný souhlas zákonného zástupce). Omezení je jen věk a případně alergie na srst , seno, prach..


Jak dlouho tento dětský zážitkový program trvá?

cca 4 hodiny v dopoledních hodinách (obvykle od 8 až 8.30 z důvodu dodržení denního režimu zvířat).


Jak program Ošetřovatel Ekocentra - junior probíhá?

V dohodnutý čas se se svým dítětem dostavíte do zoologické zahrady (nová část, u hlavního vstupu). Potom se společně přesunete do Ekocentra, kde strávíte celé dopoledne (program trvá cca 4 hodiny). Ošetřovatel vás seznámí se zvířaty, s prací ošetřovatele i vším ostatním, bude vám po celý den průvodcem, spolupracovníkem, kolegou...
Na závěr si vyzvednete certifikát o absolvování tohoto zážitkového programu v naší zoo. V případě zájmu si ještě můžete projít venkovní část zahrady.


Jaká bude činnost?

náplň práce ošetřovatele v zoo je jiná každý den. V závislosti na věku, šikovnosti a ochotě dítěle, si může vyzkoušet přípravu krmiva, krmení zvířátek, úklid terárií nebo boxů, výměnu pitné vody atd. Stejně tak se může účastnit i úklidu souvislých prostor (přípravna apod.), což k chovatelství neodmyslitelně patří.
Samozřejmostí tohoto programu je pochopitelně kontakt se zvířátky - staráme se o ně přece proto, že jsou to naši mazlíčci.


Jaká zvířata jsou v Ekocentru?

osazenstvo Ekocentra se čas od času mírně mění, ale najdete zde zástupce bezobratlých (strašilky, pakobylky, švábi, pavouci, štíři, zlatohlávci..), ptactva (pěvci), plazů (hadi, želvy, chameleon, bazilišek, agama, gekon, leguán..), drobných savců (králíci, morčata, činčily, pískomilové, drápkaté opičky..) a také krmného hmyzu (červi, cvrčci, sarančata, octomilky).
Ačkoli se dítě může zúčastnit péče téměř o všechna jmenovaná zvířátka, ne všechna jsou kontaktní. 


Kdy je možné dětský zážitkový program absolvovat?

kdykoli během roku, včetně zimy, jelikož se vše odehrává ve vnitřních vytápěných prostorách. Termín je nutné domluvit předem! Nově jsme zavedli možnost absolvování o víkendech, konkrétní termíny je třeba řešit individuálně (stejně tak případné využití o svátcích).


Kolik tento zážitkový program stojí?

jedno dítě: 1200 Kč (+ jeden rodič 250 Kč nebo oba rodiče 350 kč)
dvě děti: 2000 Kč (+ jeden rodič 250 Kč nebo oba rodiče 350 kč)
Cena je včetně vstupu do zahrady. Částku lze uhradit převodem, či hotově v zoo (po předchozí domluvě).


Zážitkový program jako dárek

Všechny varianty zážitkových programů lze darovat. Po úhradě kupující obdrží dárkový poukaz, na kterém je zvýrazněna varianta programu (typ, počet osob), číslo poukazu a platnost (rok od data zakoupení). Tento poukaz lze zaslat na e-mail, který uvedete v objednávce, případně i poštou. Přejete-li si tento způsob doručení, uveďte, prosím, do objednávkového formuláře adresu, kam má být poukaz zaslán. Zásilku posíláme obyčejně (na obálce je logo zoo), dobře, prosím, zvažte doručovací adresu, aby nedošlo k prozrazení dárku. Obdarovaný si poté sám může vybrat a rezervovat termín, který mu vyhovuje, pro svůj zážitkový program.


Co mají mít děti (a rodiče) s sebou?

vhodný oděv a boty (i pro pobyt venku), u kterého nevadí případné ušpinění. Doporučujeme s sebou kompletní náhradní variantu (vč. bot). Rodiče nepotřebují nic, pokud se ale chtějí také zapojit, je lepší si vzít také něco na převléknutí nebo alespoň třeba jiné tričko, mikinu... V Ekocentru je možnost převléknutí i umytí, případně i sprchy.
Kromě oděvu se doporučuje také foťák nebo ale
spoň mobilní telefon pro zaznamenání zážitků. Nezapomeňte s sebou svačinu, příp. oběd (občerstvení je otevřeno pouze v sezóně). 


Jak dlouho předem je třeba zážitkový program objednat?

program lze zakoupit kdykoli (i jako dárek), termín jeho absolvování je nutné domluvit 2 týdny předem, výjimečně i méně (podle aktuální obsazenosti). Každý zakoupený program musí být fyzicky realizován do jednoho roku od jeho nákupu. Poukaz lze zaslat elektronickou formou na e-mail uvedený v objednávce, či poštou (v tomto případě uveďte požadavek a adresu do objednávky). Zasíláme obyčejně. 


Jak zážitkový program Ošetřovatel Ekocentra - junior objednat?

1) vyplňte formulář, termín nemusí být uveden, lze domluvit později
2) vyčkejte na pokyny k platbě
3) další dotazy rádi poskytneme na e-mailu  či tel. 702 186 910
4) poukaz, který lze využít jako dárek, zasíláme elektronicky nebo poštou (obyčejně), není na něm uvedeno jméno, ale číslo (certifikát se jménem obdrží účastník po absolvování programu v zoo)


Soubory ke staženíObjednávka - Ošetřovatel JUNIOR


Způsob úhrady

 
 
 
 


ZOO plná zážitků
По-русски Polski Deutsch English
Poslat email Homepage
Zoo Chleby