Naše zvířata

Klokan Bennettův

Středně velký klokan - nejznámější a nejběžnější poddruh klokana rudokrkého. Je velmi odolný a nenáročný, snáší i evropskou zimu, proto je častým chovancem nejen v zoo, ale v zajetí obecně.  Pozná se podle narudlého krku na plecích a červenohnědého týlu, běžní jsou však i bílí klokani.

Více >

Husa kuří

Poměrně velká ryze suchozemská husa. Má krátký černý zobák se žlutozeleným ozobím (podobný zobáku kurů), růžovočerné nohy a šedé nebo modrošedé tělo. Samec i samice mají stejné zbarvení. 

Více >

Pratur

Pratur se vyznačoval výrazným pohlavním dimorfismem (rozdíl mezi samcem a samicí) - býci měli černou barvu a světlý (světle šedý nebo nažloutlý) podélný pruh přes hřbet, krávy byly červenohnědé až hnědé a hřbetní pruh měly černý. Zřetelný byl i rozdíl ve velikosti - krávy byly o čtvrtinu menší než býci. Obě pohlaví měla mohutné dlouhé rohy…

Více >

Scink šestipruhý

malý druh scinka s krátkýma nohama a malou hlavou, která přechází plynule do tělaa (jakoby bez krku). Základní barva je od nazelenalé, přes hnědou až po černou. Mívají 6 světlých pruhů, ale časté jsou i jedinci bezpruzí. Brada bývá žlutá až oranžová, břicho oranžovo-červené, oranžové, tmavě nebo světle žluté, růžové, světle nebo tmavě šedé nebo…

Více >

Strašilka ďábelská

strašilka, kterou poměrně dobře vystihuje její český název - je celá černá, má výrazné žluté oči, proužkovaná tykadla, červený horní pysk a dospělí jasně červená rudimentální křídla s černou bíle rastrovanou přední částí

Více >

Koza holandská zakrslá

Oficiální název zní koza zakrslá holandského typu, běžněji se však užívá holandská zakrslá koza a jde o trpasličí plemeno kozy domácí, které se do Evropy rozšířilo z Nizozemska ačkoli odsud nepochází. Je řazeno mezi masná plemena a v poslední době je velmi oblíbené především kvůli svým malým rozměrům a vhodnosti k dětem.

Více >

Jeřáb panenský

Nejmenší druh jeřába, je šedopopelavý, přední část krku a boky hlavy jsou černé, od očí k zadní části hlavy má bílé pruhy ukončené převislým peřím. Samice vypadá stejně jako samec, jen je nepatrně menší.

Více >

Tygr balijský

Nejmenší ze všech tygrů (jen o málo větší než jaguár) - nejblíže měl k tygru jávskému (také vyhubený) a sumatránskému. Všechny tyto tři indonéské poddruhy jsou nápadné velice tmavým intenzívně narudle žlutohnědým zbarvením, přičemž světlá barva břicha sahá jen velmi nízko. Charakteristický je tzv. rozpad pruhů (některé pruhy se rozpadávají na…

Více >

Želva stepní

Želva stepní nebo též čtyřprstá patří k často chovaným želvám. Má téměř kruhový a na vrchu zploštělý carapax (vrchní část krunýře) pískové barvy s černými fleky. Od běžných želv zelenavých a žlutohnědých se liší tím, že je širší, plošší, světlejší a zejména tím, že má na předních končetinách jen 4 prsty.

Více >

Strašilka Anisomorpha paromalus

bezkřídlá (i v dospělosti) strašilka, která je zářivě černá s žlutooranžovými až červenými proužky na zádech. Samci jsou menší a mají dlouhá tykadla.

Více >
ZOO plná zážitků
По-русски Polski Deutsch English
Poslat email Homepage
Zoo Chleby