Ptáci

Ledňák obrovský

Největší žijící ledňáček, má zavalitou postavu, velké oči a silný zobák. Hlava a břicho jsou krémově bílé, křídla a ocas jsou hnědé, stejně jako proužek v okolí oka. Horní čelist zobáku je tmavá, spodní naoranžovělá. Samec i samice vypadají stejně, jen samice je o něco málo větší.

Více >

Nandu pampový

Nandu je velký nelétavý pštrosovitý pták. Narozdíl od afrických pštrosů je menší, má 3 prsty a opeřený i krk, hlavu i stehna. Nanduové jsou šedí nebo hnědí, samec bývá tmavší než samice a má černý "kořen" krku. Existuje i bílá forma.

Více >

Orel mořský

Impozantní dravec, největší, který se u nás vyskytuje. Má silný žlutý hákovitý zobák, žluté neopeřené nohy a krátký bílý kýlovitý ocas, zbytek těla je hnědý. Starší ptáci mohou mít bíle kropenatou či žlutohnědou hruď a hlavu. V letu se pozná podle dlouhých širokých křídel a roztažených ručních letek.

Více >

Orel skalní

Náš druhý největší dravec (po orlu mořském) - je robustní, má dlouhý ocas, široká křídla, velké a silné spáry a samozřejmě zahnutý zobák. Zbarvení se liší podle jednotlivých poddruhů - pohybuje se od hnědé po černohnědou se zlatavým zátylkem.

Více >

Orel stepní

Jeden z nejoblíbenějších sokolnických dravců, ačkoli je méně obratný než ostatní orli. Má relativně krátký klínovitý ocas, šedočerný zobák, žluté pařáty, jinak je celý hnědý jen ocas a letky jsou načernalé, občas může mít načervenalý týl. Výrazná jsou jeho protažená žlutá ústa - koutky jsou až pod očima (což ho odlišuje od orla skalního). …

Více >

Páv korunkatý

Páv korunkatý nebo též modrý, indický či obecný je již po tisíce let okrasným ptákem chovaným po celém světě - nejen v zoo, ale často i v zámeckých parcích nebo soukromých chovech. Samec je modrý, záda má zelenohnědá, křídla hnědá černě pruhovaná. Na konci ocasních krovek má typická paví oka. Samice je hnědo-šedá. Na hlavě mají oba korunku. …

Více >

Slípka modrá

Chřástalovitý pták zvaný též púkeko (z maorštiny) nebo sultánská slepice (z francouzštiny) - je leskle tmavomodrá a purpurová, zobák a čelní lysina jsou červené barvy, spodek ocasu bílý a nohy růžové.

Více >

Sovice sněžní

Mohutná sova, která je dokonale uzpůsobená k životu v severských oblastech - bílým zbarvením, velmi hustým peřím a též hustě porostlými končetinami. Mezi samcem a samicí je obvykle rozdíl ve zbarvení - samice je hustě posetá černými skvrnami, samec bývá sněhobílý, případně s menším množstvím méně výrazných skvrn.

Více >

Emu hnědý

druhý největší existující nelétavý pták. Má přiléhavé hnědé peří, na hlavě černé většinou  "kudrnaté", modravou hlavu, silný černý zobák a tmavé silné nohy. Peří působí jako srst, což je způsobeno jeho zvláštní strukturou tzv. zdvojeného pera - z každého brku vyrůstají dva dlouhé ostny ("stonky")  na nichž jsou krátké řídké prapory.…

Více >

Perlička kropenatá domácí

domácí froma perličky kropenaté - zavalitý černý pták s množstvím bílých skvrnek a holou hlavou s přilbicí. Přírodně zbarvené domácí perličky jsou sice nejčastější, ale existují i barevné mutace jako bílé, smetanové, strakaté nebo levandulové (modré bez skvrn).

Více >
ZOO plná zážitků
По-русски Polski Deutsch English
Poslat email Homepage
Zoo Chleby