Zooprázdniny

Obdobou příměstského tábora jsou naše Zooprázdniny (jedno až dvoudenní). Podmínkou pro účast je ukončená 1. třída (a schopnost trochu číst a psát). Děti se během nich seznámí se zvířaty v naší zoo, o některá z nich se budou moci postarat, dozví se mnoho zajímavostí ze zvířecí říše, vyzkouší si mikroskopování a zahrají si hry. Zázemí jim poskytne zejména Mendelovo ekocentrum a expoziční prostor Terárium, které je domovem mnoha zvířat, jež se stala oblíbenci nejen dětí a školních skupin, např. rodinka tamarínů, ježci, korálovky Adam a Eva, chameleon Emil, leguán Loki, krajty Otík a Adélka, želva Boženka, králík Punťa, morče Kiki a další.


Pro koho jsou Zooprázdniny určeny?

Pro všechny milovníky zvířat ve věku od cca 7 (od ukončené 1. třídy) do 13 let.


Jak dlouho program trvá?

Ráno se sejdeme v 8.00 hodin a skončíme v 15.00 hod.


Kolik činí účastnický poplatek a co je v něm zahrnuto?

Účastnický poplatek za jednodenní Zooprázdniny činí 550 Kč, v ceně je vstup, program, 2 lektoři, oběd, ovoce, pitný režim, pamětní list, dáreček, chovatelské tričko.


Kdy Zooprázdniny probíhají?

Nejbližší termín je středa 26.2.2020.


Jak probíhá rezervace?

Vyplněnou přihlášku (ke stažení níže) zašlete e-mailem na . V případě volné kapacity obdržíte variabilní symbol pro uhrazení platby. Přihláška je platná až v momentě úhrady účastnického poplatku.


Kde se Zooprázdniny konají?

Program proběhne ve vnitřních a venkovních prostorech ZOO Chleby, o. p. s., V. Otty 1, Chleby, okr. Nymburk, potřebné zázemí poskytne zejména Mendelovo ekocentrum (učebna, expozice Terárium, přípravna).


Co bychom měli ještě vědět?

Účastníci přijdou do kontaktu se zvířaty (chlupy, peří) a jinými alergeny (prach, seno, sláma, hobliny..).

Doporučujeme pohodlné oblečení, u kterého nebude vadit případné ušpinění. Dětem přibalte i náhradní vč. bot, dobře je přizpůsobte aktuálnímu počasí (pro pobyt ve venkovních i vnitřních prostorách). Do vnitřních prostor pohodlnou a bezpečnou obuv (přezůvky).


Jak je během dne zajištěna strava?

Oběd bude zajištěn v zoo (kuř. řízek s brambory). Jelikož jsou předem objednané, nelze operativně řešit chutě dětí, případné potravinové alergie je nutné hlásit předem. Děti vybavte svačinou, již mají rády. K dispozici bude ovoce a pití (voda, čaj).


DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Program začíná  v 8.00 hod., kdy vás budeme očekávat před vchodem do nové části zoo (hl. vstup, Mendelovo ekocentrum). Prosíme o včasný příchod. Na stejném místě si po ukončení programu dítě vyzvednete.

V případě, že se dítě nemůže vybraného termínu z neplánovaných důvodů zúčastnit, informujte nás, prosím, co nejdříve e-mailem na  nebo telefonicky na 702 186 910.

​Děkujeme za pochopení.


ZOO plná zážitků
По-русски Polski Deutsch English
Poslat email Homepage
Zoo Chleby