Velká oslava

sobota a neděle 3. - 4. června 2017

Největší akce v historii Zoo Chleby - hned dvoudenní (celovíkendová) kombinace oslav 20. výročí založení ZOO Chleby (5. června), Mezinárodního dne dětí (1. června) a Světového dne her (28. května).

Program bude velmi bohatý nebo, jak se dnes říká, našlapaný, obecně lze říci, že sobotní dopoledne bude věnováno především Mezinárodnímu dni dětí, odpoledne výročí zoo a neděle pak Světovému dni her. Celý víkendový program bude připraven ve spolupráci s Algidou (potažmo společností Unilever), hypermarketem Albert a společností Eko-kom. Ceny do tomboly a dětských soutěží věnovalo kromě Zoo Chleby i několik organizací a spřátelených turistických cílů (Pepsi, Boftisk, Lowlands, Mirakulum, Staré Hrady, ZOO Park a Dinopark Vyškov, ZOO Plzeň, ZOO Dvůr Králové nad Labem...).
Budou připraveny dětské soutěže i atrakce, komentované prohlídky zoo, kulturní program (tanec, živá hudba...), zdarma pečené prase a pivo, turnaj v různých "obyčejných" hrách, bar, velmi bohatá tombola, kde bude vyhrávat např. každý třetí návštěvník, různé prodejní stánky (např. s dětskými knihami, květinami a pod.) atd. Jsou připraveny i nějaké drobné změny ohledně vstupu do obou částí zoo. Takovým zlatým hřebem bude slavnostní (první) vypuštění langurů duk do venkovního výběhu. Vzhledem k tomu, že jde o jejich historicky první chov v ČR a také o aktuálně nejvzácnější zvíře chované na území ČR, doufáme, že to bude pro všechny velký zážitek.


ZÁKLADNÍ INFORMACE

Kdy:
sobota 3. června 2017 od 9.00 do 19.00
neděle 4. června 2017 od 9.00 do 19.00

Vstupné:
v sobotu i v neděli standardní vstupné.
Úleva pro účast v obou dnech - dospělí, kteří v neděli přijdou se vstupenkou ze soboty mají dětské vstupné.
Účastníci nedělního turnaje platí symbolické startovné 30 Kč (každá osoba a na každou disciplínu)

Další informace:
podrobné informace o tombole i o cenách, stejně jako informace o turnaji a cenách jsou uvedeny na konci stránky


PROGRAM:

SOBOTA 3.6. 2017

Celý den (9.00 - 19.00) v Nové zoo:
• skákací hrad - 
v nové zoo bude po celý den dětem k dispozici skákací hrad (děkujeme za zapůjčení společnosti Algida)
• prodej dětských knih a audioknih - stánkový prodej dětských pohádkových knih a audioknih (a možná i omalovánek)
• prodej květin - stánkový prodej květin - běžných i exotických (orchideje, aloe, masožravky...), navíc možnost pěstitelských rad od skutečného profesionála
• Tonda Obal - speciální program pro děti i dospělé pořádaný společností EKO-KOM - třídění odpadu zábavně-vzdělávací formou se soutěžemi o ceny atd. Pokud vás zajímá, jak Tonda obal vypadá, navštivte jeho stránku a klikněte na video "Rozšířený Tonda obal"

9.00 - 12.00 (nebo dokud budou ceny) Nová zoo
dětské soutěže o ceny
- pět obyčejných dětských soutěží (chytání ryb, nošení ping-pongového míčku na lžíci, házení kroužků na tyč atd.). Každé dítě si může zdarma v hlavní pokladně zoo vyzvednout hrací kartu. Na tuto hrací kartu dostane razítko u každé soutěže. Jakmile bude mít na kartě všech 5 razítek, dojde k finální soutěži "házení míčků na opici". Podle toho do jakého otvoru se míčkem strefí si může vybrat cenu. Pokud se netrefí má až 2 opravné pokusy.
U každé soutěže dostane každé dítě bonbón, lízátko, žvýkačku nebo pod. (do vyčerpání zásob), u finální soutěže "házení míčků na opici" prvních cca 300 dětí obdrží pitíčko v krabičce.
Ceny: drobní plyšáci, "drahokamy", křídy na asfalt, pastelky, nafukovací balónky, odznaky, přívěsky na klíče, dětské časopisy, pohledy, smolepky, magnety, skládačky atd. (celkem téměř 1000 cen!!!)

10.30 - 11.00 Nová zoo
první losování tomboly
viz. info na konci strany

11.00 - 17.00 Nová zoo
malování na obličej s Algidou
malování zvířecích motivů na dětské obličeje (zdarma)

12.00 - 13.00 Stará zoo (od vchodu)
komentovaná prohlídka staré zoo

zábavná (ne-li vtipná) komentovaná prohlídka staré zoo v podání samotného pana ředitele - ing. Fraňka, tentokrát však trochu jinak než obvykle - v protisměru, tak aby prohlídka končila u langurů. 

13.00 - 13.30 Stará zoo
slavnostní vypouštění langurů do venkovního výběhu
všichni můžete být svědky unikátní podívané - slavnostního vypuštění nejkrásnějších opic světa do venkovního výběhu. V čem je to tak unikátní? Langur duk je aktuálně nejvzácnější zvíře chované na území ČR (nic vzácnějšího nenajdete ani v Pražské ani v jiné zoo republiky). V ČR nebyl nikdy předtím chován a tudíž ani nikdy žádný nebyl venku, půjde tedy o historický okamžik, kdy tato nádherná opice zcela poprvé spatří Slunce nad Českou republikou. Doufejme, že nás primáti nezaskočí a skutečně ven půjdou... Languři jsou ptravní specialisté, v zoo se živí velmi speciální potravou, která se dováží z Vietnamu, proto pamatujte na přísný zákaz krmení!!! (celý prostor je monitorován kamerami)

13.30 - 14.00 Nová zoo
druhé losování tomboly

viz. info na konci strany

od 14.00 Nová zoo
živá hudba
živá produkce v podání skupiny Capella pod vedením Marka Michla (děkujeme i za zapůjčení ozvučení na celou akci)

15.00 - 16.00 Nová zoo
třetí losování tomboly

viz. info na konci strany

16.00 - 19.00 Nová zoo
opékání buřtů

možnost opéct si vlastnoručně buřt na táboráku přímo v zoo... Buřty budou ke koupi v občerstvení zoo (á 20,- Kč), chléb, hořčice, kečup a křen zdarma u táboráku. Táborák bude příležitostí i debatám, relaxaci, případně třeba tanečku (prostoru je dost a stále  bude hrát živá muzika).

17.00 - 17.30 Nová zoo
čtvrté losování tomboly

viz. info na konci strany


NEDĚLE 4.6. 2017

Celý den (9.00 - 19.00) v Nové zoo
• skákací hrad - v nové zoo bude po celý den dětem k dispozici skákací hrad (děkujeme za zapůjčení společnosti Algida)
• prodej dětských knih a audioknih - stánkový prodej dětských pohádkových knih a audioknih (a možná i omalovánek)
• prodej květin - stánkový prodej květin - běžných i exotických (orchideje, aloe, masožravky...), navíc možnost pěstitelských rad od skutečného profesionála

9.00 - 10.00 Nová zoo
registrace do turnajů

registrace proběhne, stejně jako samotný turnaj v prostoru za občerstvením, před dětským hřištěm - informace níže

9.00 - 15.00 Nová zoo
turnaje v jednoduchých běžných hrách

4 turnaje v kartách (prší), dámě, dominu a piškvorkách. Každý vítěz získává zajímavou cenu a zároveň účast v závěrečném turnaji v pétanque o velmi hodnotnou cenu. Čas ukončení je závislý na počtu účastníků.

9.30 - 11.00, 12.00 - cca 15.30 Nová zoo
ukázky bojových sportů (kickbox, Jiu Jitsu, fighting...), sebeobrany pro ženy a děti atd.
Samostatný program čtyřnásobné mistryně světa v kickboxu Martiny Ptáčkové a dvojnásobného vicemistra světa v submission wrestlingu Josefa Ptáčka
• představení aktérů
• Blok 1 - Kickbox - představení sportu, pravidel apod., ukázky jednotlivých disciplín, představení chráničů a pomůcek (které si návštěvníci mohou vyzkoušet a pořídit foto), stínový boj (s imaginárním soupeřem), lapování (kombinace úderů), nácviky se sparringpartnerem, ukázka kickboxerského tréninku (zahřátí, protahovací cvičení, strečink, kickboxerské techniky, základy kickboxu, fyzická cvičení a speciální cviky, nácviky na lapách a ve dvojicích, vyrovnávací a kompenzační cvičení), řízený sparring, dotazy, diskuze o kickboxu
• Blok 2 Brazilské a tradiční Jiu Jitsu a sebeobrana - seznámení s jednotlivými sporty a vysvětlení rozdílů, představení pravidel apod., představení chráničů a pomůcek (které si návštěvníci mohou vyzkoušet a vyfotit se), ukázky různých pák, hodů a škrcení (Mataleo, Americana, Gilotina, Triangl, Kata guruma, Ogoshi a další), předvedení pádů, kotoulů, stoj na hlavě, případně ukázka tréninku. Ledacos si můžou vyzkoušet i návštěvníci. Ukázky ze sebeobrany (obrana proti noži, škrcení, přepadení zezadu, obrana proti úderu atd.)

10.30 - 11.00 Nová zoo
první losování tomboly

pokud zbydou ceny ze soboty - viz. info na konci stránky

11.00 - 12.00 Nová zoo
kouzelník Magic Alex

hodinové vystoupení kouzelníka Magic Alexe (známého ze soutěže Česko Slovensko má talent)

11.00 - 17.00 Nová zoo
malování na obličej s Algidou

malování zvířecích motivů na dětské obličeje (zdarma)

cca od 12.00 Stará zoo
pečené prase a pivo zdarma
pečené prase zdarma se bude podávat průběžně - jak se bude dopékat a stejně jako v případě piva, dokud nedojde. Obojí bude stylem "kdo dřív přijde, ten dřív mele" (jedině pořadatel má právo předbíhat ve frontě).

12.30 - 13.30 Stará zoo (od vchodu)
komentovaná prohlídka staré zoo
klasická, tedy nejen poučná, ale i zábavná komentovaná prohlídka starou zoo (od vchodu)

13.30 - 14.30 Nová zoo
taneční program

vystoupení taneční školy Easy dance 2000 Nymburk a také různé taneční interakce s návštěvníky 

14.30 - 15.00 Nová zoo
druhé losování tomboly

pokud ještě zbydou ceny - viz. info na konci stránky 

15.00 - 15.30 Nová zoo
vyhlášení vítězů jednotlivých turnajů

a předání cen

15.30 - 17.30 Nová zoo
turnaj v pétanque, včetně aukce startovného 4 nových účastníků

aukce startovného pro 4 nové účastníky, objasnění pravidel, zahájení turnaje (účastní se jen vítězové předchozích turnajů + 4 vítězové aukce) a posléze předání hlavní ceny

17.30 - 18.30 Nová zoo
závěrečné losování tomboly

pokud ještě zbydou ceny (do jejich rozebrání) - viz. info na konci stránky

15.00 - 19.00 Nová zoo 
opékání buřtů

možnost opéct si vlastnoručně buřt na táboráku přímo v zoo... Buřty budou ke koupi v občerstvení zoo (á 20,- Kč), chléb, hořčice, kečup a křen zdarma u táboráku. Po skončení turnaje v pétanque bude k táboráku hrát i muzika.


TOMBOLA

každý návštěvník dostane ke vstupence orazítkovaný barevný číselný lístek (pouze v hlavní pokladně zoo - nikoli v automatické!!!). Tento lístek je pak slosovatelný v tombole. Nejdříve bude vylosován lístek (barva a číslo), poté si návštěvník sám vylosuje cenu. Během dne, tedy soboty, bude několik losování. Pokud zbydou ceny (což je pravděpodobné) bude tombola probíhat i v neděli. V případě potřeby (tj. dostatku cen), bude losování i častěji (mimo program - při každém losování bude oznámen čas dalšího losování). Bude-li třeba losování urychlit, změní se systém tak, že bude nejprve vyhlášena cena a pak se přímo vylosuje vítěz.

Ceny v tombole:

rádi bychom, aby v tombole vyhrávalo, co největší množství lidí (při oslavě 15. výročí to byl asi každý čtvrtý nebo pátý). To je samozřejmě závislé na množství cen. Většinu jich do tomboly věnuje Zoo Chleby, nicméně značné množství je také od sponzorů a spřátelených turistických cílů (Algida, přesněji společnost Unilever, Pepsi, hypermarket Albert, Staré Hrady, Mirakulum, ZOO Park a Dinopark Vyškov, ZOO Plzeň, ZOO Dvůr Králové nad Labem...). Pokud chcete do tomboly přispět i vy, budeme samozřejmě rádi. Lze to učinit předem emailovou domluvou () nebo i na místě. všechny sponzory rádi zveřejníme na našem webu a následně pozveme na speciální akci 9. září - Den adoptivních rodičů (a sponzorů).
Ceny do tomboly budou přibývat postupně a tak vás budeme na tomto místě postupně i informovat...
Těšit se můžete např. na: (tučně jsou hodnotnější ceny nad 100 Kč)
20x volná vstupenka Zoo Chleby
15x odznak Zoo Chleby
5x klíčenka Zoo Chleby
5x klíčenka s rukama Zoo Chleby
20x magnet Zoo Chleby
dětské tričko se žábou
5x prak
5x dřevěný meč
5x pavouk na klíče
2x dětský prstýnek s býčí hlavou
2x plyšová labuť
2x plyšový koala
3x plyšový slon
velký plyšový levhart
2x plyšový had
2x gumový had
3x flísová figurka žirafa
2x flísová figurka tygr
10x flísová figurka lev
15x flísová figurka slon
3x velký "drahokam"
10x malý "drahokam"
2x dárkový poukaz na masáž (u paní Vlaďky Lacinové, Poděbrady)
40x taška produktů Unilever (v každé 6 kosmetických produktů a produktů pro čistou domácnost)
pokladnička se Sněhurkou
sada 12 pohledů "20 let Zoo Chleby"
3x sada 3 pohledů s langurem duk
2x sada  9 pohledů Zoo Chleby
2x sada 7 pohledů Zoo Chleby
3x kovové autíčko
3x poukaz na 50% slevu při nákupu v obchodě se suvenýry Zoo Chleby
5x poukaz na 30% slevu při nákupu v obchodě se suvenýry Zoo Chleby
15x poukaz na 20% slevu při nákupu v obchodě se suvenýry Zoo Chleby
5x volná vstupenka pro 2 osoby do Zoo Parku a Dinoparku Vyškov
10x vstupenka do parku Mirakulum za 1 Kč
2x certifikát na kontakt s gepardem (pro 1 osobu a až 3 rodinné příslušníky) + jedna volná vstupenka

2x certifikát na kontakt se zvířaty v Mendelově ekocentru (pro 1 osobu a až 3 rodinné příslušníky) + 1 volná vstupenka
300x poukaz na volnou vstupenku na Staré Hrady
(k 1 dospělé a 1 dětské vstupence je druhá dospělá zdarma)
3x Archibaldovo měřidlo (nástěnný metr Starých Hradů na měření dětí)
dětská kniha plná nádherných obrázků "Pohádky čaroděje Archibalda"
2x stolní hry Dračí poklad (Cesta za dračím pokladem + Čokočlověče)
3x dětská kniha a CD "Jak mluví zvířátka"
5x velký průvodce ZOO Park Vyškov (132 stran)

5x plátěná taška ZOO Park Vyškov
3x traktor s valníkem (dětská plastová hračka)
4x volná vstupenka do ZOO Dvůr Králové nad Labem
4x vstupenka do ZOO Plzeň pro 1 osobu za 10 kč
2x vstupenka do ZOO Plzeň pro 2 osoby za 20 Kč
4x rodinná vstupenka do Labyrintária Zámku Loučeň
poukaz na zážitkový program "Den ošetřovatelem v ZOO Chleby"

policejní autíčko
5x pamětní mince Zoo Chleby - gepard
5x pamětní mince Zoo Chleby - langur
50x balíček - mix ručně vyráběných mýdel, šumivek do koupele, vonných svíček, gumičkových náramků... (různé velikosti a varianty)

další ceny budeme dopisovat průběžně


TURNAJE VE STOLNÍCH HRÁCH

4 turnaje budou probíhat nezávisle na sobě v prostoru mezi občerstvením a dětským hřištěm v Nové zoo v neděli (4.6. 2017) od 9.00. Jedná se o turnaje v piškvorkách, kartách (prší), dámě a dominu.
Pro všechny turnaje je nutná registrace, která proběhne na stejném místě nejpozději do 10.00. Kdo se nestihne zaregistrovat do této doby, nemůže se turnaje zúčastnit, je však povolena účast ve více turnajích najednou. Pro každý turnaj se platí jednorázové symbolické startovné ve výši 30,- Kč - platí se v hlavní pokladně (účtenku je nutné vzít s sebou k registraci).
Všechny turnaje se hrají vyřazovacím způsobem (viz. níže), abychom stihli turnaje včas dohrát. Finalisté jednotlivých turnajů obdrží nejen cenu, ale také možnost zúčastnit se závěrečného turnaje v pétanque (o hodnotnější cenu).

Společná pravidla:

1) je-li někdo přistižen při švindlování, je automaticky diskvalifikován
2) nedostaví-li se někdo z účastníků včas ke svému souboji, je diskvalifikován. Čeká se maximálně 5 minut.

Prší - pravidla a průběh turnaje

Platí standardní pravidla! Rozdávají se 4 karty. Žádné přebíjení. Na sedmičku se lížou 2 karty, eso jednoho hráče vynechává a svršek volí barvu a lze jej hodit na kteroukoli kartu (vyjma sedmičky a esa).
Utkávají se vždy čtveřice účastníků (v posledních kolech méně - kdy již 4 nezbývají). Nejprve se vylosuje, kdo bude míchat /začíná účastník po jeho levici). Jakmile jeden vyhraje, ostatní spočítají hodnotu zbylých karet (spodek = 1, král =2, svršek = 20, eso = 11)  a ten s nejvyšší hodnotou míchá. Hraje se na 3 vítězství. Vítěz postupuje do dalšího kola. Zároveň se dozví čas své další hry.
Tímto způsobem se pokračuje do té doby než je znám celkový vítěz. Ten se pak stává automaticky účastníkem turnaje v pétanque. Pokud účast odmítne, přechází na druhého, případně třetího atd. Cenu dostávají 2 finalisté (tedy ti, co v turnaji zůstanou nejdéle).

Dáma - pravidla hry a průběh turnaje

Hraje dle standardních "domácích" pravidel to znamená tzv. česká dáma (nikoli soutěžní). Bílé a černé kameny jsou na desce rozloženy ve 3 řadách, tahy jsou po diagonálách vpřed a vždy jen o 1 pole, skákání soupeřova kamene je na políčko za ním (tedy de facto o 2 pole). Dojde-li kámen na konec hrací plochy, mění se v dámu, která se pohybuje o libovolný počet polí, v diagonálách a to vpřed nebo i vzad. Skákání je povinné, včetně dvojskoků nebo jiných násobných skoků. Pokud hráč zapomene skočit, je skok promlčen, jakmile odehraje svůj tah soupeř. Dáma má vždy přednostní skok před obyčejným kamenem. Prohrává hráč, který jako první nemá žádné kameny nebo již nemá žádný možný tah (má zablokované kameny). Pakliže dojde o trojímu opakování shodného tahu nastává remíze a opakování hry.
Soupeři si nejdříve vylosují barvu (bílá začíná). Hraje se na 2 vítězství. Vítěz postupuje do dalšího kola a zároveň je mu sdělen čas další hry. Takto se pokračuje až do chvíle, kdy je znám celkový vítěz. Ten se pak stává automaticky účastníkem turnaje v pétanque. Pokud účast odmítne, přechází na druhého, případně třetího atd. Cenu dostávají finalisté (tedy ti, co v turnaji zůstanou nejdéle).

Domino - pravidla a průběh turnaje

Pravidel domina je mnoho - hraje se podle jedněch ze standardních "domácích." Hraje se ve dvojicích. Kostky domina se otočí rubem vzhůru. Vylosuje se hráč, který začíná. Ten si vytáhne jednu kostku. Pokud jsou na ní dvě shodné hodnoty, položí ji na stůl. V opačném případě totéž učiní soupeř. Soupeři se v tazích pravidelně střídají. Začíná se vždy kostkou se dvěma shodnými hodnotami, pak se přikládají další kostky na jeden nebo druhý konec řady (větvení uprostřed není přípustné) - vždy hodnota ke stejné hodnotě. Pokud hráč má vhodnou kostku musí jí položit (nelze se vzdát tahu). Pokud vhodnou kostku nemá, "lízne" si nebo stojí (když už nejsou k dispozici žádné otočené kostky), na tahu je protihráč. Pokud hráč již nemá žádnou svou kostku a na stoje ještě zbývají otočené rubem, vybere si jednu a ihned hraje (má-li tah). Vyhrává ten, který položí svou poslední kostku jako první (přičemž již na stole nesmí být žádná).
Hraje se na 2 vítězství. Vítěz postupuje do dalšího kola a zároveň je mu sdělen čas další hry. Takto se pokračuje až do chvíle, kdy je znám celkový vítěz. Ten se pak stává automaticky účastníkem turnaje v pétanque. Pokud účast odmítne, přechází na druhého, případně třetího atd. Cenu dostávají finalisté (tedy ti, co v turnaji zůstanou nejdéle).

Piškvorky - pravidla a průběh turnaje

Piškvorky se hrají v mnohých zemích světa s mnohými pravidly a mnohými názvy (renju, gomoku, five-in-a-row...). Naše piškvorky budou podle klasických školních pravidel, jen s tím, že si z oficiálních pravidel vypůjčíme velikost hrací plochy (15 x 15 políček).
Hráči si vylosují, kdo bude začínat, a dohodnou se, kdo má kolečka a kdo křížky. Poté střídavě do políček herního plánu zakreslují své symboly tak aby vytvořili piškvorku a zároveň zabránili ve vytvoření piškvorky soupeři. Piškvorkou se rozumí souvislá řada pěti shodných symbolů - vodorovná, svislá nebo diagonální (šikmá). Vyhrává ten, kdo první vytvoří piškvorku. Pokud již žádný z hráčů nemá ne herním plánu prostor pro vytvoření piškvorky, nastává remíza.
Hraje se na 3 vítězství. 
Vítěz postupuje do dalšího kola a zároveň je mu sdělen čas další hry. Takto se pokračuje až do chvíle, kdy je znám celkový vítěz. Ten se pak stává automaticky účastníkem turnaje v pétanque. Pokud účast odmítne, přechází na druhého, případně třetího atd. Cenu dostávají finalisté (tedy ti, co v turnaji zůstanou nejdéle).

Ceny

Vítězové jednotlivých turnajů: certifikát na kontakt s gepardem pro vítěze a až 3 rodinné příslušníky + jedna volná vstupenka
Poražení finalisté: certifikát na půlhodinový kontakt se zvířaty v Mendelově ekocentru (množství různých hlodavců, plazů, bezobratlých atd.) pro vítěze a až 3 rodinné příslušníky (+ 1 volná vstupenka)


TURNAJ V PÉTANQUE

turnaje se zúčastní vítězové 4 předchozích turnajů (pokud některý nechce, přechází toto právo na druhého, případně třetího atd.), ke každému bude přiřazen nový soupeř (celkem tedy 4 noví soupeři - viz. níže). Z vítězů vzejde čtveřice postoupivších, která se rozlosuje do semifinálových dvojic. Z nich nakonec zbydou dva účastníci finále.
Čtyři noví soupeři pro turnaj v pétanque budou vybráni v aukci - kdo nabídne vyšší startovné. Aukce budou tedy celkem 4 - v první vybereme muže, ve druhé ženu, ve třetí chlapce (do 18 let) a ve čtvrté dívku (do 18 let).
Výtěžek aukce půjde na krmení langurů duk (které stojí 500 Kč denně). Všichni vítězové aukce se zároveň stanou adoptivními rodiči langurů na jeden měsíc (obdrží certifikát a 9. září budou pozváni na Den adoptivních rodičů).

Pravidla:

Hrají vždy jen 2 hráči. Vylosuje se jeden z nich, který začíná. Ten od startovní čáry vhodí tzv. košonek nebo prasátko - malou kuličku. Ten po dopadu a zastavení musí být cca 6 - 10 m od startovní čáry, nejméně 1 m od všech překážek a viditelný od startovní čáry, která nesmí být při hodu přešlápnuta. Nezdaří-li se vhod, má hráč ještě další 2 pokusy. Poté se hráči prohodí.
Každý hráč má 3 kovové koule (poznají se od sebe podle jednoduchých nebo dvojitých zářezů). S hodem začíná ten, který vhazoval košonek. Vhodí první pétanqovou kouli co nejblíže košonku (nebo takticky jinam). Následuje hod druhého hráče. Ten hází koule do té doby, než se jedna z jeho koulí dostane blíže košonku než nejbližší soupeřova nebo do doby, dokud má koule. Poté se soupeři opět vystřídají. Hra končí, když je odhozeno všech 6 koulí. Boduje jen hráč, který má kouli nejblíže košonku, ovšem po jednom bodu má za všechny své koule, které jsou košonku blíže než první soupeřova (tzn. maximálně 3 body). Vítěz kola začíná další kolo, které se hraje stejně. Zvítězí, kdo první nasbírá 13 bodů. Je povoleno taktizovat, koulí si přihrávat, či posouvat své vlastní již odhozené koule, nebo odsouvat soupeřovi koule a stejně tak vrženou koulí posunout košonek.

Ceny:

vítěz získá exkluzívní kombinovanou cenu - voucher na 1 noc v romantickém zámeckém apartmánu Zámku Loučeň + rodinná vstupenka do Labyrintária Zámku Loučeň + vstupenky (2 dospělí + 3 děti) do QuickGame (hra inspirovaná televizní show Ninja Factor nebo Wipe Out - viz. www.quickgame.cz) + poukaz na účast ve hře TEPfaktor (hra inspirovaná Pevností Boyard - viz. www.tepfaktor.cz) + poukaz na zážitkový program "Den ošetřovatelem v Zoo Chleby" (Celková hodnota výhry cca 10.700 kč)
poražený finalista získá poukaz na zážitkový program "Den ošetřovatelem v Zoo Chleby"

ZOO plná zážitků
По-русски Deutsch По-русски
Poslat email Homepage
Zoo Chleby