Svatý Kryštof

úterý 25. července 2017

Mučedník a jeden ze čtrnácti svatých pomocníků, Svatý Kryštof byl muž obrovité postavy, který chtěl podle jedné legendy sloužit jen nejvyššímu z nejvyšších, tak se ze služby u krále dostal přes službu u ďábla až do služby pro Ježíše Krista. Ta tkvěla v přenášení pocestných přes rozvodněnou řeku. Jednou na svém rameni přenášel dítě, které bylo stále těžší a těžší, čemuž zhola nerozumněl. Jakmile se zeptal, proč tomu tak je, dostalo se mu odpovědi, že ono dítě je sám Kristus a tak s ním přenáší na svých ramenou zároveň i všechnu tíhu světa. Ježíš jej pokřtil jménem Christoforum (česky Kryštof) - ten, který nosí Krista.

Díky této legendě je Svatý Kryštof tradičně patronem poutníků, cestujících a také horníků a leteckých záchranářů, ale především patronem všech řidičů. Častí řidiči jistě dobře ví na kterém úseku silnice stojí socha Svatého Kryštofa a jedou-li okolo zřejmě většina z nich pozdraví zatroubením nebo zablikáním...

Na parkovišti naší zoo proběhne v Den Svatého Kryštofa, tj. 25. července požehnání všem motoristům a jejich dopravním prostředkům (samozřejmě bezplatně). Čas upřesníme.

ZOO plná zážitků
По-русски Deutsch По-русски
Poslat email Homepage
Zoo Chleby