Kalendář akcí

 

Právě připravujeme kalendář akcí na rok 2019. Níže jsou uvedené proběhlé akce v roce 2018.

Některé akce (i termíny) se ještě mohou změnit. Podrobné informace k jednotlivým akcím budou doplňovány průběžně. V některých případech bude obsáhlejší info na samostatné stránce, přístupné prostřednictvím odkazu na konci odstavce.

17. února 2018 VALENTÝNSKÁ SOBOTA

Přijďte oslavit Den sv. Valentýna do naší zoo! My jej oslavíme v sobotu 17. února, kdy si každý zamilovaný pár může na pokladně v nové části zakoupit zvýhodněné vstupné 1+1 zdarma.
Užijte si nejkrásnější dárek - společně strávený čas příjemnou procházkou a návštěvou našich zamilovaných párů z říše zvířat.


10. března 2018 MDŽ V ZOO

Poděkování všem ženám za to, že jsou.. K Mezinárodnímu dni žen, který oslavíme v sobotu 10. března, jsme připravili speciální akci pro všechny ženy! Nejen, že v tento den budou mít vstup do naší zoo zdarma, navíc nabízíme možnost absolvovat prohlídku zoo za doprovodu nejpovolanější osoby - pana ředitele Ing. Fraňka. Komentovaná prohlídka proběhne od 11.00 hod. a 14.00 hod. ve staré části zahrady.


30. března - 2. dubna 2018 VELIKONOCE V ZOO

VELKÁ VAJÍČKOVÁ SOUTĚŽ + POMLÁZKOŽRANÍ

Těšíte se na nadcházející jarní svátky? Naplánujte si výlet do ZOO Chleby! Od pátku do pondělí se můžete zúčastnit speciální komentované prohlídky s panem ředitelem Ing. Fraňkem, navíc bude pro celou rodinu připravena Velká vajíčková soutěž. Kdo vypátrá vajíčka ukrytá po zoo, může vyhrát hodnotné ceny:
1. místo: poukaz na zážitkový program Den ošetřovatelem JUNIOR
2. místo: poukaz na Kontaktní program v Ekocentru
3. místo: dárková taška ze ZOO Chleby

Během komentovaných prohlídek rozdáme zvířatům pomlázky s překvapením, které jim zpestří krmnou dávku. Začátek vždy ve 14.00 hod. ve staré části zoo.


duben 2018 SENIORSKÉ PONDĚLKY ZDARMA

Každé dubnové pondělí mohou senioři (ve starobním důchodu) navštívit naši zoo zdarma. Vstupenku lze vyzvednout v hlavní pokladně (nová část zoo).


15. dubna 2018 MÉĎOVA MEDOVÁ SNÍDANĚ

Posnídejte společně s medvědy v Zoo Chleby v domku Baby Jaby. K dispozici pro vás bude pečivo s medem a medovníky, medvědům k tomu přidáme ještě oblíbené ovoce, zeleninu a větve. Začátek v 10.00 hodin.


21. dubna 2018 SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ MEDVĚDINCE

Srdečně zveme všechny příznivce na slavnostní otevření našeho nového medvědince a představení jeho obyvatel, které proběhne za účasti významných hostů v nové části zoo. Začátek ve 14.00 hodin.


28. dubna 2018 DEN PRO JÁRU

Srdečně zveme všechny příznivce na oslavu jmenin našeho pamětníka dikobraza Járy, která se bude konat tuto sobotu 28. dubna u jeho expozice ve staré části zoo. Předání dortu proběhne ve 14 hodin.
Pokud si lámete hlavu s dárkem, vězte, že Jára miluje piškoty a ořechy. Předat je můžete našim zaměstnancům.
Na Járovu počest mají všichni držitelé jména Jaroslav v tento den vstup zdarma.


květen 2018 SENIORSKÉ PONDĚLKY ZDARMA

Každé květnové pondělí mohou senioři (ve starobním důchodu) navštívit naši zoo zdarma. Vstupenku lze vyzvednout v hlavní pokladně (nová část zoo).


4. + 5. května 2018 KAM CHODÍ SPÁT MEDVĚDI

Zajímá vás, jak to vypadá v medvědí ložnici? Chcete vidět, co večeří Angara a jak distingovaně stoluje Balu?
Zveme vás na komentovanou prohlídku medvědince, která se koná první květnový pátek a sobotu, sraz je v 17.30 hod v Domku baby Jagy.


8. května 2018 OTEVŘENÍ PRŮCHOZÍ EXPOZICE DAŇKŮ

Na státní svátek společně otevřeme průchozí expozici daňků. Přijďte se i Vy seznámit s naší daňčí rodinou. V tento den budou mít držitelé jména Daněk/Daňková vstup zdarma. Zároveň je prosíme o jejich přítomnost u daňčí expozice ve 14.00 hod.


12. května 2018 KOMENTOVANÉ KRMENÍ

Tradiční komentované krmení proběhne v tyto časy:
13.00 hod.: lamy, kozy (stará část zoo)
13.30 hod.: medvědi (vyhlídka pavilonu, nová část zoo)

13. května 2018 DEN MATEK

Poděkování všem maminkám! Maminky, které dorazí alespoň s jednou ratolestí, obdrží zvýhodněné (dětské) vstupné. Slevu lze uplatnit pouze na hlavní pokladně v nové části zoo.
V tento den navíc proběhne speciální komentovaná prohlídka pod vedením osoby nejpovolanější - pana ředitele. Dozvíte se spoustu zajímavostí, a to nejen o rodičovské úloze v říši zvířat. Začátek ve 14:00 ve staré části zahrady. Zvány jsou nejen maminky, ale i ostatní rodinní příslušníci.


červen 2018 SENIORSKÉ PONDĚLKY ZDARMA

Každé červnové pondělí mohou senioři (ve starobním důchodu) navštívit naši zoo zdarma. Vstupenku lze vyzvednout v hlavní pokladně (nová část zoo).


2. června 2018 DEN DĚTÍ

Ke svátku dětí jsme připravili soutěž, které se mohou zúčastnit všichni rodinní příslušníci. Úkolem bude vyluštit křížovku, jejíž jednotlivá zadání budou rozmístěna v areálu zahrady. Vyhrát můžete oblíbený zážitkový program Den ošetřovatelem - JUNIOR (pro děti od 8 let), či návštěvu zoo pro celou rodinu s kontaktním programem.

Pro nejmenší bude připraven skákací  hrad, kde se mohou náležitě vyřádit. Vyzkoušet si můžete tradiční hru pexeso, které bude v netradičním provedení. Odvážlivci se mohou svézt na poníkovi. 

Během dne budou probíhat oblíbená komentovaná krmení zvířat.

Program:

9.00 - 18.00 skákací hrad, pexeso, velká rodinná soutěž o zážitkové programy v zoo

11.00 komentované krmení velbloudů

cca 13.00 - 15.00 svezení na poníkovi

14.00 setkání s (nejen kontaktními) zvířaty v Ekocentru


3. června 2018 PERUÁNSKÝ DEN - STŘÍHÁNÍ LAM (VLNOBRANÍ)

Lamám už padá ofina do očí! V neděli 3. června dorazí do zoo lazebník, přijďte se podívat, jak si naše stádečko užije jeho péči. Stříhání začne ve 14.00 ve staré části zoo. Této zajímavé události se zúčastní i vzácná návštěva z peruánského velvyslanectví a budete se moci zaposlouchat do rytmů tradiční peruánské hudby. Vystoupení peruánské kapely proběhne od 13.00 do 17.00 v nové části zoo.


3. června 2018 KŘTINY VELBLOUDA

Přijďte přivítat našeho velbloudího kluka, který se narodil 2. května 2018 rodičům Yuzu a Lime. Společně jej pokřtíme v 15.00 hodin v nové části zoo, kde naši velbloudi bydlí.


letní prázdniny

Během letních prázdnin probíhají komentovaná krmení (proběhnou-li v daný den je zveřejněno na nástěnce u vstupu do nové části), a to v časech:

11.00 velbloudi - seznamte se s naší rodinkou Yuzu, Lime a Zulim

11.30 medvědi - poznejte náš ušatý pár Angaru a Balua

12.00 Terárium - blízké setkání s oblíbenci z Mendelova ekocentra


září 2018  IZS PONDĚLKY ZDARMA

Během září mohou příslušníci složek IZS využít pondělní vstupné zdarma, po předložení průkazu obdrží na hlavní pokladně volňásek (1 příslušník = 1 volný vstup).


9. září 2018  KŘTINY LEMURŮ KATA

Druhou zářijovou neděli slavnostně pokřtíme letošní lemuří mláďata, hlavním kmotrem se stane muzikálový král lemurů Vašek Noid Bárta. Začátek ve 14.00 hodin ve staré části zoo, více zde.


29. + 30. října 2018 PODZIMNÍ ZOOPRÁZDNINY

Jednodenní nebo dvoudenní obdoba příměstského tábora, kterou pořádá naše zoo. Více informací zde.


6. - 7. října 2018  Den zvířat a Den sponzorů

 

O první říjnový víkend oslavíme Den zvířat a poděkujeme našim podporovatelům


neděle 25. listopadu a sobota 1. prosince  ADVENTNÍ DÍLNY

Výroba adventních věnců, zdobení perníčků aj. Nutné se předem objednat.


ZOO plná zážitků
По-русски Deutsch По-русски
Poslat email Homepage
Zoo Chleby