Kalendář akcí

Kalendář akci na rok 2017 je předběžný. Některé akce (i termíny) se ještě mohou změnit. Podrobné informace k jednotlivým akcím budou doplňovány průběžně. V některých případech bude obsáhlejší info na samostatné stránce, přístupné prostřednictvím odkazu na konci opdstavce.
 

1. dubna 2017 (sobota) - DEN PTÁKŮ

soutěž k Mezinárodnímu dni ptactva - tématické otázky o ptácích rozmístěné po zoo, jejich zodpovězením získáte tajenku. První se správným zněním tajenky budou odměněni.

Klikněte pro více informací


17. dubna 2017 (pondělí) - VELIKONOČNÍ SOUTĚŽ

dětská tvorba tématicky zaměřená na Velikonoce - barvení velikonočních vajec (silueta na papíře). Porota vybere vítěze a ti pak budou oceněni (ceny budou odeslány poštou).

Klikněte pro více informací (a výsledky soutěže).


22. dubna 2017 (sobota) - DEN ZEMĚ

Na oslavu Dne Země proběhnou pro zájemce dvě přednášky zdarma - první od 11.00, druhá od 13.30. Obě přednášky budou formou průvodcované prohlídky v zoo a jistě dojde i na nějakou interakci (kontakt se zvířaty). 

Zájemci se nemusí nijak registrovat, či objednávat, stačí přijít, zakoupit si vstupenku a v danou dobu se připojit ke skupině. Ti kteří přednášku již absolvovali, jistě neodolají. Kdo si chce přednášku více užít, přijde na dopolední termín, jelikož je pravděpodobné, že odpolední skupina bude mnohem větší.


29. dubna 2017 (sobota) - MEZINÁRODNÍ DEN TANCE

taneční vystoupení v areálu zoo (přesné místo bude uřesněno dle počasí)

Vzhledem k nepřízni počasí se tato akce ruší. Taneční vystoupení bude přesunuto na některou z následných akcí.


29. dubna 2017 (sobota) - KŘTĚNÍ LEMURŮ

Oslavte s námi křtiny těch nejrozkošnějších mláďat v zoo! Máme tři mláďata, která čekají na nová jména.
Kmotry se stanou herečka Romana Goščiková, kterou znáte ze seriálů Ulice, Ordinace v Růžové zahradě nebo Ošklivka Katka, a režisér Karel Janák, který natočil například filmy Snowborďaci a Rafťaci.
Křtiny proběhnou ve 13:30 u lemurů, Těšíme se na vás! (těšit se můžete i na tradiční prohlídku zoo a možnost dostat se i ke gepardici Mzuri))


13. května 2017 (sobota) - KOKTEJLOVÁNÍ

speciální a v rámci zoologických zahrad velmi unikátní akce k Mezinárodnímu dni koktejlů - půldenní barmanské představení, barmanská show, komentované míchání a prodej exotických koktejlů apod. Program zajišťuje významná barmanská a cateringová společnost Deci.

Klikněte pro více informací


14. května 2017 (neděle) - DEN MATEK

Na oslavu Dne matek je pro všechny matky, tj. všechny ženy, které přijdou alespoň s jedním dítětem, připravena speciální sleva v podobě dětského vstupného. Matky tedy za dětské vstupné! Zlevněnou vstupenku je z technických důvodů možné koupit pouze v hlavní pokladně v nové zoo.


15. května 2017 (pondělí) - DEN RODINY

Na oslavu Dne rodiny je pro každou rodinu (tj. alespoň jeden rodič a jedno dítě), ke vstupence připraven malý dárek či pozornost v podobě suvenýru z naší zoo. Vyzvednout si jej můžete pouze v hlavní pokladně - buď při koupi vstupenky nebo proti vstupence z automatické pokladny.


20. května (sobota) - NOC SNŮ (A SVĚTOVÝ DEN ŽELV)

Noc snů je speciální akce pro hendikepované, dlouhodobě nemocné a opuštěné děti, která probíhá v téměř 300 zoologických zahradách asi 40 zemí světa. Letos jsme se k tomuto projektu připojili i my a připravili jsme celodenní program.
Noc snů je sice zaměřená speciálně na hendikepované děti, ale přístupná bude pro všechny, tím spíše, že bude spojena se Světovým dnem želv (který je 23. května). Připravena bude velmi zajímavá a poutavá přednáška o ochraně mořských želv v Indonésii, komentované prohlídky zoo, kulturní program, interakce se zvířaty, debata se zaměstnanci, opékání buřtů atd.

Klikněte pro podrobné informace a program.


22. května 2017 (pondělí) - MEZINÁRODNÍ DEN BIOLOGICKĚ ROZMANITOSTI

U příležitosti Mezinárodního dne biodiverzity (biologické rozmanitosti) bude pro zájemce zdarma přednáška formou komentované prohlídky zoo. 

Zájemci se nemusí nijak registrovat, či objednávat, stačí přijít a se vstupenkou se připojit ke skupině. Začátek přednášky ve 13.30 ve staré zoo u vchodu.


26. května 2017 (pátek) - STŘÍHÁNÍ LAM

od 9.00 proběhne stříhání sedmi lam alpak, které bude veřejné. Koho tato nezbytná záležitost zajímá, může se přijít podívat do zoo.

 


 3. a 4. června 2017 (sobota a neděle) - VELKÁ OSLAVA

velká akce roztažená do celého víkendu, konaná u příležitosti 20. výročí založení ZOO Chleby (5. června), ale také Mezinárodního dne dětí (1. června) a Světového dne her (28. května).
Dětské soutěže o ceny, kulturní program, tombola (slosovatelné vstupenky), přednáška zdarma, pečené prase a pivo zdarma, malování na obličej, turnaje v "nenáročných" hrách (dáma, karty, domino, pexeso...).

Přečtěte si velmi podrobné a obsáhlé informace, které však ještě budeme doplňovat a upřešnovat.


10. června (sobota) - MEDOBRANÍ

Tématicky zaměřená akce na včely a med - od 13.30 ukázka včelařské práce, stáčení medu, povídání o včelách atd. a také ochutnávka a prodej domácího medu (ve sklenicích různých velikostí).
 


18. června 2017 (neděle) - DEN OTCŮ

Na oslavu Dne otců je pro všechny tatínky, tj. všechny muže, kteří přijdou alespoň s jedním dítětem, připravena speciální sleva v podobě dětského vstupného. Otcové tedy za dětské vstupné! Zlevněnou vstupenku je z technických důvodů možné koupit pouze v hlavní pokladně v nové zoo.
Zároveň bude v zoo probíhat malování na obličej (cena 50 - 100 Kč, dle složitosti) a tak kromě slevy na vstupném pro tatínky, dostanou jejich děti, které se nechají malovat i malý dárek, či pozornost (záložky, pexeso nebo pod.).


24. června 2017 (sobota) - MEZINÁRODNÍ DEN TRIČEK A MEZINÁRODNÍ DEN BEZ KALHOTEK

Mezinárodní den triček asi nikoho nepřekvapí, slaví se 21. června, ale Mezinárodní den bez kalhotek...? Myslíte si, že jde o legraci nebo nějakou recesi? Ale kdeže. Mezinárodní den bez kalhotek skutečně existuje a připadá na 22. června. Slaví se prý od roku 2012 a celé to začalo údajně tím, že parta vyznavačů chození "naostro" založila stejně orientovanou Facebookovou stránku, což přerostlo až k vyhlášení Mezinárodního dne. 
V našem případě jde o kombinaci obou Mezinárodních dnů, která má tři základní body:
1) dopolední dětská soutěž o nejhezčí tričko se zvířecím motivem
2) vstup zdarma pro všechny (dospělé) dívky a ženy, které přijdou v duchu Mezinárodního dne bez kalhotek, tedy "naostro" a zároveň budou schopné tuto skutečnost jakkoli dokázat
3) prodej i limitované série v zahraničí velmi oblíbených triček s nápisem "No pants are the best pants" (viz. obrázek) a to i v české verzi, tj. "Žádné kalhotky jsou nejlepší kalhotky".
Krom výše uvedeného je připraven i jakýsi "Mejdan bez kalhotek", jehož součástí bude bar, barmanská školička pro děti, barmanská show (včetně ohňových efektů), muzika a také třeba bodypainting (malování na tělo modelky i návštěvníků).

Klikněte pro více informací o programu, soutěži i vstupném zdarma.


1. července 2017 (sobota) - ZA VYSVĚDČENÍ DO ZOO ZDARMA

s vysvědčením bez trojek a horších známek mají děti vstup zdarma (volné vstupenky dostanou pouze v hlavní, nikoli automatické, pokladně)

 


25. července 2017 (úterý) - SVATÝ KRYŠTOF

v den Svatého Kryštofa - patrona motoristů proběhne požehnání motoristům i jejich dopravním prostředkům.

Klikněte pro více informací.


21. - 22. října 2017 (sobota, neděle) - MEZINÁRODNÍ DEN GIBONŮ

Mezinárodní den gibonů se slaví tradičně 24. října. My jej oslavíme o něco dříve, a to o víkendu 21. - 22. října 2017.
V naší zoo můžete spatřit rodinku gibonů žlutolících, rodiče Gábinu a Kubu a jejich syna Hynka. Na jejich počest budou mít jejich jmenovci (křestní jméno Jakub / Kuba, Gábina / Gabriela, Hynek) o výše uvedeném víkendu vstup do zoo zdarma. K jejich mezinárodními dni jim však můžete přijít popřát i vy ostatní. Budeme se na vás těšit! 
​Mezinárodní den gibonů byl vyhlášen IUCN - Mezinárodní unií pro ochranu přírody a přírodních zdrojů, aby upozornil širokou veřejnost na stále klesající stavy těchto nádherných a zajímavých zvířat. Ve volné přírodě nemají giboni příliš přirozených nepřátel, jsou velmi mrštní, pohybliví, pohybují se výhradně ve větvích (pomocí brachiace zvládají skoky až 10 m), nebezpečím je však pro ně odlesňování a tím ztráta přirozeného prostředí, také lov a nelegální odchyt.


25. listopadu a 2. prosince 2017 (sobota) - ADVENTNÍ DÍLNY - VÝROBA VĚNCŮ

Přijďte si užít předvánoční pohodu do zoo!
V sobotu 25. listopadu a 2. prosince 2017 od 13,00 do 15,00 pořádáme v naší zoo adventní dílny, při kterých si budete moci vyrobit si vlastní adventní věneček dle svého vkusu a fantazie. Nachystán bude potřebný materiál k výrobě (korpusy, chvojí, stuhy, ozdoby, svíce..), děti si také mohou navíc ozdobit připravené perníčky.

Z důvodu omezené kapacity je nutné se předem objednat (doporučujeme co nejdříve), a to e-mailem na adrese , či tel. čísle 702 186 910. Uveďte, prosím, počet osob, počet a typ věnců (adventní / na dveře), jež chcete vyrábět + telefonický kontakt na Vás.

Poplatek za věnec na dveře činí 150 Kč, za adventní 200 Kč, vstupné do zoo není zahrnuto. Připraveno bude malé pohoštění.


Den ptáků

sobota 1. dubna 2017 soutěž k Mezinárodnímu dni ptactva V areálu zoo (v nové i staré) budou rozmístěny cedluky s vědomostními otázkami o ptácích chovaných v naší zoo (viz. příklad na obrázku…

zobrazit

Velikonoční soutěž

pondělí 17. dubna 2017 V učebně ekocentra (nová zoo) budou na stolech papíry s předtištěným tvarem vejce a také dětské pastelky. Děti vejce vybarví a na tentýž papír doplní (nebo jejich rodiče…

zobrazit

Noc snů a Světový den želv

sobota 20. května 2017 Noc snů (Dream Night at the zoo) je speciální akce pro hendikepované, dlouhodobě nemocné a opuštěné děti, jejich rodiče a sourozence. Tato akce probíhá v téměř 300…

zobrazit

Koktejlování

sobota 13. května 2017 Koktejlování je speciální akce, pořádaná k Mezinárodnímu dni koktejlů, kterou jsme pro vás uspořádali ve spolupráci s významnou barmanskou a cateringovou společností…

zobrazit

Mezinárodní den triček a Mezinárodní den bez kalhotek

sobota 24. června 2017 Mezinárodní den triček asi nikoho nepřekvapí, slaví se 21. června, ale Mezinárodní den bez kalhotek...? Myslíte si, že jde o legraci nebo nějakou recesi? Ale kdeže.…

zobrazit

Velká oslava

sobota a neděle 3. - 4. června 2017 Největší akce v historii Zoo Chleby - hned dvoudenní (celovíkendová) kombinace oslav 20. výročí založení ZOO Chleby (5. června), Mezinárodního dne dětí (1.…

zobrazit

Svatý Kryštof

úterý 25. července 2017 Mučedník a jeden ze čtrnácti svatých pomocníků, Svatý Kryštof byl muž obrovité postavy, který chtěl podle jedné legendy sloužit jen nejvyššímu z nejvyšších, tak se ze…

zobrazit
ZOO plná zážitků
По-русски Deutsch По-русски
Poslat email Homepage
Zoo Chleby