Kalendář akcí

Kalendář akci na rok 2017 je předběžný. Některé akce (i termíny) se ještě mohou změnit. Podrobné informace k jednotlivým akcím budou doplňovány průběžně. V některých případech bude obsáhlejší info na samostatné stránce, přístupné prostřednictvím odkazu na konci opdstavce.
 

1. dubna 2017 (sobota) - DEN PTÁKŮ

soutěž k Mezinárodnímu dni ptactva - tématické otázky o ptácích rozmístěné po zoo, jejich zodpovězením získáte tajenku. První se správným zněním tajenky budou odměněni.

Klikněte pro více informací


17. dubna 2017 (pondělí) - VELIKONOČNÍ SOUTĚŽ

dětská tvorba tématicky zaměřená na Velikonoce - barvení velikonočních vajec (silueta na papíře). Porota vybere vítěze a ti pak budou oceněni (ceny budou odeslány poštou).

Klikněte pro více informací (a výsledky soutěže).


22. dubna 2017 (sobota) - DEN ZEMĚ

Na oslavu Dne Země proběhnou pro zájemce dvě přednášky zdarma - první od 11.00, druhá od 13.30. Obě přednášky budou formou průvodcované prohlídky v zoo a jistě dojde i na nějakou interakci (kontakt se zvířaty). 

Zájemci se nemusí nijak registrovat, či objednávat, stačí přijít, zakoupit si vstupenku a v danou dobu se připojit ke skupině. Ti kteří přednášku již absolvovali, jistě neodolají. Kdo si chce přednášku více užít, přijde na dopolední termín, jelikož je pravděpodobné, že odpolední skupina bude mnohem větší.


29. dubna 2017 (sobota) - MEZINÁRODNÍ DEN TANCE

taneční vystoupení v areálu zoo (přesné místo bude uřesněno dle počasí)

Vzhledem k nepřízni počasí se tato akce ruší. Taneční vystoupení bude přesunuto na některou z následných akcí.


29. dubna 2017 (sobota) - KŘTĚNÍ LEMURŮ

Oslavte s námi křtiny těch nejrozkošnějších mláďat v zoo! Máme tři mláďata, která čekají na nová jména.
Kmotry se stanou herečka Romana Goščiková, kterou znáte ze seriálů Ulice, Ordinace v Růžové zahradě nebo Ošklivka Katka, a režisér Karel Janák, který natočil například filmy Snowborďaci a Rafťaci.
Křtiny proběhnou ve 13:30 u lemurů, Těšíme se na vás! (těšit se můžete i na tradiční prohlídku zoo a možnost dostat se i ke gepardici Mzuri))


13. května 2017 (sobota) - KOKTEJLOVÁNÍ

speciální a v rámci zoologických zahrad velmi unikátní akce k Mezinárodnímu dni koktejlů - půldenní barmanské představení, barmanská show, komentované míchání a prodej exotických koktejlů apod. Program zajišťuje významná barmanská a cateringová společnost Deci.

Klikněte pro více informací


14. května 2017 (neděle) - DEN MATEK

Na oslavu Dne matek je pro všechny matky, tj. všechny ženy, které přijdou alespoň s jedním dítětem, připravena speciální sleva v podobě dětského vstupného. Matky tedy za dětské vstupné! Zlevněnou vstupenku je z technických důvodů možné koupit pouze v hlavní pokladně v nové zoo.


15. května 2017 (pondělí) - DEN RODINY

Na oslavu Dne rodiny je pro každou rodinu (tj. alespoň jeden rodič a jedno dítě), ke vstupence připraven malý dárek či pozornost v podobě suvenýru z naší zoo. Vyzvednout si jej můžete pouze v hlavní pokladně - buď při koupi vstupenky nebo proti vstupence z automatické pokladny.


20. května (sobota) - NOC SNŮ (A SVĚTOVÝ DEN ŽELV)

Noc snů je speciální akce pro hendikepované, dlouhodobě nemocné a opuštěné děti, která probíhá v téměř 300 zoologických zahradách asi 40 zemí světa. Letos jsme se k tomuto projektu připojili i my a připravili jsme celodenní program.
Noc snů je sice zaměřená speciálně na hendikepované děti, ale přístupná bude pro všechny, tím spíše, že bude spojena se Světovým dnem želv (který je 23. května). Připravena bude velmi zajímavá a poutavá přednáška o ochraně mořských želv v Indonésii, komentované prohlídky zoo, kulturní program, interakce se zvířaty, debata se zaměstnanci, opékání buřtů atd.

Klikněte pro podrobné informace a program.


22. května 2017 (pondělí) - MEZINÁRODNÍ DEN BIOLOGICKĚ ROZMANITOSTI

U příležitosti Mezinárodního dne biodiverzity (biologické rozmanitosti) bude pro zájemce zdarma přednáška formou komentované prohlídky zoo. 

Zájemci se nemusí nijak registrovat, či objednávat, stačí přijít a se vstupenkou se připojit ke skupině. Začátek přednášky ve 13.30 ve staré zoo u vchodu.


26. května 2017 (pátek) - STŘÍHÁNÍ LAM

od 9.00 proběhne stříhání sedmi lam alpak, které bude veřejné. Koho tato nezbytná záležitost zajímá, může se přijít podívat do zoo.

 


 3. a 4. června 2017 (sobota a neděle) - VELKÁ OSLAVA

velká akce roztažená do celého víkendu, konaná u příležitosti 20. výročí založení ZOO Chleby (5. června), ale také Mezinárodního dne dětí (1. června), Světového dne her (28. května) a Světového dne životního prostředí (5. června)
dětské soutěže o ceny, kulturní program, tombola (slosovatelné vstupenky), přednáška zdarma, pečené prase a pivo zdarma, turnaje v "nenáročných" hrách (dáma, karty, domino, pexeso, pétanque...)

10. června (sobota) - MEDOBRANÍ

ukázka včelařské práce, stáčení medu atd.

18. června 2017 (neděle) - DEN OTCŮ

otcové (tj. muži alespoň s jedním dítětem) mají vstup za dětské vstupné

24. června 2017 (sobota) - MEZINÁRODNÍ DEN TRIČEK A MEZINÁRODNÍ DEN BEZ KALHOTEK

spojená akce k Mezinárodnímu dni triček, který je 21. června a Mezinárodnímu dni bez kalhotek, který je 22. června. Dívky a ženy, které přijdou "naostro" mají vstup zdarma. Dopoledne dětská soutěž o nejhezčí tričko se zvířecím motivem (koupené nebo vlastní výroby). 

1. července 2017 (sobota) - ZA VYSVĚDČENÍ DO ZOO ZDARMA A DEN RYBÁŘSTVÍ

soutěže a přednášky u příležitosti Světového dne rybářství (27. června), s vysvědčením bez trojek a horších známek mají děti vstup zdarma

8. červenec 2017 (sobota) - HLEDÁNÍ PIRÁTSKÉHO POKLADU

sxoutěž konaná u příležitosti výročí pověšení největšího piráta všech dob Oliviera "La Buse" Levasseura (7. července 1730). Zábavná, ale náročná soutěž o hodnotné ceny - hledání pokladu stylem získávání indícií, hesel, luštění šifer atd.

25. července 2017 (úterý) - SVATÝ KRYŠTOF

v den Svatého Kryštofa - patrona motoristů proběhne požehnání motoristům i jejich dopravním prostředkům

12. srpna 2017 (sobota) - MEZINÁRODNÍ DEN MLÁDEŽE

pečení vuřtů, mládež (od 12 do 27 let) dostane slevový kupón na nápoj

1. září 2017 (pátek) - HURÁ ŠKOLA

děti, které čeká nástup do 1. třídy mají vstup zdarma, děti, které se  po prázdninách opět vrací do základních škol obdrží malý dárek nebo slevový kupón na nákup v našem zoo shopu

9. září 2017 (sobota) - DEN ADOPTIVNÍCH RODIČŮ

speciální program pro adoptivní rodiče zvířat naší zoo

23. září 2017 (sobota) - PIVNÍ MARATÓN

speciální rodinná soutěž konaná u příležiotosti Dnů českého piva (23. září - 1. října)

30. září 2017 (sobota) - MEZINÁRODNÍ DEN SENIORŮ A MEZINÁRODNÍ DEN HUDBY

hudební program u příležitosti Mezinárodního dne hudby (1. října), senioři (nad 60 let) k jejich svátku - Mezinárodnímu dni seniorů (1. října) obdrží malý dárek

7. října 2017 (sobota) - DEN ZVÍŘAT

vědomostní soutěž a přednáška zdarma u příležitosti Světového dne hospodářských zvířat (2. října) a Mezinárodního dne zvířat (4. října)

14. října 2017 (sobota) - Mezinárodní den bílé hole

program v ekocentru pro nevidomé (i vidomé) u příležitosti Mezinárodního dne bílé hole (15. října), interakce se zvířaty (od strašilek a myší, přes králíky až po hady, ještěrky a želvy)

17. listopadu 2017 (pátek) - MEZINÁRODNÍ DEN STUDENSTVA

studenti (s průkazem) 2 + 1 zdarma

prosinec 2017 (datum bude upřesněno) - ADVENTNÍ DÍLNY

výroba adventních věnců apod.

24. prosince 2017 (neděle) - VÁNOCE

dospělí za dětské vstupné, děti dostanou malý dárek

Den ptáků

sobota 1. dubna 2017 soutěž k Mezinárodnímu dni ptactva V areálu zoo (v nové i staré) budou rozmístěny cedluky s vědomostními otázkami o ptácích chovaných v naší zoo (viz. příklad na obrázku…

zobrazit

Velikonoční soutěž

pondělí 17. dubna 2017 V učebně ekocentra (nová zoo) budou na stolech papíry s předtištěným tvarem vejce a také dětské pastelky. Děti vejce vybarví a na tentýž papír doplní (nebo jejich rodiče…

zobrazit

Noc snů a Světový den želv

sobota 20. května 2017 Noc snů (Dream Night at the zoo) je speciální akce pro hendikepované, dlouhodobě nemocné a opuštěné děti, jejich rodiče a sourozence. Tato akce probíhá v téměř 300…

zobrazit

Koktejlování

sobota 13. května 2017 Koktejlování je speciální akce, pořádaná k Mezinárodnímu dni koktejlů, kterou jsme pro vás uspořádali ve spolupráci s významnou barmanskou a cateringovou společností…

zobrazit
ZOO plná zážitků
По-русски Deutsch По-русски
Poslat email Homepage
Zoo Chleby