Časté dotazy

 

1. Máte dnes/na Velikonoce/Vánoce.. otevřeno?

 
Ano, naše zoo je otevřena každý den v roce od 9.00 hod. Pouze se liší konec otevírací doby, a to dle aktuálního měsíce:
 
Leden-únor 16.00 hod
​Březen 17.00 hod
​Duben-září 18.00 hod
​Říjen 17.00 hod
Listopad-prosinec 16.00 hod
 
​Pokladna v nové části je v provozu během sezóny (obvykle duben-říjen), zavírá půl hodiny před koncem otevírací doby.
 
2. Přijímáte platební karty/poukázky?
 
​Platbu platební kartou lze využít při úhradě vstupenek a parkovného v hlavní pokladně a nákupu suvenýrů v obchůdku (nová část zoo), standardně jsou v provozu pouze přes sezonu, v zimních měsících výjimečně (v rámci různých akcí). Přes zimní měsíce vstupné zakoupíte v automatu u staré části zahrady, kde je možná pouze platba hotově (automat vrací). 
 
​Poukázky v současné době nepřijímáme.
 
3. Platí se vstupné do nové i staré zoo zvlášť?
 
​Nikoli, naše zahrada je rozdělena pouze fyzicky (silnicí). Vstupné je však jednotné, neplatíte tedy dvakrát.
 
Upozornění: turnikety Vás pustí pouze jedenkrát do každé části, nelze libovolně přebíhat mezi oběma částmi. Návštěvu si naplánujte, doporučujeme začít starou částí, kde je více zvířat, a poté přejít do nové zoo, kde je zatím méně expozic, ale zato veliké hřiště, obchůdek se suvenýry a občerstvení, kde můžete návštěvu příjemně zakončit. 
 

4. Můžeme navštívit zoo se zvířecím mazlíčkem (psem/kočkou/fretkou atd.)? 

Vstup se psy (bez ohledu na velikost) je aktuálně umožněn pouze do nové části, do staré části zahrady psi nesmějí. Jiná zvířata nejsou z bezpečnostních a veterinárních důvodů povolena.

5. Jak jste připraveni na cyklisty?

Jízda na kole není v areálu zoo povolena. Naše zoo je však vybavena novými kolostavy, kde můžete zaparkovat své kolo. Zámek si, prosím, vemte vlastní.

6. Je zoo bezbariérová? 

Naše zahrada se nachází v rovinaté oblasti, venkovní prostory jsou tedy bezbariérové. Vnitřní prostory Mendelova ekocentra (Terárium a učebna) + vyhlídka pavilonu medvědů se bohužel nachází v 1. patře, kam není umožněn bezbariérový přístup. Ve staré i nové části se jsou k dispozici toalety pro handicapované.

7. Máte v zoo ztráty a nálezy? 

Nalezenou věc můžete zanechat u obsluhy v obchodě se suvenýry/hlavní pokladně. V případě, že sami po návštěvě zoo něco postrádáte, napište, prosím, zprávu s popisem, či fotkou, přes facebook nebo na e-mail a pokusíme se ztracenou věc vypátrat.

8. Můžeme zvířata v zoo krmit?

​Nakrmit lze pouze zakrslé kozy v dětském koutku, ale nikoli donesenou potravou, pouze speciálním krmením, které je k zakoupení v kozomatech.

9. Můžeme si některá zvířátka pohladit?

​Přímý kontakt se zvířaty je umožněn pouze v dětském koutku (zakrslé kozičky) nebo ve výběhu morčat. Buďte však, prosím, ke zvířatům ohleduplní, nehoňte je, ani jinak zbytečně nedrážděte. Dohlídněte i na své ratolesti, aby nikomu ze zúčastněných nebylo ublíženo.

10. Plánujeme výlet s miminkem. Jak jste připraveni na nejmenší návštěvníky?

Nejmladší děti (do tří let) mají u nás vstup zdarma. Cestujete-li s kočárkem, nahlašte jej, prosím, při koupi lístků u pokladny. Dostanete speciální vstupenku, která Vám umožní využití vstupu brankou pro kočárky a vozíky.

Zoo nedisponuje kojící místností, avšak je zde spoustu klidných zákoutí se sezením, kde můžete své nejmenší ratolesti v klidu a pohodě občerstvit. V případě nevlídného počasí máme vnitřní expoziční prostor (tzv. Terárium) v nové části zahrady, kde se nacházejí lavičky, je zde teplo a klid. 

Toalety ve staré části zahrady (pro handicapované) jsou vybaveny moderním přebalovacím pultem.

Potřebujete-li ohřát donesenou dětskou stravu, obraťte se, prosím, na obsluhu kiosku. Dovolujeme si Vás však upozornit, že občerstvení je v provozu standardně pouze v sezoně. 

ZOO plná zážitků
По-русски Deutsch По-русски
Poslat email Homepage
Zoo Chleby